مناطق دیدنی مصر
مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر,جاذبه های گردشگری مصر,مراکز گردشگری مصر,اماکن دیدنی مصر,کشور مصر,دیدنی های کشور مصر,جاذبه های مصر,درباره کشور مصر

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور مصر را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

یکی از تفریحات پرطرفدار در میان تمامی مردم جهان سفر کردن است که یکی از موارد مهم سفر کردن انتخاب مقصد است. سفر به مصر با وجود مناطق گردشگری بسیار زیبا، می تواند سفری جالب و خاطره انگیز باشد اما در ابتدا باید اطلاعات کافی از این کشور داشته باشید که آکاایران در اختیار شما قرار می دهد. پس با ما همراه باشید.

اماکن دیدنی مصر

حکومت : جمهوری
پایتخت:قاهره
نوع حکومت: جمهوری
مذهب: اسلام (تسنن)
زبان: عربی
زبان رسمی: عربی
واحد پول:پوند مصری

به نقل از آکاایران مصر کشوری است در شمال خاوری قاره آفریقا. شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته بخشی از قلمرو این کشور است. مصر، سرزمین و کشوری است در شمال و شمال شرقی قاره آفریقا که مساحت آن ۱٬۰۰۱٬۴۴۹ کیلومتر مربع بوده و از دیدگاه وسعت بیست و هشتمین کشور جهان محسوب می گردد. جمهوری عربی مصر کشوری در شمال قاره آفریقا است که از تمدنی غنی و چندین هزار ساله برخوردار است. این کشور از غرب با لیبی، از جنوب با سودان و از شرق با فلسطین همسایه است. مصر یکی از پرجمعیت ترین کشورهای قاره آفریقا است.

تاریخ طولانی این کشور سبب شده که آثار باستانی زیادی در آن وجود داشته باشد. معروفترین این آثار اهرام هستند که به عنوان یکی از عجایب هفتگانه جهان شناخته می شوند.سابقه تاریخی این کشور به چهار هزار سال قبل از میلاد بازمی گردد. در سال ۱۷۹۸ ناپلئون به آن لشکرکشی کرد و در سال ۱۸۰۵ میلادی محمدعلی پاشا از طرف دولت عثمانی حاکم آنجا شده و سلسله جدید مصر را تشکیل داد.

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

اماکن دیدنی مصر

در شمال مصر دریای مدیترانه و در شرق آن دریای سرخ قرار دارد. از سمت جنوب با سودان و از سوی غرب با کشور لیبی همسایه است. البته از ناحیه صحرای سینا به فلسطین نیز مرتبط می باشد. پایتخت مصر شهر قاهره است و از دیگر شهرهای مهم آن می توان به اسکندریه، اسوان، جیزه، فیوم و پورت سعید اشاره کرد. شهرهایی مانند سلوم، بردیا، سیدی برانی، مطروح و العلمین نیز به سبب وقایعی که طی جنگ جهانی دوم در آنها به وقوع پیوست مشهور گشته اند. حدود نیمی از جمعیت مصر شهرنشین هستند که بیشتر آنان در دو شهر بزرگ قاهره و اسکندریه، دیگر شهرهای دلتای رود نیل و حومه آنها زندگی می کنند.

مصر یکی از قدیمی ترین تمدن های بشری بوده و آثار باستانی متعدد موجود در این کشور که مهمترین آن ها اهرام سه گانهاست گردشگران زیادی را جذب این کشور می کند. حدود ۱۲ درصد نیروی کار مصر در بخش گردشگری و شهرهای تفریحی ساحل دریای سرخ فعالیت دارند. اقتصاد مصر یکی از متنوع ترین ترین منابع درآمدی را در کشورهای خاورمیانه داراست و بخش های گردشگری، کشاورزی، صنعت و خدمات هر یک به نسبتی تقریباً مساوی در تولید داخلی این کشور سهم دارند.

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

دیدنی های مصر

مصر یکی از پرجمعیت ترین کشورهای آفریقایی و خاورمیانه است و جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر در این کشور سکنی گزیده اند. کرانه های رود نیل منطقه ای است که ۴۰ هزار کیلومتر مربع یعنی حدود یک بیست و پنجم این سرزمین عمدتا بیابانی را تشکیل می دهد. حدود نیمی از جمعیت مصر شهرنشین هستند که بیشتر آنان در دو شهر بزرگ قاهره و اسکندریه و حومه آنها زندگی می کنند.مصر دارای جامعه ای مردسالار است. بر اساس گزارش رسمی زنان سازمان ملل در سال ۲۰۱۳ میلادی، ۹۹ درصد زنان مصری به نحوی مورد آزار جنسی واقع شده اند هم چنین مصر بیشترین موارد ختنه زنان را در جهان دارد. بر اساس آمار، ۹۰ درصد زنان مصری، قربانی سنت «مثله کردن جنسی» شده اند.

روند عربی شدن زبان مصریان چندی به طول انجامید و کاربرد زبان عربی در این منطقه از سده نهم میلادی به این سو شدت گرفت. سیاست فرمانروایان عرب حاکم بر مصر این بود که با وجود ناآشنا بودن مردم مصر با زبان عربی این فرمانروایان از همان آغاز تمامی نوشته های رسمی را به عربی صادر کردند. این حاکمان ولی، علاقه زیادی به مسلمان کردن مردم مصر نشان نمی دادند.

حکومت در این کشور جمهوری است و رئیس آن رئیس جمهور است. رئیس جمهور هر شش سال یک بار با رای مردم انتخاب می شود.در سال ۲۰۰۵ رفراندومی در این کشور برگزار شد تا تغییری در قانون اساسی ایجاد شود. بر اساس نتیجه این رفراندوم رئیس جمهور از میان چند کاندیدا انتخاب می شود. پیش از آن شورای مردمی رئیس جمهور را انتخاب می کرد و مردم در رای گیری به او رای مثبت یا منفی می دادند.نخست وزیر رئیس دولت است که او و کابینه را رئیس جمهور تعیین می کند. 

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

دیدنی های مصر

مصر آخرین کشوری است که رود نیل از آن می گذرد و سپس به دریای مدیترانه می ریزد. به این خاطر در محل پیوستن آن به دریا، دلتای نیل بوجود آمده که سرزمین اصلی کشاورزی این کشور است. در اطراف این رود نیز کشاورزی رونق بسیار دارد به طوری که تنها نقاط آباد مصر سواحل نیل می باشد.

ابوالهول مجسمه ای است بسیار بزرگ که در صحرای مصر، در هشت کیلومتری قاهره قرار دارد. این مجسمه غول پیکر همچون یک نگهبان در برابر اهرام سه گانه ، در جیزه ، ایستاده است. 
ابوالهول یک هیولای سنگی است که سری شبیه انسان دارد ، اما اندامش مانند اندام شیری است که بر زمین نشسته و پنجه هایش را جلو گذاشته است. 
او دارای چشمان مرموزی است و تا به حال کسی نتوانسته معنای نگاه این چشم ها را درک و بیان کند. چشمان او با وقار خاصی به افق صحرا خیره مانده است. 
بلندی پیکره ابوالهول 18 متر و درازای سطح قاعده اش حدود 58 متر است. گمان میرود که عمر این مجسمه درحدود 5000 سال باشد.

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

درباره کشور مصر

سرزمین مصر به سه قسمت تقسیم می شود:

1. صحرای شرقی یا عربی.
2. شبه جزیره سینا و اراضی نیل.
3. صحرای غربی.

مصر آخرین کشوری است که رود نیل از آن می گذرد و سپس به دریای مدیترانه می ریزد. در محل پیوستن نیل به دریا، دلتای نیل به وجود آمده که سرزمین اصلی مصر و منطقه مهم کشاورزی این کشور میباشد که در اطراف این رود کشاورزی رونق بسیار دارد.

درادامه آکاایران تصاویری از مناطق دیدنی کشور مصر را آماده کرده است. با ما همراه باشید.

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

دیدنی های مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

اماکن دیدنی مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

مناطق توریستی مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

کشور مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

مناطق دیدنی مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

کشور مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

دیدنی های مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

کشور مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

مناطق توریستی مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

مناطق گردشگری مصر

مناطق دیدنی مصر,دیدنی های مصر,مصر

اماکن دیدنی مصر

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور مصر لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

ویرایش و تخلیص: جهانگردی آکا

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :