محدودیت های زندگی در عربستان سعودی - آکا
محدودیت های زندگی در عربستان سعودی محدودیت های زندگی,عربستان,زندگی در عربستان,عربستان سعودی,عربستان سعودی

هفته نامه تماشاگران امروز: پادشاه جدید محدودیت های زندگی در عربستان سعودی محدودیت های زندگی,عربستان,زندگی در عربستان


برادر جانشین برادر

برخلاف پادشاهی های اروپایی که سلطنت از پدر به پسر منتقل می شود، در محدودیت های زندگی در عربستان سعودی محدودیت های زندگی,عربستان,زندگی در عربستان


هرکدام از این شاهزاده ها (پسر و دختر) پول زیادی دریافت می کنند که حداقل آن ماهانه 15 هزار یورو است. آنها در تمام نقاط مهم کشور نفوذ دارند و بیشتر آنها به تجارت مشغولند. البته تمام آنها قدرت و ثروت یکسانی ندارند و معمولا جنگ قدرت زیادی در حل این اختلافات خانوادگی دارد و با شروع سلطنتش به نظر می رسد که بتواند اتحاد خوبی بین اعضای خاندان سلطنتی بوجود آورد.

نماد این شاهزاده های ثروتمند، ولید بن طلال است که او را پرنفوذترین تاجر خاورمیانه می نامند. حتی در سال 2013 از مجله فوربس به خاطر اینکه ثروت او را کمتر از آنچه هست محاسبه کرده، شکایت کرد. او مدعی بود که جایگاهش در فهرست ثروتمندان جهان رتبه واقعی اش نبوده است ثروت او 30 میلیارد دلار تخمین زده می شود. این در حالی است که حدود 25 درصد از جامعه با بیکاری مواجهند.

زندگی زنان چگونه است؟


آمار تحصیل زنان در محدودیت های زندگی در عربستان سعودی محدودیت های زندگی,عربستان,زندگی در عربستان


ممنوعیت رانندگی برای زنان یکی از قوانین پرسروصدای محدودیت های زندگی در عربستان سعودی محدودیت های زندگی,عربستان,زندگی در عربستان


خانواده ها از تمام هوسرانی های پسران شان چشمپوشی می کنند، به شرطی که دور از خانه و کشورشان باشند.» خارجی هایی هم که برای کسب و کار به عربستان می روند، باید با قوانین این کشور زندگی کنند. هر خارجی که به عربستان می رود، باید یک کفیل سعودی داشته باشد. خارجی ها معمولا ترجیح می دهند در مجتمع هایی در کنار یکدیگر زندگی کنند و به خاطر اختلافات فرهنگی به سختی می توانند با مردم بومی ارتباط برقرار کنند.

گردآوری جهان شناسی آکاایران
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :