معبد بوروبودر در اندونزی
بزرگ‌ترین معبد بودایی جهان شهرت,کدام یک معبد محسوب,معبد,همچنین این معبد حدود,هلندی معبد ویران,مجسمه‌های بودا را می‌توان دید,میراث جهانی به ثبت,چند طبقه به

معبد بوروبودر (Borobudur) در جاوه مرکزی و در نزدیکی شهر مگلانگ اندونزی قرار دارد
نمایی زیبا از معبد بوروبودر

 

  این معبد که به بزرگ‌ترین معبد بودایی جهان شهرت دارد، در بین سال‌های 750 تا 842 میلادی ساخته شده است.
نام این مکان از دو بخش BORO به معنی «معبد» و BUDUR به معنی «بالای تپه» تشکیل شده است.
معبد بوروبودور که در چند طبقه، به شکل زیگورات و به نقشه ماندالا ساخته شده ۱۴۶۰ نقش حجاری شده دارد که مضمون بیشتر آنها زندگی انسانی است.
در این معبد ۵۰۴ مجسمه‌ بودا وجود دارد و در آن بیش از 2 میلیون قطعه سنگ اندزیت به کار رفته است. وردی معبد از 4 جهت است. از هر جهت که وارد آن شویم مجسمه‌های بودا را می‌توان دید.
در قرن نوزدهم اشغالگران هلندی معبد ویران شده بسیار عظیم و کهنی را در اعماق جنگل جاوا در اندونزی یافتند. آنچه که آنها یافتند ساختار غول پیکری است که بیش از 55000 متر مکعب سنگ در آن به کار رفته است. همچنین این معبد حدود 2700 تخته سنگ حجاری برجسته و 504 مجسمه بودا دارد.

  
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

  در سراسر این معبد تپه‌هایی به چشم می‌خورد که استوپا نام دارند و درون هر یک از این‌ها، یک مجسمه‌ بودا قرار گرفته است که هر کدام یک معبد محسوب می‌شوند.
معبد بوروبودور توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده و تاکنون دو مرتبه در بین سال‌های ۱۹۱۱- ۱۹۰۷ و ۱۹۸۳-۱۹۷۳ مرمت شده است.

  
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

  
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

  
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

منبع:hamshahrionline.ir

گردآوری پرتال اکاایران
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :