دیدنی های ونزوئلا، کاراکاس پایتخت ونزوئلا
دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,مناطق دیدنی ونزوئلا,جاذبه های گردشگری ونزوئلا,مراکز گردشگری ونزوئلا,اماکن دیدنی ونزوئلا,کشور ونزوئلا,دیدنی های کشور ونزوئلا,جاذبه های

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور ونزوئلا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ونزوئلا کشوری در امریکای جنوبی است که جاذبه های طبیعی بسیاری دارد. این کشور در گذشته مستعمره اسپانیا بوده است، اما در حال حاضر یک جمهوری فدرال است. برای کسب اطلاعات بیشتر از این کشور زیبا با آکاایران همراه شوید.

Venezuela - ونزوئلا

پرچم کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

نقشه سیاسی کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

نقشه جغرافیایی کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

اطلاعات کلی کشور ونزوئلا

پایتخت: کاراکاس 

نوع حکومت: جمهوری 

مذهب: کاتولیک رومی ( % ). 

زبان رسمی: اسپانیایی ( رسمی؛ 98% )، زبانهای مختلف سرخپوستان. 

واحد پول: بولیوار(Bolivar) 

امید طول عمر: 70 سال

جمعیت: 25.017.387نفر (July 2004 est.) 

به نقل از آکاایران ونزوئلا کشوری است در شمال آمریکای جنوبی. پایتخت آن کاراکاس است. ونزوئلا در زبانلاتین به معنای ونیز کوچک است و از این رو این نام را یافته است که یابندگان این سرزمین دیدند که بومیان این سامان خانه های خود را بر روی آب ساخته اند.

جغرافیا

کوههای شمال کشور شامل کوههای آند شرقی در محور شمال به جنوب و کوههای آند دریایی است که به موازات دریای کارائیب امتداد دارد. مرکز ونزوئلا متشکل از جلگه‏های پست پوشیده از چمنزار ( لِلانوس ) است. در ارتفاعات گویان در جنوب شرق فلاتهای بسیاری هست که شیب کنارهایشان تند است. ونزوئلا کاملاً جزو مناطق گرمسیری است اما آب و هوای آن از گرم و مرطوب تا سردسیری آلپی تغییر می کند که بستگی به توپوگرافی، ارتفاع، جهت و شدت بادهای منطقه ای دارد. دراکثر مناطق کشور دوره باران مشخصی وجود دارد. دوره باران از ماه می تا نوامبر بوده و به صورت زمستان درنظر گرفته می شود و بقیه سال را تابستان در نظر می گیرند. کوهها مرطوب و خنک‏تر و منطقة لِلانوس نیز استوایی و مرطوب است، هرچند این منطقه از دسامبر تا مارس فصل خشکی دارد.

شهرهای مهم: ماراکایبو, والنسیا, ماراکای, بارکیزیمتو, سیوداد گویانا, 
مساحت: 912.050کیلومتر مربع 
خط ساحلی: 2.800کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: 8 درجه شمالی و 66 درجه غربی 

تاریخ

ونزوئلا برای اولین بار در سال ۱۵۲۲تحت استعمار اسپانیا قرار گرفت. در واقع، اولین محل استقرار دائمی امپراطوری اسپانیا در آمریکای جنوبی در منطقه ای بود که امروزه کومانا نامیده می شود. در قرن هفدهم، اسپانیا آبادسازی ونزوئلا را آغاز کرد. فرانسیسکو میراندا ( 1752 تا 1816 ) جنگ استقلالی را رهبری کرد که سیمون بولیوار ( 1783 تا 1830 ) در 1823 با موفقیت به انجام رساند. ونزوئلا که در آغاز با کلمبیا و اکوادور متحد بود در 1830 جدا شد. به دنبال استقلال، یک سری کودتای نظامی، شورش و به قدرت رسیدن دیکتاتورها روی داد که از آن جمله حکومت بیرحم خوان ویسنته‏گومز بود که از 1909 تا 1935 دوام داشت. از زمان سرنگونی ژنرال مارکوس پِرز خیمِنِز در 1958، حکومت ونزوئلا دموکراتیک و غیرنظامی بوده است. با این حال در دهة 1990 دو کودتای نافرجامی روی داده، که تا حدی به‏دلیل بی‏ثباتی و ریاضت‏کشی اقتصادی بوده است.

حکومت و سیاست

رئیس جمهور ونزوئلا از طریق رای گیری انتخاب می شود و حق رای مستقیم برای عموم وجود دارد. رئیس جمهور و هر دو مجلس کنگرة ملی با رأی تمامی افراد بالغ برای پنج سال انتخاب می‏شوند. رئیس جمهور پس از انتخاب شدن هم وظایف رئییس دولت و هم وظایف رئیس حکومت را به عهده دارد. مدت ریاست جمهوری شش سال است و هر فرد تنها برای دو بار متوالی می تواند به این سمت دست یابد. مجلس سنا متشکل است از 49 سناتور منتخب، به‏اضافة رئیس‏جمهورهای سابق. مجلس نمایندگان 200 عضو مستقیماً انتخاب‏شده دارد. رئیس‏جمهور، شورای وزیران را انتصاب می‏کند. رئیس جمهور معاون خود را منصوب کرده و در مورد تعداد و ترکیب کابینه تصمیم گیری می کند و در نهایت با همکاری مجمع قانون گذاری اعضای کابینه را تعیین می کند. اگر رئیس جمهور تشخیص دهد که قسمتی از قانون قابل ایراد است می تواند از هیان مقننه بخواهد آن قسمتها را مورد بازنگری قرار دهد، اما اگر اکثریت اعضای مجلس با ایرادات مطرح شده از جانب رئیس جمهور مخالف باشند، ایرادات ملغی می شود .

اقتصاد

این کشور که در شمال آمریکای جنوبی قرار دارد جزو کشورهای غنی از لحاظ معدن و مواد معدنی می باشد. نفت و گاز طبیعی معمولاً بیش از 80% درآمد صادراتی را تشکیل می‏دهد. کشاورزی و دامداری عمدتاً با پرورش گاو گوشتی، و کشت نیشکر برای صادرات، و موز، ذرت و برنج به عنوان محصولات معیشتی مرتبط است.به طور کلی اقتصاد این کشور متکی به نفت و گاز است. این کشور پنجمین صادر کننده نفت خام، سومین تولید کننده اوپک و از نظر میزان ذخایر گاز رتبه هشتم را در جهان داراست.

 

درادامه آکاایران تصاویری از مناطق دیدنی کشور ونزوئلا را آماده کرده است. با ما همراه باشید.

پارک ملی موچیما (mochima national park)

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق گردشگری ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

کشور ونزوئلا

 

پارک ملی موروکوی (morrocoy national park)

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق گردشگری ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق دیدنی ونزوئلا

 

کاراکاس پایتخت دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق گردشگری ونزوئلاتاریخچه کاراکاس

بیش از پانصد سال پیش، ساکنان این منطقه را قبایل بومی صلح طلب تشکیل می دادند و در آن زمان کاراکاسی وجود نداشت. سالها بعد و در سال ۱۵۶۲، فرانکو فاجاردو، یک مهاجرنشین اسپانیایی مزرعه ای در این ناحیه بنا نهاد. اقامت فاجاردو در این دره چندان دوام نیاورد، و بومیانی که به سرزمین پر از گل خود بازگشتند وی را از این منطقه بیرون راندند. این آخرین طغیان بومیان بود، چرا که در ۲۵ ژوئیه ۱۵۶۷ دیگو د لوسادا، کاپیتان اسپانیایی بنای شهر سنت جیمز بزرگ|سانتیاگو دلئون دکاراکاس را بنا نهاد، و منطقه بومی نشین کاتوچاکائو تحت نفوذ مهاجرنشینان تبدیل به شهر جدید کاراکاس شد.

کشت کاکائو منجر به رشد بیش از پیش شهر شد که تبدیل به مرکز استان ونزوئلا شد. در سال ۱۵۷۷، کاراکاس همچنان به رشد افقی خود ادامه داد؛ علفزار تازه با خانه هایی که در آن ساخته شده بود، به همراه حیاط ها و راهروهای آن ... این فضایی بود که شهر به همراه ارکیده های دورگه و پنجره های آهنین نصب شده بر پس زمینه پارچه و خزه و خواب نیمروزه در طول سال های تجارت قهوه و کاکائو داشت.

تلاش خوزه ماریا اسپانا و مانوئل خوال برای بر پا کردن انقلاب و کسب استقلال در ۱۳ ژوئیه ۱۷۹۷ سرکوب شد.اما عقاید ورای انقلاب فرانسه و جنگ های استقلال آمریکا مردم را برانگیخت، و در ۵ ژوئیه ۱۸۱۱ اعلامیه استقلال در کاراکاس امضا شد.این شهر محل تولد دو تن از مهم ترین شخصیت های آمریکای لاتین بود:فرانچسکو د می راندا و ""ال لیبرتادور"" سیمون بولیوار.زلزله ای در ۲۶ مارس ۱۸۱۲ کاراکاس را تخریب کرد و مقامات شهر این زلزله را مجازات الهی برای عصیان در برابر پادشاهی اسپانیا در حین جنگ استقلال ونزوئلا قلمداد کردند. این دره تبدیل به گورستانی شد، و جنگ تا ۲۴ ژوئن ۱۸۲۱ یعنی زمانی که بولیوار در کارابوبو پیروزی سرنوشت سازی بر سلطنت طلبان به دست آورد ادامه یافت.

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا

موقعیت جغرافیایی کاراکاس

کاراکاس در دره ای واقع شده، و توسعه شهر در قرن اخیر منجر به گسترش شهر تا کوهستان های مجاور شده است. منبع اصلی آب کاراکاس رودخانه گوایر است، که در داخل شهر جریان دارد. کوه سرو ال آویلا در بخش شمالی شهر واقع شده است.

مناطق دیدنی کاراکاس

Ciudad Universitaria de Caracasکتابخانه اصلی .دانشگاه سیوداد
ساختمان اصلی دانشگاه مرکزی ونزوئلا، که توسط معمار مشهور کارلوس رائول ویلانوئوا طراحی شده و یونسکو در سال ۲۰۰۰ آن را میراث جهانی خوانده است، یکی از شاهکارهای هنر معماری تلقی می شود. بیش از ۲۸ هنرمند از مکتب هنری پیشرو معاصر در اجرای این پروژه شرکت داشتند. از جمله آنان می توان هانس آرپ، الکساندر کالدر، فرناند لگر، ویکتور واسارلی، به همراه فرانچسکو ناروائز، آلخاندرو اوترو و اوسوالدو ویگاس از ونزوئلا نام برد.

کپیتولیو فدرال

کپیتولیو فدرال یک بلوک کامل شهر را به خود اختصاص داده است، و با گنبدهای طلایی و نیز سنگفرش های نئوکلاسیک خود، ممکن است حتی بزرگ تر نیز به نظر برسد. ساخت این بنا در دهه ۱۸۷۰ و توسط آنتونیو گوزمان بلانکو انجام شد، و بیشتر شهرت آن به خاطر سالن الیپتیکو، یعنی یک سالن بیضی شکل است که دارای گنبدها و دیوارهای پوشیده از نقاشی های دیواری است که بزرگان کشور را به تصویر کشیده است.

در صورتی که در سالروز استقلال ونزوئلا به این محل وارد شوید، خواهید توانست قانون استقلال ۱۸۱۱ را که بر روی پایه مجسمه نگاشته شده و تنها در این روز به نمایش عمومی در می آید مشاهده کنید. راهروهای گرداگرد سالن پوشیده از تصاویر جنگ های استقلال ونزوئلاست.

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق گردشگری ونزوئلا
پارک دل استه کاراکاس

این بنا توسط روبرتو برل مارکس معمار برزیلی طراحی شده است. این منطقه بهشت سبزی در مرکز شهر است، که در آن فعالیت های متعددی می توان انجام داد. حیوانات اهلی نیز در بخش باغ وحش این پارک به نمایش گذاشته شده اند. نسخه ای از کشتی مشهور کریستف کلمب با نام لا سانتا ماریا در بخش جنوبی پارک به تصویر کشیده شده است.

مجتمع فرهنگی ترزا کارنو کاراکاس

مجتمع فرهنگی ترزا کارنومجتمع فرهنگی ترزا کارنو، یا تئاتر ترزا کارنو، یکی از مهم ترین سالن های تئاتر شهر کاراکاس و ونزوئلاست، که در آن کنسرت های نمادین و مردم پسند، اپرا، رقص باله و تئاتر برگزار می شود. این سالن در ناحیه فرهنگی شهر و در نزدیکی بنای موزه، پارک کائوبوس و آتنی کاراکاس واقع شده است. این مجتمع به دو بخش تقسیم می شود: «خوزه فیلیکس ریباس» و «ریو ریان». این بنا در زمینی به مساحت ۲۲ هزار متر مربع احداث شده است. نام این سالن برگرفته از نام ترسا کارنو پیانیست مشهور است.

کاسا ناتال د بولیوار کاراکاس

در کاراکاس آسمان خراش ها ممکن است به خوبی به چشم بخورد، اما در بازسازی خانه ای که سیمون بولیوار در ۲۴ ژوئیه ۱۷۸۳ در آن به دنیا آمد ممکن است چیزی بیش از رنگ و بوی استعمار اولیه به چشم بخورد. نمایشگاه های سلاح، پرچم و یونیفرم در این موزه به تصویر کشیده شده است.

بیشتر فضای داخلی این ساختمان مربوط به دوران استعمار را تصاویر عظیمی از صحنه های نبرد اشغال کرده است، اما در موزه بولیوار وسایل شخصی وی بیشتر به چشم می خورد. افتخار این مکان در تابوتی نهفته است که در آن بقایای بولیوار از کلمبیا به ونزوئلا بازگردانده شد؛ خاکستر بولیوار اکنون در زیارتگاه ملی نگهداری می شود.

مراسم تشییع جنازه بولیوار ۱۲ سال پس از مرگ وی در ایگلسیا د سانفرانچسکو یعنی چند ساختمان در غرب همین مکان برگزار شد و در همین مکان بود که وی در سال ۱۸۱۳ به نام سیمون بولیوار ال لیبرتادور نامیده شد. تلالو زیارتگاه های کلیسای این محل چشم ها را خیره کرده و گرچه گوزمن بلانکو این کلیسا را مدرن کرده است اما کلیسا همچنان بخش اعظم معماری استعماری درونی خود را حفظ کرده است.

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا

موزه هنر دوران استعمار کاراکاس

باغ های گرداگرد این موزه نیز به اندازه دورن آن اغواگر است. این موزه در یک خانه بزرگ و با شکوه ییلاقی که به کوئینتا آنائوکو شهرت دارد، و توسط فضای سبز زیبایی احاطه شده احداث شده است. درون خانه اتاق هایی که با وسواس تمام مرمت شده قرار دارد، این اتاق ها از آثار هنری، مبلمان و لوازم و بسیاری دیگر از صنایع دستی که با دقت خاصی گزینش شده انباشته شده است.

کوئینتا در زمان ساخت خود یعنی در سال ۱۷۹۷، در خارج از شهر تاریخی واقع بود، اما امروزه این خانه تبدیل به واحه ای شده است که در دل نواحی حومه سن برنادینو واقع است. چنانچه صبح یکشنبه به این مکان قدم بگذارید ممکن است با کنسرتی مواجه شوید که در اتاق هایی که زمانی اصطبل این ساختمان بوده برگزار می شود.

زیارتگاه ملی کاراکاس

(Panteón Nacional) معبد ملیمقدس ترین بنا در ونزوئلا از شمال پلازا بولیوار پنج ساختمان با این بنا فاصله دارد، این بنا در حاشیه شمالی شهر واقع شده است. این بنا که سابقا کلیسا بوده است، در سال ۱۸۷۴ توسط آنتونیو گوزمان بلانکو به عنوان قبرستان بزرگان ونزوئلا در نظر گرفته شد. کل صحن مرکزی کلیسا وقف بولیوار شده، و در قربانگاه نیز تابوت برنزی این قهرمان قرار گرفته است و این در حالی است که افرادی که از شهرت کمتری برخوردارند در راهروها دفن شده اند. گنبد زیارتگاه ملی پوشیده از نقاشی های متعلق به دهه ۱۹۳۰ است که تصاویری از زندگی بولیوار را ترسیم می کند و چلچراغ بزرگ نیز که در بالای سر می درخشد در سال ۱۸۸۳ به مناسبت صدمین سالگرد تولد وی در این مکان نصب شده است. تعویض نگهبانان که روزانه چند بار و طی مراسمی خاص انجام می شود نیز از دیگر صحنه های دیدنی این موزه است.

پارک مرکزی کاراکاس

در پرسه ای کوتاه در شرق پلازا بولیوار به پارک مرکزی می رسیم، این مجموعه بتونی مرکب از پنج سطح مسکونی دارای معماری یوحنایی است، که دارای دو برج ۵۳ طبقه هشت ضلعی است که یکی از آنها پس از آنکه در جریان آتش سوزی در ۱۷ اکتبر ۲۰۰۴ متحمل خسارات زیادی شد در حال حاضر در حال بازسازی است.

پارک مرکزی کانون فرهنگی و هنری کاراکاس است، در این بنا موزه، سالن سینما، مجموعه فرهنگی ترسا کارنو، و زیارتگاه کاراکاس و شرکت تئاتر راجاتابلا که از محبوبیت بسیاری نیز برخوردار است واقع شده است. میرادور د لاتوره اوسته، که در طبقه ۵۲ واقع شده دارای چشم اندازی ۳۶۰ درجه ای از شهر است.

پلازا بولیوار کاراکاس

پلازا بولیوار که آکنده از برگ است در کانون شهر قدیمی قرار گرفته و مجسمه یادبود سیمون بولیوار نیز در مرکز آن نصب شده است. ساختمان های جدید و بلند بیشتر چشم انداز یادگار دوران استعمار محله اصلی کاراکاس را به خود اختصاص داده است. اما این منطقه زنده و با طراوت همچنان دارای مناطق دیدنی مهمی است.

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا

طبقه همکف موزه کاراکاس نمایانگر تاریخ محلی است، و نیز دارای مدل های مهمی از شهر به نحوی که در اوایل قرن نوزدهم و دهه ۱۹۳۰ شکل گرفته است. برای پی بردن به میزان رشد این شهر، تنها کافی است نگاهی به نقشه ای که قدمت آن به سال ۱۵۷۸ بازمی گردد و در حیاط مرکزی بنا قرار گرفته بیندازید.

ال هاتیلو

ال هاتیلو یکی از شهرک های یادگار دوران استعمار است که در حومه جنوب شرقی کاراکاس در منطقه شهری ای به همین نام واقع شده است. این شهرک کوچک، که یکی از معدود مناطق ونزوئلاست که در آن وضعیت مربوط به دوران استعمار حفظ شده است، تصویری از کاراکاس چند قرن پیش به دست می دهد. ال هاتیلو نیز مانند هر شهر دیگری در ونزوئلا، دارای پلازا بولیوار خاص خود است که تندیس سیمون بولیوار|ال لیبراتور در وسط آن قرار گرفته است. این شهرک دارای یک کلسیای کاتولیک رم و بسیاری ساختمان های دیگر مربوط به دوران مهاجرنشینی نیز هست که به خوبی حفظ شده اند. حتی شهرداری، بانکها، و کتاب فروشی ها نیز در این محله ظاهر مربوط به دوران استعمار خود را حفظ کرده اند، و دارای پنجره های خاص آن دوران، درهای تمام چوبی و پشت بام های دارای سفال های قرمز هستند.
بخش مربوط به دوران استعمار شهرداری ال هاتیلو تنها بخش اندکی از تمام زمین را نشان می دهد. دیگر بخش های شهرداری ال هاتیلو محلات مسکونی و تجاری معمولی از جمله محلاتی همچون لا بویرا، اوریپوتو و لالاگونیتا هستند.

سرو ال آویلا کاراکاس

Pico Oriental of the Cerro El Ávilaسرو ال آویلا («کوه ال آویلاً) (ووآرایرا رپانو)، کوهی واقع در شمال مرکزی ونزوئلاست، این کوه در جوار کاراکاس واقع شده و آن را از دریای کارائیب جدا می کند، از این کوه به عنوان ریه نباتی کاراکاس یاد می شود، و یکی از مناطق دیدنی شهر محسوب می شود. در سال ۱۹۵۸ این کوه »پارک ملی ال آویلاً نام گرفت.

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

کلیسای جامع کاراکاس

کلیسای جامع کاراکاس در یکی از زوایای پلازا بولیوار واقع شده و پس از زمان ساخت آن در سال ۱۵۹۴ بارها تخریب و تبدیل به ویرانه ای شده است، والدین سیمون بولیوار در کنار قربانگاه های دست ساز این کلیسا دفن شده اند، این کلیسا دارای آثار هنری باشکوهی، همچون «رستاخیز» اثر پیتر پل روبنز، «بازنمایی مریم مقدس» اثر موریلو، و شام آخر، و اثر ناتمام آرتورو میشلنا نقاش ونزوئلایی است.

 

پارک ملی مدانوس (medanos de coro national park)

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

 

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق دیدنی ونزوئلا

 

آبشار باران (llovizna falls)

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق گردشگری ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

 

پانتئون ملی ونزوئلا (national pantheon of venezuela)

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

 

برج مرکزی (parque central complex)

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

اماکن دیدنی ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

درباره کشور ونزوئلا

دیدنی های ونزوئلا,ونزوئلا,کشور ونزوئلا

مناطق دیدنی ونزوئلا

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور ونزوئلا لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

جمع آوری: جهانگردی آکا

 

دیدنی های مجارستان،جاذبه های گردشگری مجارستان

دیدنی های مجارستان،جاذبه های گردشگری مجارستان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدنی های جهان ,دیدنی های مجارستان ,جاذبه های مجارستان ,مراکز گردشگری مجارستان ,مساحت مجارستان ,نقشه مجارستان ,طبیعت زیبای مجارستان ,جاذبه های گردشگری مجارستان ,مکان های دیدنی مجارستان,مجارستان ,جاها
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :