دیدنی های اندونزی، جاذبه های گردشگری اندونزی
دیدنی های اندونزی,اندونزی,مناطق دیدنی اندونزی,جاذبه های گردشگری اندونزی,مراکز گردشگری اندونزی,اماکن دیدنی اندونزی,کشور اندونزی,دیدنی های کشور اندونزی,جاذبه های

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور اندونزی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Indonesia - اندونزی

پرچم کشور اندونزی

مناطق گردشگری اندونزی

نقشه سیاسی کشور

دیدنی های اندونزی

نقشه جغرافیایی کشور

دیدنی های اندونزی

اطلاعات کلی کشور  اندونزی

پایتخت: جاکارتا 

نوع حکومت: جمهوری

مذهب: اسلام سنی (80%) کاتولیک رومی (3%) دیگر مسیحیان (7%)، هندو (2%) 

زبان رسمی: باهاسا اندونزی ، جاوه ای، مادوری ، سوندانی و حدود 25 زبان عمده دیگر 

واحد پول: روپیه اندونزی 

امید طول عمر: 61سال 

جمعیت: 238,452,952 نفر (July 2004 est.) 

اَندونِزی یا بطور رسمی جمهوری اندونزی کشوری است که در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار دارد. اندونزی یکمجمع الجزایر متشکل از ۱۷٬۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان است.اندونزی با جمعیت ۲۳۸ میلیون نفر، چهارمین کشور پرجمعیت دنیا است. نظام سیاسی این کشور جمهوری با انتخابات مجلس و ریاست جمهوری می باشد. پایتخت اندونزی جاکارتا است.

زبان رسمی این کشور زبان اندونزیایی و واحد پول آن روپیه است. مردم این کشور از اقوام گوناگونی می باشند که جاوه ای هابا حدود ۴۰ درصد بزرگ ترین قوم هستند و پس از آن ها سوندانی ها با ۱۵ درصد قرار دارند. جاوه ای ها بر امور سیاسی اندونزی چیرگی دارند.

جغرافیا

با ۱٬۹۱۹٬۴۴۰ کیلومتر مربع (۷۴۱٬۵۰ مایل مربع)، اندونزی پانزدهمین کشور بزرگ جهان از لحاظ مساحت است. اندونزی متشکل است از 3700 جزیره که از این تعداد 3000 جزیره مسکونی است.ندونزی مجموعه ای از جزایر (نزدیک به ۱۷۵۰۸جزیره بزرگ و کوچک) است که در جنوب شرقی آسیا در اقیانوس کبیر قرار دارد. اندونزی در نیمکرهٔ شرقی، در جنوب شرقی آسیا، در اقیانوس هند و دریاهای وابسته به آن واقع شده و خط استوا از آن می گذرد. اندونزی در جزیره گینه نو با پاپوا و هم چنین در جزیره برنئو با مالزی مرز مشترک دارد. سلسله جزایر جنوبی کوهستانی و آتشفشانی است و شامل سوماترا، جاوه، مادورا، بالی و جزایر سوندای کوچک (از جمله لامبارک، فلورس و تیمور) است.

جاوه و همسابه کوچک ترش مادورا جمعیت متراکمی دارند و نزدیک به دو سوم مردم اندونزی را در خود جای می دهند. سلسله جزایر شمالی متشکل است از کالیمانتان (بخش اندونزیایی جزیره بورنئو)، جزایر نامنظم و کوهستانی سولاوسی (سلبس)، گوره ملوک، وایریان جایا (بخش غربی گینه نو). بیش از دو سوم این کشور از جنگلهای استوایی بارانی پوشده شده است.اندونزی را می توان بزرگترین مجمع الجزایر جهان دانست که بین دو خشکی، یعنی جنوب شرق آسیا و استرالیا واقع شده است. وسعت آب های این کشور ۳ برابر مساحت خشکی های آن می باشد. آب و هوا استوایی و بارندگی در طول سال سنگین است.

شهرهای مهم: سورابایا،مدان،باندونگ،سمارانگ،پالم بانگ ، اوجونگ پاندانگ 
مساحت: 1,919,440 کیلومتر مربع, شامل تیمور شرقی که 14,874 کیلومتر مربع مساحت دارد. 
خط ساحلی: 54716کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: 5درجه و 00دقیقه جنوبی و 120 درجه و 00 دقیقه شرقی 

تاریخ

زایر اندونزی در قدیم سلطان نشین بوده اند تا آنکه در قرن شانزدهم اسپانیایی ها و پرتغالی ها به آن دست یافتند. کمپانی شرقی هلند در ابتدای قرن هجدهم، حکومت اندونزی را به دست گرفت. در ۱۷۴۰ هلندی ها شورش مردم جاکارتا را با کشتار ۲۰ هزار اندونزیایی و چینی درهم شکستند. در ۱۹۰۷، «سی سی نگا مانگزایا» پادشاه اندونزی علیه هلندی ها قیام کرد اما ارتش استعماری هلند سپاه او را شکست داد و سلطه استعمار هلند بر اندونزی محکم شد. از قرن هفدهم، هند شرقی مهم ترین و سودآورترین بخش امپراتوری هلند به شمار می رفت.الحاق تیمور شرقی پرتغال در 1976 توسط اندونزی از طرف جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشده است، و عملیات چریکی ملی گرایان محلی ادامه دارد. برنامه جاه طلبانه ای برای اسکام مجدد اهالی جاوه به منظور کم کردن جمعیت زیاد این جزیره به مورد اجرا گذاشته شده است ولی این مهاجران جاوه ای با انزجار بومیان جزایر کم نوسعه یافته و دوردست روبرو شده اند. کشتر تظاهر کنندگان بی سلاح تیموری به دست سربازان اندونزی در 1991 اعتراضات بین المللی را به دنبال داشت.

حکومت و سیاست

محمد سوهارتو، رئیس جمهوری پیشین اندونزی در سال ۱۹۶۸ و در پی خشونت هایی که پس از یک کودتای شکست خورده رخ داد، به قدرت رسید و بلافاصله به مبارزه با کمونیسم پرداخت که نتیجه آن قتل حداقل ۵۰۰ هزار نفر و زندانی کردن میلیون ها نفر دیگر شد. هر پنج سال انتخابات برای 400 نفر از اعضای مجلس نمایندگان تحت نظام تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه برگزار می گردد؛ 100 عضو دیگر را رئیس جمهور انتصاب می کند. مجلس شورای خلق – که متشکل از اعضای مجلس نمایندگان به اضافه 500 نفر دیگر به نمایندگی از جانب دولتهای محلی و گروههای صنفی و ذینفع – هر پنج سال تشکیل جلسه می دهد تا بر اصول کلی سیاست دولت نظارت کند و به انتخاب رئیس جمهور بپردازد. رئیس جمهور کابینه را انتصاب می کند. 

اقتصاد

اندونزی از نظر مواد معدنی – نفت ، گاز طبیعی، قلع ، نیکل ، زغال سنگ، بوکسیت و مس – ثروت فراوانی دارد. ولی به دلیل جمعیت زیاد نسبتا فقیر است. بیش از 50% مردم این کشور زارعین معیشتی هستند و برنج محصول اصلی به شمار می رود. ولی هم کشاورزان مزارع بزرگ و هم روستاییان مقادیر زیادی لاستیک، چای، قهوه، تنباکو و ادویه صادراتی تولید می کنند. بخش صنعت بیشتر به فرآوری مواد معدنی و محصولات کشاورزی می پردازد. اندونزی در دهه 1980 و اوایل دهه 1990 به میزان رشد اقتصادی بالایی دست یافت.

 

مناطق دیدنی کشور اندونزی

بروبودار (borobudur)

مناطق دیدنی اندونزی

مناطق گردشگری اندونزی

اماکن دیدنی اندونزی

مناطق دیدنی اندونزی

 

سمینیاک (seminyak)

درباره کشور اندونزی

درباره کشور اندونزی

درباره کشور اندونزی

اماکن دیدنی اندونزی

 

جنگل میمون آبود (ubud monkey forest)

دیدنی های اندونزی

مناطق گردشگری اندونزی

مناطق گردشگری اندونزی

 

تامان مینی اندونزی (taman mini indonesia indah)

مناطق دیدنی اندونزی

دیدنی های اندونزی

کشور اندونزی

 

بالی سانور (sanur bali)

درباره کشور اندونزی

مناطق دیدنی اندونزی

درباره کشور اندونزی

مناطق دیدنی اندونزی

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور اندونزی لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :