دیدنی های مکزیک، مکزیکوسیتی پایتخت مکزیک
دیدنی های مکزیک,مکزیک,مناطق دیدنی مکزیک,جاذبه های گردشگری مکزیک,مراکز گردشگری مکزیک,اماکن دیدنی مکزیک,کشور مکزیک,دیدنی های کشور مکزیک,جاذبه های مکزیک,درباره کشو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور مکزیک را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تعداد بسیار زیادی از ایرانیان همه ساله سفر به مکزیک را انتخاب می کنند.مکزیک پر طرفدار ترین مقصد گردشگری در امریکای لاتین می باشد. آکاایران اطلاعات کامل و جامعی درمورد این کشور تهیه کرده است. با ما همراه شوید تا با این کشور بیشتر آشنا شوید.

Mexico - مکزیک

پرچم کشور مکزیک

مناطق گردشگری مکزیک

نقشه سیاسی کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق گردشگری مکزیک

نقشه جغرافیایی کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

کشور مکزیک

اطلاعات کلی کشور مکزیک

پایتخت: مکزیکوسیتی 

نوع حکومت: جمهوری فدرال 

مذهب: کاتولیک رومی ( % ). 

زبان رسمی: : اسپانیایی ( %؛ رسمی )، زبانهای مختلف سرخپوستان. 

واحد پول: پزو مکزیک(Mexican Peso) 

امید طول عمر: 60سال

جمعیت: 104.959.594 نفر (July 2004 est.) 

به نقل از آکاایران مکزیک، کشوری است در آمریکای شمالی. این کشور بیش از ۱۲۰ میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مکزیکوسیتی است.

زبان اداری و کاربردی در مکزیک زبان اسپانیایی است اما این کشور یک زبان رسمی ندارد و از سال ۲۰۰۳، تعداد ۶۲ زبان بومی سرخ پوستی نیز به عنوان «زبان های ملی» ثبت شده و رسمیت یافته اند. کشور مکزیک بزرگ ترین کشور اسپانیایی زبان جهان است و حدود یک سوم از کل اسپانیایی زبان های جهان در مکزیک زندگی می کنند.

جغرافیا

بین کوههای سیئرا مادره اورینتال در شرق سیئرا مادره اوکسیدنتال در غرب فلات بزرگ و مرتفع مرکزی با چندین آتش‏فشان جای دارد. جلگه‏های ساحلی غرب عموماً باریک است ولی در شرق پهن‏تر است. کشوری کوهستانی و مرتفع است. و تنها قسمتی از آن که مسطح می باشد، در شبه جزیره «یوکاتان» واقع شده است.از آنجا که ارتفاع این کشور از ۵۰۰ متر بیشتر است. از این رو دما نسبت به عرض جغرافیایی و ارتفاع زمین، متغیر است. شمال این کشور خشک و غیر قابل کشت بوده، در حالی که جنوب، مرطوب و گرم است. شبه جزیرة یوکاتان در جنوب‏شرقی زمینی پست، عریض و سنگ‏آهکی است؛ با خاکالیفرنیا در شمال‏غرب شبه جزیره‏ای طویل، باریک و کوهستانی است. مکزیک در معرض زمین لرزه قرار دارد. مهمترین ارتفاعات آن عبارتند از کوه های مادرهٔ غربی، مادرهٔ شرقی، مادره جنوبی و همچنین فلات مکزیک. جلگه های آن عمدتاًٌ در کناره ها واقع شده اند. بیابان ها نیز قسمتهایی از مکزیک را شامل می شوند.

 این کشور تنوع آب و هوایی بسیاری دارد که تا حدودی بازتاب پیچیدگی پستی و بلندی زمین آن است. به طورکلی، جنوب و زمینهای پست ساحلی استوایی است، در حالیکه فلات مرکزی و نواحی کوهستانی خنک‏تر و خشک‏تر است.

شهرهای مهم: گوادلاخارا , مونتری, پوئبلا, نتزاهوالکویوتل, لئون, سیوداد خوارز, تیخوانا, مکزیکالی 
مساحت: 1.972.550 کیلومتر مربع 
خط ساحلی: 9.330کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: 23 درجه شمالی و 102 درجه غربی

تاریخ

نخستین آثاری که از انسان در آمریکای میانی به دست آمده متعلق به ۴۰ هزار سال پیش است. در حدود ۹ هزار سال پیش سرخ پوستان عهد باستان به کاشت ذرت روی آوردند از این اتفاق به عنوان یک انقلاب فرهنگی یاد شده است. اولین شورش برضد سلطة اسپانیا در 1810 روی داد، ولی استقلال مکزیک تا 1821 پس از جنگی چریکی به رهبری ویثانتاگرٍرو به دست نیامد. نظام مکزیک در آغاز -‏ تحت سلطنت اوگوستین ایتوربیده -‏ امپراتوری شد و در 1823 جمهوری گشت، ولی کشمکش میان طرفداران حکومت فدرال و طرفداران حکومت مرکزی بالا گرفت و به جنگ داخلی کشید. به مدت نزدیک به سه هزار سال مناطق آمریکای مرکزی در محدوده مکزیک امروزی محل استقرار تمدن های پیشرفته سرخ پوستی بودند.اما در سال ۱۵۱۹ تمدن های بومی مکزیک از سوی اسپانیایی ها مورد حمله قرار گرفتند. اسپانیایی ها با توسل به سلاح های آتشین توانستند تمدن های آزتک، مایا و اولمک را در مکزیک شکست دهند و این کشور را به تصرف خود درآورند.

حکومت و سیاست

ایالات متحده مکزیک فدراسیونی است که بر اساس قانون اساسی مصوب سال ۱۹۱۷ توسط یک نظام جمهوری و دولتی دموکرات اداره می شود. مجلس سنای 64 نفره و رئیس جمهور -‏ که فقط یک دوره می‏تواند خدمت کند -‏ با رأی تمامی افراد بالغ برای شش سال انتخاب می‏شوند. مجلس نمایندگان 500 نفره مستقیماً برای سه سال انتخاب می‏شود -‏ 200 نفر از اعضاء تحت نظام تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه انتخاب می‏گردند؛ 300 عضو دیگر نمایندة حوزه انتخاباتی تک نفره هستند. رئیس جمهور، کابینه را انتصاب می‏کند. رییس جمهوری که رییس کشور و دولت مکزیک است، در راس این قوه قرار دارد. رییس جمهوری مکزیک همچنین فرمانده نیروهای مسلح مکزیک نیز محسوب می شود.

اقتصاد

واحد پول آن پزوی مکزیک (Mex.$) معادل ۱۰۰ سنتاوو است مکزیک ۱۱ اُمین اقتصاد بزرگ دنیاست.استخراج ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نفت توسعه خارق العاده اقتصادی کشور را در دهه های ۱۹۷۰ و ۱۹۸۰ میسر ساخت. هم اکنون نیز مکزیک بخش بزرگی از ثروت فزاینده اش را مدیون منابع نفتی اش است. یک چهارم نیروی کار به کشاورزی اشتغال دارد و بسیاری از مکزیکی‏ها هنوز در حد معیشت زراعت می‏کنند و ذرت، گندم، لوبیا قرمز و برنج می‏کارند. قهوه، پنبه، میوه وسبزی مهمترین کشتهای صادراتی است. مکزیک در تولید نقره مقام اول را در جهان دارد. استخراج ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نفت توسعة خارق‏العادة اقتصادی کشور را در دهه‏های 1970 و 1980 میسر ساخت.  محصولات وارداتی این کشور شامل ماشین آلات فلزکاری، فلزات تراشکاری شده، ماشین آلات کشاورزی، تجهیزات الکترونیک، قطعات ماشین برای مونتاژ، هواپیما و تجهیزات آن است که از کشورهای آمریکا (۹/۵۰ درصد)، چین (۵/۹ درصد)، ژاپن (۶ درصد) و کره جنوبی (۲/۴ درصد) وارد می شود. مکزیک همچنین جزو ۱۰ کشور برتر در تولید غلات در جهان است.

زبان و فرهنگ

مکزیک دارای بزرگترین جمعیت اسپانیولی زبان در جهان است. تقریباً یک سوم از مردم اسپانیولی زبان دنیا در کشور مکزیک زندگی می کنند. زبان اسپانیایی که توسط ۹۷٪ مردم مکزیک گویش می شود به عنوان زبان ملی این کشور در نظر گرفته شده است. فرهنگ مکزیک بازتابی از تاریخ این کشور و ترکیبی از فرهنگ های تمدن های پیش از ورود اسپانیایی ها و فرهنگ اسپانیا است.زمانی که مکزیک به یک کشور مستقل تبدیل شد به دنبال یک هویت ملی بود که تنها عنصر مشترک میان ساکنان تازه آن کاتولیک بودنشان بود.

 

با آکاایران همراه باشید تا مناطق دیدنی کشور مکزیک را مشاهده کنید.

تالوم (tulum mexico)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق دیدنی مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

درباره کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

درباره کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق دیدنی مکزیک

 

چیچن ایتزا (chichen itza)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق گردشگری مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق گردشگری مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک

 

شهر مکزیکوسیتی (Mexico City)

مکزیکوسیتی که در قرن شانزدهم میلادی به دست اسپانیایی ها بر ویرانه های تنوکتیتلان، پایتخت قدیمی آزتک ها، ساخته شد، امروز یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای جهان است. این شهر پنج معبد آزتک که بقایایشان شناسائی شده اند، یک کلیسای جامع (که بزرگترین کلیسای قاره است) و شماری بناهای عمومی قرن نوزدهمی و بیستمی چون کاخ هنرهای زیبا را در خود جای داده است. خوشیمیلکو که در بیست و هشت کیلومتری جنوب مکزیکو سیتی واقع شده، با شبکه کانال ها و جزایر مصنوعی خود، گواهی بر تلاش آزتک ها برای ساخت زیستگاهی مناسب در محیط زیستی ناسازگار است. سازه های شهری و روستایی این منطقه که از قرن شانزدهم به بعد و در دوران مستعمراتی ساخته شده اند، به شکل بی نظیری تا امروز حفظ شده اند.

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

کشور مکزیک

شهر مکزیکو با جمعیت چندین میلیونی و ارتفاع زیاد و آسمانی آبی زیبایش این شهر که در مرکز فلاتی عظیم قرار دارد از عصر استعمار رو به گسترش رفت در دوران پورفیریودیاس وضع و شان یک شهر را یافت و پس از انقلاب پایخت بزرگی از کار در آمد هر فرماندار تازه ای خود را موظف می داند چیزی یا به مناسبت احتیاج یا برای آراسته تر و زیباتر کردن این شهر به آن بیفزاید همیشه بناهای تازه ای در این شهر در دست ساختمان است خیابانها را پهنتر می کنند و ساختمانهای کهنسال را در هم می کوبند تا جا برای اجرای طرحهای بزرگتر و بهتر باز شود مردم مکزیکو می گویند داریم چهره شهر خود را جراحی پلاستیک می کنیم.

از شهرهای مکزیکو که ساکنان شهرستانها آن را به نام پایتخت می خوانند مجمع اضداد است از یکسو کاخهای کهنسال قرن 17 زمانی که اسباب سر بلندی نایب السلطنه های خود پسند بود و در سوی دیگر ساختمان های سبک فرانسوی با شیروانی های تند شیب و چراغهای پایه بلند(که در سالهای خوش دهه آخر قرن 19 از ضروریات به شمار میرفت) دیوارهای شیشه ای و نمای ساده سر به آسمان ساییده است.


پایتخت مکزیک با چندین میلیون جمعیت چندان بزرگ هست که برای تسهیل رفت و آمد و حمل و نقل احتیاج به راه زیرزمینی داشته باشد اما چون روی مرداب – همان مرداب قدیم تنوک تیتلان – ساخته شده و در زیر آن آب است ساختن راه زیرزمینی ممکن نیست مردم با اتومبیل شخصی تاکسی اتوبوس و تراموا رفت و آمد می کنند و تراکم وسایل نقلیه همیشه در این شهر به چشم می خورد در میان عابران پیاده هم زنان و مردان شیکپوش دیده می شود و هم سرخپوستان پا برهنه که برای فروش مصنوعات و کالای خود به شهر آمده اند.

در آغاز قرن 20 در همه این شهر تنها شش اتومبیل وجود داشت که خانوده های ثروتمند از اروپا وارد کرده بودند. در خیابانهای این شهر گاهی سرخپوستانی دیده می شوند که پوشاک محلی خود را برتن دارند و سوار بر الاغ از لابلای اتومبیلها و اتوبوسها آهسته به دنبال کسب و کار خویش می روند اما نباید تعجب کرد زیرا شهر به اینان نیز تعلق دارد همچنین گاهی بوقلمون فروشهای دوره گردی دیده می شوند که حتی در لماس دو چاپولتپک زیباترین محله مسکونی شهر متاع جندار خویش را توی کوچه و خیابان به راه می اندازند و در پی خریدار می گردند اینان با شلاق درازی که در دست دارند به آرامی بوقلمونها را نوازش می دهند و به هرسو بخواهند هدایت می کنند کدبانوها و مستخدمه ها از خانه ها بیرون نمی آیند و هر بوقلمونی را پسندیدند می خرند معمولاً فریاد فروشندگان با سر وصدای بوقلمونها در هم می آمیزد.


دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

اماکن دیدنی مکزیک


در شهر مکزیک اغلب اوقات زمین لرزه روی می دهد اما آسیب زیادی نمی رساند به علت وقوع زمین لرزه آسمانخراش در این شهر کمیاب است و بلندی ساختمانها تابع مقرراتی است که برای احتراز از آسیب زمین لرزه وضع شده است از زمان پدید آمدن آتشفشان کوچک موسوم به پاریکوتین در فلات مرکزی زمین لرزه روی داده است زیرا پاریکوتین بخارهای زاید زیر زمین را دفع می کند.

میدان زوکالو چشم و چراغ مکزیکو است انسان در این میدان وسیع با آن ساختمانهای مجللش سرسام می گیرد همه خطهای اتوبوس و تراموا از زوکالو می گذرد و هزاران عابر پیاده در روز از آنجا می گذرند فروشندگان دوره گرد این میدان همه چیز از توله سگ و بلیت بخت آزمایی گرفته تا حبوبات و جواهر دزدیده شده می فروشند از بارها و رستورانهای درجه دوم این میدان همیشه صدای موسیقی شنیده می شود.

برجسته ترین ساختمان این میدان نمازخانه ای است همگانی که با سنگهای پرستشگاه بزرگ آزتکها ساخته شده است بزرگترین جنگ میان اسپانیاییها و سرخپوستان در همین میدان صورت گرفت که سرانجام موکتسوما را در کاخش سنگباران کردند و کشتند.

در محل کاخ موکتسوها امروز کاخ دولتی که مقر رییس جمهوری مکزیک است قرار دارد. در تالارها و اتاقهای این کاخ یادگارهای گرانبهایی دیده می شود که از زمان حمله اسپانیاییها به جای مانده است.

کاخ چاپولتپک بر فراز تپه ملخها و رو به روی پاسو دو لارفورما یکی از زیباترین خیابانهای سراسر قاره آمریکا اکنون تبدیل به موزه شده است این کاخ که به دستور ماکسیمیلیان در آغاز حکومتش ساخته شد مدتها مقر ریاست جمهوری دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

درباره کشور مکزیک

دیگر از دیدنیهای مکزیکو دکانها و فروشگاههای بزرگی است که هنوز نفوذ سلیقه فرانسوی در آن ها دیده می شود هر گوشه و کنار محلات کسب شهر کافه هایی هست که کارکنان زن و مرد مؤسسات اوقات فراغت خویش را در آنجا می گذرانند مکزیکو یک کاخ هنرهای زیبا دارد که در آن اپرا اجراء میشود و در تالارهای متعدد آن نمایشگاه برپا می گردد.

مکزیکو دو میدان گاوبازی که هر یکشنبه پر از تماشاگر است استادیوم ملی چندین باشگاه رقص چندین میدان چوگان بازی سیرک و در حومه نیز سه ورزشگاه ییلاقی دارد مردم این شهر به ورزش دلبستگی خاصی دارند.

موزه ملی دانتروپولوژی(مردم شناسی)
این مجموعه موزه ملی مردم شناسی شامل قوم شناسی، مردم شناسی، باستان شناسی از روزگاران پیش از تاریخ مکزیک شامل گنچینه های آزتک ها مایاها زاپوتک ها نیکزتک پوره په چاها و اولمک ها.

هرم مکزیکو

مضاعف تنایوکا(نزدیک دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

کشور مکزیک

کاخ ویسبرگال

 شهر مکزیکو فرای دوالورده در 1790 بر روی ویرانه های کاخ کورتز پلان 1:1000 این ساختمان چندین بار گسترش یافته و اکنون دارای سه حیاط خلوت طاقگان دار است خزانه کلیسای جامع مکزیکو ساخته لورنسورودریگس در 1749 تا 1768 پلان 1:600 طرح بنا تقارن محوری دارد.

سالها پیش از ورود باستانشناسان به تئوتی هوآکان نویسندگان جهانگرد این مکان اساطیری را یافته بودند. در سال 1804 الکساندرفن هامبولت ماوشگر در ادامه سفر خود به آمریکای مرکزی چنین نوشت: تنها بناهای یادبودی در دره مکزیکو که حجم یا اندازه اش یک اروپایی را تکان می دهد بقایای دو هرم در تئوتی هوآکان است.

این شهر ویران که تنها یک دهم آن حفاری شده در سی مایلی شمال شرقی مکزیکوسیتی در دره کوهی به ارتفاع 7000 پا از سطح دریا جای دارد. نزدیک به سال 500 ق. م که این شهر باستانی دوران طلایی خود را می گذراند نزدیک به دویست هزار نفر جمعیت داشت و نه تنها نخستین و بزرگترین کلان شهر نیمکره غربی که نیرومندترین شهر آمریکای مرکزی در آن زمان بود از همین جاست که تاریخ مکزیک آغاز می شود زیرا در اینجا زمینه مساعد برای توسعه اقتصاد دینی سیاسی در سرزمینهای بلند مکزیکی وجود داشت نفوذ شهر تا پانصد مایل دورتر یعنی به گواتمالای امروزی رسید هر چند از ساکنان این شهر شیوه زندگی یا رویدادهایی که در اینجا رخ نمود اطلاعی در دست نیست.

مردم تئوتی هواداران هیچ نوشته ای از خود بر جا نگذاشتند و از این رو روشن نیست که زبان آنان چه بود یا خود و شهرشان را چه می نامند نام تئوتی هوآکان از زبان آزتکها گرفته شده که چند سده بعد در دره ساکن شدند و می توان آن را چنین ترجمه کرد.

آنان که خدا شدند سالها پیش از فتح اسپانیاییها افسانه هایی بیشمار از تئوتی هوآکان گفته شده و آزتکها بر این باور بودند که جهانی که آنان میشناختند از تئوتی هوآکان آغاز شده بود آنان ویرانه های رها شده ای را که گمان می کردند تمدن دیرین و از میان رفته غول ها پدید آورده است گاهواره زندگی جایی که خورشید و ماه در آن پدید آ,ده می پنداشتند از اینرو دو هرم تئوتی هوآکان را که گاه در آن آیین قربانی انجام میدادند پرستشکده های کهن دو خدای اصلی کیهان دانسته دو گذرگاه اصلی قدیمی را راه مردگان می نامیدند زیرا بر این باور بودند که ویرانه هایی که در راستای دو محور مرکزی شهر به دارازی دو مایل و پهنای چهل یارد است باید گور کاهنان و شاهان باشد در واقع اینها بقایای پرستشگاهها هستند.

بر خلاف تصورات رازآمیز آزتکها زیستگاههای بیشماری که تئوتی هوآکان را ساخت باید در دوران اوج خوشبختی آنان سرشار از فعالیت و کار بوده باشد. این شهر که در جاده های بازرگانی از سرزمینهای بلند تا ساحل خلیج جا داشت و از آب فراوان بهره مند بود بازاری بزرگ و کارگاههای بیشمار داشت هنر و اخترگویی به شکلی بی سابقه رواج داشت و زمان به شکل تقویم تنظیم شده بود. نگاره های درخشان دیوارهای خانه ها را می آراست و تئوتی هوآکان کلان شهری برجسته پر تنوع و شلوغ و چنان نیرومند بود که به دژ و برج و بارو نیاز نداشت توجه آنان بیشتر به هرم خورشید بود.

بنای سترگ دو و نیم میلیون تنی از آجر و خاک به ارتفاع دویست پا ساخته شده و برای باربری مصالح آن از کامیون یا جانوران باری بهره نگرفته بودند نمای اصلی آن درست هم ردیف نقطه ای است که خورشید در روز انقلاب تابستانی طلوع می کند سراسر شهر با نقشه ای شطرنجی آراسته شده رو به سوی چهار گوشه شطرنج دارد. انگیزه رو به نابودی رفتن این شهر بزرگ نزدیک به سال 600 میلادی روشن نیست. آیا کشاورزانی که گرداگرد شهر می زیستند دیگر نتوانستند خوراک کافی تولید کنند؟ آیا شهر مورد هجوم قبایل سرزمینهای خشک شمالی قرار گرفت؟ اینهای پرسشهایی است که تاکنون بی پاسخ مانده اند برای فرهنگهای آینده آمریکای مرکزی تئوتی هوآکان آرمان و کمال مطلوب گذشته ای شکوهمند شد همچنان که آتن دوران کلاسیک برای اروپاییان.

مکزیکوسیتی در 1521 تاسیس گشت موقع جغرافیایی در آمریکای شمالی در حوضه معروف دره مکزیکو در یک بستر خشک دریاچه تکزکوکو کوههای اطراف شهر با 17877 پا بلندی با آتشفشان فعال پوپوکیت پتی(کوه دودکش) در نزدیکی آن در بلندی 2237 متری از سطح دریا قرار گرفته.

آب و هوا

به واسطه موقع جغرافیایی هوایی سردبا فصل کوتاه متغیر دارد در حالی که برف به ندرت می بارد شب ها در ماههای سرد از دسامبر تا ژانویه یخبندان می شود.
حرارت متوسط 18 درجه در ماههای سردتر به طور متوسط 4/12 درجه و فصل بارانی(ماه مه تا سپتامبر) به طور متوسط 3/17 درجه سانتی گراد میزان ریزش باران سالانه 180 میلیمتر است.


پارک ها و مراکز تفریحی

پارکها و میدان های شهر همواره پر از جمعیت در اواخر هفته است.
یکی از فضاهای باز پارک چایوتیک بناهای بسیار برافراشته شده از جمله آکادمی نظامی اثر چایوتیک مثل موزه های متعدد.

بسیاری از پارکهای دیگر شهر شامل آلامه دا مرکزی نزدیک زوکالو که در 1592 به وجود آمد در آن برنامه هایی برای حفاظت محیط زیست در دست اقدام دارد. پارک کویوکان برای دویدن و قدم زدن که در آن درختان تناور وجود دارد پارک بیابان شیران در جنوب غربی شهر قرار گرفته که در این فضای باز کوهها جنگلها و چشمه ها دیده می شود.

هنرهای نمایشی شهر

شهر مکزیکو یکی از مهمترین مراکز فرهنگی در آمریکای لاتین است که از بسیاری جاها اسپانیانی زبانها را به سوی خود می کشاند کاخ هنرهای زیبا یک تالار اثرا و کنسرت در منطقه وسط شهر قرار دارد که در آن فعالیت های فرهنگی صورت می
گیرد هنر باله و کنسرت در این مرکز اجرا می شود گالری هنرمندان بسیاری از دورترین نقاط دنیا را به خود جذب می کند.

مکزیکوسیتی، مقصد اصلی گردشگری کاتولیک های جهان
براساس نظرسنجی یک سایت معتبر گردشگری اسپانیایی، شهر مکزیکوسیتی، پر بیننده ترین مقصد مذهبی کاتولیک های جهان معرفی شد.
به عقیده کارشناسان، وجود کلیسای گوداولوپ (Guadalupe) یا کلیسای مریم مقدس در این شهر، عامل اصلی ورود میلیون ها زائر مسیحی به مکزیک و بازدید از جاذبه های مذهبی مناطق مختلف آن بوده است.
کلیسای گوادولوپ، یکی از کلیساهای قدیمی شهر مکزیکوسیتی است که در اعتقاد کاتولیک ها پس از ظاهر شدن مریم مقدس بر یکی از کشاورزان منطقه در سال 1531 ، بنا شده و تبدیل به یکی از مهم ترین زیارتگاه های مسیحیان شده است

 

موزه ملی مردم شناسی (museo nacional de antropologia)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق دیدنی مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

درباره کشور مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

اماکن دیدنی مکزیک

 

کلیسای جامع شهری (mexico city metropolitan cathedral)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق دیدنی مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

اماکن دیدنی مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق دیدنی مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

اماکن دیدنی مکزیک

 

پارک مکزیکوسیتی (bosque de chapultepec mexico city)

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

مناطق دیدنی مکزیک

دیدنی های مکزیک,مکزیک,کشور مکزیک

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :