سالارد اویونی بزرگترین سطح نمکی دنیا
بزرگترین سطح نمکی دنیا,بزرگترین سطح نمکی مسطح در جهان,نمک همراه,دریاچه نمک عظیم تبدیل,نمک‌کویر‌ ‌یعنی,هتل مانند,نمک شاهکار,سطح بی پایان

 

سالار د اویونی Salar de Uyuni بزرگترین سطح نمکی دنیا است.

سالار د اویونی Salar de Uyuni بزرگترین سطح نمکی دنیا با گستره 3،800 مایل مربع در جنوب غربی بولیوی واقع شده است.

سطح بی پایان اشکال هندسی شش ضلعی از کریستال‌های نمک شاهکار بی بدل طبیعت است. باورش سخت است که چنین مکانی روی کره زمین وجود دارد.

این شاهکار بزرگترین سطح نمکی مسطح در جهان است. با وجود خشکی کویر، دمای نزدیک به انجماد شبانه، خورشید سوزان و ‌حرارت شدید کویر در روز، این چشم انداز زیبا عاری از زندگی نیست.

غروب آیینه طبیعت

پرندگانی چون فلامینگو‌های صورتی رنگ، کتل‌اگرت‌های (Cattle Egret) بزرگ و چند نمونه دیگر در این منطقه زندگی می کنند.

فلامینگوهای زیبا

در طی فصل بارانی، کویر نمک به یک دریاچه نمک عظیم تبدیل می‌شود. و تنها بخشی از منطقه‌است که می‌توان بوسیله قایق و کامیون از‌آن عبور‌کرد. در سایر فصول، این دریاچه نمک سطحی کاملا‌صاف و شفاف چون آینه دارد.کامیونی در حال عبور

فکر می کنید!! این افراد در آسمان هستند یا روی زمین؟

این سطح آیینه نما با انعکاس انواع نور و ابرهای آسمان در فضای بی‌کران کویر تصاویری بدیع، وهم‌انگیز و عجیب و غریب از بی کرانگی و بی‌نهایتی را به نمایش می‌گذارد. 

در وسط دریاچه نمک به ظاهر نامحدود، هتلی زیبا و طبیعی قرار دارد. این هتل طبیعی، کاملا از نمک‌کویر‌ ‌یعنی از آجر نمک همراه با ملات نمک ساخته شده است.

حتی اشیاء و وسایل‌‌داخل هتل مانند؛ صندلی و میز و... از نمک ساخته شده‌است. امکانات رفاهی هتل محدود است.

مثلا؛ برق ندارد و آب آن طریق تانکر‌های حمل آب تامین می‌شود. با این وجود مهمترین و نادرترین ویژه‌گی این هتل، سکوت مطلق، زیبایی همه جانبه، تصاویر شگفت آور از نمای آسمان روز و شب است.

بفرمایید اینم اتاق هتل که یه گلوله نمکه

منبع:همشهری آنلاین
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :