کشور سیشل - آکا
کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند پایتخت,کشور,جمهوری,کشوری است جزیره‌ای,کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس,کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند

کشور سیشل

جمهوری سی‌شل کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند. پایتخت آن ویکتوریا است.

سیاست

فرانس آلبرت رنه از سال ۱۹۷۷ تا ۲۰۰۴ رئیس جمهور سیشل بود.

هم اکنون میشل مارتین رئیس جمهور این کشور است که قرار است به دعوت محمود احمدی نژاد به ایران سفر کند.

تقسیمات کشوری

جزیزه سیشل از لحاظ تقسیمات کشوری به ۲۵ منطقه اداری که نواحی نامیده میشوند تقسیم میگردد.

جغرافیا

مساحت این جزیره تقریبا ۴۴۴ کیلومتر مربع میباشد و پایتخت آن شهر ویکتوریا ، بزرگ‌ترین جزیره این مجمع الجزایر است که ۸۰ درصد جمعیت را در خود جای داده است . سیشل مجمع الجزایری مرکب از ۴۱ جزیره در اقیانوس هند است که برخی آنهااز جنس گرانیت سخت است . این جزایر پیرامون جزیره ماهه که نود کیلومتر طول دارد و از بزرگ‌ترین جزایر این مجموعه است قرار گرفته اند . جزایر اصلی ماهه ، پراسلین و لادیگ میباشند . جزایر گرانیتی بیش از ۹۴۰ متر ارتفاع دارند و برخی دشت های کم وسعت ساحلی و بریدگیهای هسته‌ای در سواحل شرقی را در بر میگیرند . جزایر کورالینی معمولاً همواره و دارای آبهای راکد میباشند. آب و هوای محلی استوایی با رطوبت بالا و نسیم ملایم است که تحت تاثیر جریانات دریایی میباشد .

مردم

از آنجا که جزیره سیشل جمعیت بومی ندارد ، ساکنین این جزیره را غالبا مهاجران فرانسوی ، آفریقایی، هندی و چینی تشکیل می‌دهند. زبانهای فرانسه و انگلیسی به‌عنوان زبان رسمی و فرانسوی بومی شده با کرول زبان های تکلم در این کشور میباشند. غالب ساکنان سیشل مسیحی و کاتولیک مذهب اند.

منبع:ویکی پدیا

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :