مراکز گردشگری آمریکا، جاذبه های گردشگری قاره آمریکا
مراکز گردشگری امریکا,دیدنی های قاره امریکا,دیدنی های امریکا,قاره امریکا,مناطق دیدنی امریکا,جاذبه های گردشگری امریکا,اماکن دیدنی امریکا,کشور امریکا,جاذبه های امر

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد قاره آمریکا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

قاره امریکا را همانند قاره اقیانوسیه بر جدید می نامند. ابتدا در سال 1492 میلادی کریستف کلمب این قاره را کشف کرد ولی بدون اینکه آن را بعنوان قاره ای جدید بنامد، سرزمین های شرقی و جزایر بین اقیانوس اطلس و دریای کارائیب فعلی را هندوستان نامیده که به هند غربی شهرت دارند. در اوایل قرن 16 دریانوردی دیگری بنام آمریکووسپوچی این سرزمین را کشف و بنام قاره جدید نامید. در سال 1507 میلادی جغرافیادانی بنام مارتین والدسیمولر نقشه ای از این قاره منتشر و پیشنهاد کرد که این قاره بنام کاشفش امریکا نامیده شود. از تاریخ کشف امریکا تا کنون کمتر از 5 قرن می گذرد.

درباره قاره آمریکا

قاره آمریکا  یکی از قاره های کرهٔ زمین است. این قاره ۸.۳٪ از مساحت زمین و ۲۸٫۴٪ از مساحت خشکی ها را دربرمی گیرد. همچنین ۱۴٪ از جمعیت جهان (برابر با ۹۰۰میلیون نفر) در این قاره زندگی می کنند. این قاره به سه بخشِ آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی بخش می شود.

مراکز گردشگری امریکا,دیدنی های امریکا,قاره امریکا

دیدنی های قاره آمریکا

در سال 1492 میلادی آقای کریستف کلمب دریانورد ای تالیا یی با الهام از نوشته های مسلمانان دایر بر کروی بودن زمین جهت سفر بههندوستان از غرب اروپا راهی این سرزمین گردید.جالب اینجاست وقتی به قاره آمریکا رسید متوجه نشدکه سرزمین جدیدی را کشف کرده است ( حتی طیدو سفر ) . او برای اولین بار به جزایر « سان سالوادر » از مجمع جزایر باهاما رسید ، کلمب تصور میکرد که به جزایر آسیا رسیده است.او درمسافرت های بعدی اش جزایر جدیدی در آمریکای مرکزی کشف نمود.اما پس از کلمب آقای آمریـکو راه او را ادامه داد. در ابتدا نام آمریکا شامل قاره جنوب خط استوا می شد که پای آقای کلمب به اونجا نرسیده بود ولی بعدها شامل قسمتهای شمالی نیز گردیدو برای اولین بار در جغرافیای مرکاتور قارهجدید تماماً « آمریکا » نامیده شد.

قارهٔ آمریکا شامل ۳۵ کشور مستقل است. علاوه بر این کشورها، بیش از ۲۰ جزیرهٔ مستعمره در آمریکای مرکزی وجود دارند. همچنین منطقهٔ گویان فرانسه، در آمریکای جنوبی نیز در استعمار کشور فرانسه است.

از جمله کشورهای مستقل این قاره: ایالات متحده آمریکا، کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانتین، کلمبیا، ونزوئلا، پرو، کوبا، شیلی،گواتمالا، نیکاراگوئه، اروگوئه، اکوادور، پاناما، دومینیکن، جامائیکا، کاستاریکا، بولیوی، هندوراس، السالوادور، پاراگوئه، ترینیداد و توباگو، هائیتی و...

در آمریکا شمالی و جنوبی رودخانه های بزرگی وجود دارد، مثلا در آمریکای شمالی رود می سی سی پی که چهارمین رود بزرگ جهان می باشد جریان دارد و در آمریکای جنوبی آمازون و پارانا. همچنین در جنوب آمریکا و شمال آن آبشارهای عظیمی وجود دارد که آبشار معروف شمالی اش نیاگارا در نزدیکی شهر بافالو و آبشار جنوبی اش ایگواتسو در مرز آرژانتین و برزیل است.

مراکز گردشگری امریکا,دیدنی های امریکا,قاره امریکا

درباره قاره آمریکا

مراکز گردشگری امریکا,دیدنی های امریکا,قاره امریکا

قاره آمریکا

در سال ۱۴۹۲ میلادی کریستف کلمب دریانورد اهل اسپانیا، قارهٔ آمریکا را به صورت رسمی کشف کرد اما او تصور می کرد که به سرزمین هند رسیده است. به همین دلیل مردم آن منطقه را هندی نامید. قاره ی آمریکا بدلیل اینکه دیرتر از سایر قاره ها کشف وشناخته شده است به آن بّرجدید می گویند.تنگه ی برینگ مانند پلی است که قاره   ی آسـیا را به قاره ی آمریکا متصل می کند ، در گذشته های بسیار دور برخی از مردم آسیایی از آن گذشته به آمریکا رفته و در آنجا ساکن شدهاند.قاره ی آمریکا که از قطب شماتل تا نزدیکی قطب جنوب کشیده شده به دو بخش تقریباً مساوی تقسیم شده است. آمریکای شمالی وآمریکای جنوبی ، این دو قسمت خود به وسیله ی خشکی باریکی که آمریکای مرکزی نامیده می شودبه هم متصل هستند.

پیش از حفر کانال پاناما ، کشتی ها برای عبور از اقیانوس اطلس به اقیانوس آرام مجبور بودندآمریکای جنوبی را دور بزنندولی بعدها با حفر این کانال دواقیانوس به هم مرتبط شده اند.

 

ویرایش و تخلیص : جهانگردی آکا

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی