واشنگتن دی سی آمریکا
واشنگتن دانشگاه‌های متعددی, جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,دیدنی های واشنگتن دی سی آمریکا و کوههای راکی ,جاذبه های واشنگتن دی سی آمریکا و کوههای راکی ,مر

واشنگتن دی سی
.Washington D.C

مساحت رتبه: پنجاه و دوم
- به کیلومتر مربع ۱۷۷ کیلومتر مربع
جمعیت رتبه: پنجاه و یکم
- بلندترین نقطه
۱۲۵ متر
- پست‌ترین نقطه ۰ متر
تاریخ پیوستن به ایالات متحده ۱۶ جولای ۱۷۹۰
فرماندار ندارد
سناتورها ندارد
حروف اختصاری ایالت DC
وب‌گاه رسمی ایالت www.dc.gov

شهر واشنگتن پایتخت ایالات متحده آمریکا است. برای این‌که شهر واشنگتن با ایالت واشنگتن اشتباه نشود اغلب آن‌را "واشنگتن دی‌سی" می‌خوانند.


تاریخ و توسعه واشنگتن دی سی
این شهر از سال ۱۸۷۱ به‌نام جرج واشنگتن رهبر استقلال‌طلبان و اولین رییس جمهور دولت فدرال آمریکا نام‌گذاری شده است. برای اجرای مصوبه هفدهم بخش ۸ در اصل اول قانون اساسی آمریکا، در تاریخ ۱۶ ژوئیه ۱۷۹۰ بخش‌هایی از ایالت‌های مریلند و ویرجینیا برای ساخت پایتخت ایالات متحده در نظر گرفته شد که «ناحیه کلمبیا» نام گرفت. البته یک قرن بعد زمین‌های این ناحیه در جنوب رودخانه پوتوماک به ایالت ویرجینیا بازپس داده شد.

ساختمان کاپیتال محل استقرار کنگره ایالات متحده آمریکا بوده، در حالی‌که کاخ سفید و تمامی وزارتخانه‌های کشور نیز در اینجا قرار دارند.

این شهر در «ناحیه کلمبیا» (District of Columbia با سرنام "دی.سی") زیر نظر کنگره آمریکا و خارج از حاکمیت تمامی ۵۰ ایالت این کشور قرار دارد. این ناحیه مشترک و برای همگان است و لذا تمامی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های فدرال همچون کتابخانه ملی کنگره آمریکا در این ناحیه مستقرند و از نظر قانونی این ناحیه یک ایالت نیست.

شهر واشنگتن و ناحیه کلمبیا از نظر گستره یکسان هستند و یک شهردار دارند. بنابراین از دید عملی هردو نام به یک موجودیت اشاره دارد.


واشنگتن در شرق آمریکا و بین دو ایالت مریلند و ویرجینیا قرار دارد.ناحیه کلمبیا نماینده‌ای در کنگره آمریکا ندارد و سناتوری هم در مجلس سنا ندارد. به همین خاطر برخی از ساکنین این ناحیه بار ها ناخشنودی خود را از این بابت ابراز کرده‌اند ؛ چرا که با وجودِ نداشتن نماینده‌ای برای تصمیمات فدرال، ملزم به پرداخت مالیات‌های فدرال هستند.[۱]

موسسه سمیثسونین و مرکز هنرهای نمایشی جان اف کندی در شهر واشنگتن از برجسته ترین مراکز هنری آمریکا و جهان می‌باشند. یادبود لینکلن، یادبود جفرسون، و یادبود واشنگتن نیز در این شهر قرار دارند.

وقت محلی آن EDT و -5 از وقت مبدا گرینیچ است.جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان
واشنگتن در شرق آمریکا و بین دو ایالت مریلند و ویرجینیا قرار دارد.


اقتصاد واشنگتن دی سی
این شهر از نظر تولید ناخالص داخلی، با ۹۹ میلیارد دلار تولید سالیانه، به تنهایی از قدرت اقتصادی برابری با کشور زلاند نو برخوردار است.

فرودگاه بین‌المللی دالس واشینگتن یکی از ۲ فرودگاه بزرگ این شهر است.

مراکز علمی ناحیه واشنگتن دی سی
در منطقه کلان-شهر واشنگتن دانشگاه‌های متعددی قرار دارند. دانشگاه مریلند در کالج پارک و دانشگاه جرج واشنگتن مشهورترین آنهاهستند. دانشگاه جرج میسون نیز در غرب شهر قرار دارد.

در داخل محوطه دی سی دانشگاه‌های دیگری نیز قرار دارند. از این میان می‌توان موسسات زیر را نام برد: دانشگاه جرج‌تاون، دانشگاه هوارد، دانشگاه امریکن، و دانشگاه کاتولیک آمریکا.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان
ایستگاه قطار شهری در واشنگتن تندیس ژاندارک محله چینی ها موزه ملی سرخپوستان آمریکا

جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان
نگارستان ملی هنر آمریکا محله مشهور واترگیت رودخانه پوتوماک در وسط شهر از مساجد شهر واشنگتن


منبع : ویکی پدیا

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :