زندگی در کانادا چگونه است؟
زندگی در کانادا چگونه است؟ را در آکاایران ببینید

چگونه می‌توان در کشوری امن، آرام، مرفه و آزاد زندگی کرد که 82 درصد از جمعیت آن از وضعیت زندگی خود رضایت کامل دارند و احساس خوبی را تجربه نکرد؟ زندگی در کشور کانادا که امید به زندگی در آن 81 سال است و بیش از 80 درصد مردمان آن بر این باورند که روزهای خوب زندگی شان در قیاس با لحظات و روزهای بد بیشتر است، بی‌شک جای مناسبی برای زندگی علاقمندان به این سرزمین پهناور است.

شرایط زندگی درکانادا

سرزمینی به مساحت حدود 10 میلیون کیلومتر مربع که با پاسپورت آن می‌توان به 172 کشور جهان سفر کرد و 66 ماه در آمریکا و بدون نیاز به اخذ ویزا اقامت داشت، زندگی در کشور کانادا را برای بسیاری از ایرانیان و مهاجران سایر کشورهای جهان به یکی از بهترین شرایط بدل کرده است. به‌علاوه تحصیل و ارائه خدمات درمانی تقریبا در همه جای این سرزمین وسیع رایگان است که همین امر سبب آسودگی خاطر بسیاری از شهرواندان آن است.

بر اساس داده‌های نشریه Money Sense شهرهای «کلگری»، «ونکوور»، «ساسکاچوان»، «ونیپگ»، «برندون» و «اتاوا» در میان بهترین شهرهای جهان برای تازه واردان قرار گرفته‌اند. بنابراین بی‌تردید زندگی در کشور کانادا می‌تواند از بهترین گزینه‌ها برای مهاجران باشد.

 

هزینه زندگی در کانادا

هزینه زندگی در کشور کانادا همچون هر جای دیگری به سبک زندگی افراد وابسته بوده و بنابراین سقفی برای هزینه‌ها تعریف نمی‌شود اما در قیاس با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا هزینه‌های روزمره که شامل خورد و خوراک، مسکن و پوشاک هستند در کانادا پایین تر است و شهروندان می‌توانند از امکاناتی چون حراجی‌ها به خوبی استفاده کنند. اگر مایل به دانستن جزئیات هزینه‌های زندگی در کشور کانادا و در سال 2019 میلادی هستید، این لینک را مطالعه فرمایید.

 

مزایای زندگی در کانادا

زندگی در کشور کانادا در کنار جمعیت اندک آن در مقایسه با وسعت این سرزمین از مزیت‌های زندگی در آن و خصوصا برای مهاجران به شمار می‌آید. از دیگر مزایای زندگی در کشور کانادا می‌توان به آرامش و امنیت، اقامت قانونی و اجازه کار، اقتصاد پویا، حمایت دولت از شهروندان، احترام به حقوق شهروندی منطبق بر استانداردهای جهانی، نظام آموزشی به روز، احترام به مهاجران، سطح بالای خدمات بهداشتی و درمانی، اقلیم جذاب و تنوع جغرافیایی و فرصت‌های اقامتی در کانادا و اخذ پاسپورت کانادایی اشاره کرد.

 

مشکلات زندگی در کانادا

همچون هر نقطه دیگری از جهان زندگی در کشور کانادا نیز مشکلاتی برای مهاجران در کنار مزایای فراوان آن دارد که از آن جمله می‌توان به مواردی چون عدم تسلط کافی به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسه، نداشتن تخصص لازم کاری، یافتن شغل مناسب، هزینه زندگی در کانادا، یافتن شغل مناسب، بروکراسی پیچیده و دشواری اخذ ویزای کانادا، مسافت طولانی بین ایران و کانادا و مشکلات مربوط به غربت، مالیات نسبتا بالا و آب و هوای آن اشاره کرد.

راهنمای دریافت ویزای کانادا

برای سفر و یا اقدام برای زندگی در کشور کانادا لازم به اخذ ویزای این کشور است که برای ایرانیان و در چند دهه اخیر با رواج بیشتری همراه بوده. البته باید در نظر داشت که برای هر هدفی نوع خاصی از ویزا وجود دارد که عبارت از ویزای سینگل، ویزای مولتیپل، ویزای نرمال، ویزای تضمینی و سوپر ویزای کانادا است که می‌توانید برای جزئیات بیشتر مطلب راهنمای دریافت ویزای کانادا را مطالعه نمایید

شایان ذکر است که برای زندگی در کشور کانادا و یا اخذ ویزای این کشور باید حتما با مجموعه‌های معتبر و باتجربه در تماس بوده و از مشاوره مشاورین مجرب این مجموعه‌ها برخوردار شوید تا از ابتدای روند تشکیل پرونده تا اخذ ویزای این کشور، با اطمینان و آرامش خاطر به برنامه‌ریزی‌های آتی زندگی خود پرداخته و متضرر مالی و زمانی اقدامات اولیه خود برای اخذ ویزای کانادا نشوید.

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :