دیدنی های بحرین، جاذبه های گردشگری بحرین
دیدنی های بحرین,بحرین,مناطق دیدنی بحرین,جاذبه های گردشگری بحرین,مراکز گردشگری بحرین,اماکن دیدنی بحرین,کشور بحرین,دیدنی های کشور بحرین,جاذبه های بحرین,درباره کشو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور بحرین را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Bahrain - بحرین

پرچم کشور بحرین

کشور بحرین

نقشه سیاسی کشور بحرین

دیدنی های بحرین

نقشه جغرافیایی کشور بحرین

کشور بحرین

اطلاعات کلی کشور  بحرین

 پایتخت: منامه

نوع حکومت: شیخ نشین 

مذهب: اسلام سنی 33%، شیعه 60% 

زبان رسمی: عربی 

واحد پول: دینار بحرین

امید طول عمر: 70/6 سال 

جمعیت: 677,886 نفر(July 2004 est.) 

پادشاهی بحرین کشوری است جزیره ای در خلیج فارس که ۶۶۵ کیلومتر مربع وسعت دارد. پایتخت آن منامه و زبان رسمیآن عربی است. بحرین به پنج استان بخش شده و تا ۳ ژوئیه ۲۰۰۲ دارای ۱۴ شهر بوده است.

جغرافیا

جزیره بحرین که میان 35 جزیره کوچک این مجمع الجزایر بزرگترین است عمدتا متشکل است از شنزارها و ماندابهای شور و به واسطه خاکریز به عربستان سعودی متصل است. این کشور از ۳۳ جزیره تشکیل یافته که عمدتاً از دشت های بیابانی تشکیل می شوند و مرتفع ترین نقطه آن تنها ۱۲۲ متر ارتفاع دارد. بحرین آب وهوایی خشک با زمستان هایی معتدل و تابستان هایی بسیار گرم و مرطوب دارد. نفت و گاز طبیعی وماهی و مروارید از منابع طبیعی این کشور است.

شهرهای مهم: محرق 
مساحت: 665 کیلومتر مربع 
خط ساحلی: 161 کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: 26درجه شمالی و 50درجه و 33 دقیقه شرقی 

تاریخ

در گذشته به منطقه ساحلی جنوب خلیج فارس حد فاصل بصره تا بحرین امروزی بحرین گفته می شد (که شامل منطقهٔ احسا، در عربستان، هم بود). بحرین قبل از زمان ساسانیان در قلمرو ایران بود. از سال ۱۵۲۲ تا ۱۶۰۲ بحرین مدتی در اشغال پرتغالی ها قرارگرفت. بحرین – که از اواخر قرن نوزدهم تحت الحمایه بریتانیا بود – اولین کشور منطقه است که صنعت نفتش را توسعه داد. از زمان استقلال در 1971 میان جوامع سنی و شیعه تنش وجود داشته است. بحرین در واکنش خطر شیعه انقلابی ایران به انعقاد قراردادهای دفاعی با عربستان سعودی و دیگر کشورهای حاشیه خلیج فارس پرداخت،و پس از اشغال کویت از سوی عراق در اوت 1990 به نیروهای متحدین پیوست. بحرین از سال ۱۷۸۳ تحت حکومت آل خلیفه قرار گرفته است، در حالی که حکومت قاجار و پهلوی آن را بخشی از ایران می دانست. 

حکومت و سیاست

بحرین یک حکومت پادشاهی مشروطه است.  حکومت بحرین در دست امیر آن است (مقامی ارثی) که نخست وزیر و کابینه وزیران را انتصاب می کند. قانون اساسی 1973 متضمن مجمعی ملی متشکل از کابینه به علاوه 30 نماینده است که با رأی عمومی انتخاب می شوند با این حال این مجمع در 1975 منحل گردید و دیگر تشکیل جلسه نداده است. امیر شورای مشورتی را انتصاب می کند.پادشاه به طور موروثی از خاندان آل خلیفه انتخاب می شود که از سال ۱۸۲۰ میلادی قدرت را در این جزیره به دست گرفت و اتحاد خود را با بریتانیا اعلام کردند. این کشور در سال ۱۹۷۱ استقلال خود را از سرپرستی بریتانیا اعلام کرد. و قانون اساسی فعلی این کشور در سال ۲۰۰۲ تصویب شده است. نظام حقوقی این کشور ترکیبی از حقوق اسلامی (فقه) و کامن لا انگلیسی است.

اقتصاد

بحرین کشور ثروتمندی نیست و حتی بخشی از انرژی آن توسط عربستان تأمین می شود. این دو کشور با یک پل ۲۵ کیلومتری که به نام پل فهد معروف است و در سال ۱۹۸۶ افتتاح شد، به یکدیگر متصل می شوند. ثروت بحرین ناشی از منابع نفت و گاز طبیعی و صنعت پالایش نفت است. با کاهش ذخایر در دهه 1970، دولت به تشویق ایجاد تنوع اقتصادی پرداخت، با این نتیجه که بحرین اکنون یکی از عمده ترین مراکز بانکی و ارتباطات خلیج فارس است.

 

مناطق دیدنی کشور بحرین

سواحل بحرین بسیار دیدنی است و بسیاری از ورزش های آبی در گرمای همیشگی آب خلیج فارس انجام می گیرد که قایقرانی و شیرجه در این آب ها بسیار متداول است.

بیابان های گرم بحرین و صدها درخت های خرمای این کشور نیز مشهور است.

موزه ملی بحرین (bahrain national museum)

کشور بحرین

کشور بحرین

درباره کشور بحرین

مناطق گردشگری بحرین

 

باب البحرین (bab al bahrain)

درباره کشور بحرین

مناطق دیدنی بحرین

درباره کشور بحرین

کشور بحرین

 

قلعه بحرین (bahrain fort)

درباره کشور بحرین

کشور بحرین

مناطق گردشگری بحرین

مناطق دیدنی بحرین

 

مسجد بزرگ الفاتح (al fateh grand mosque)

دیدنی های بحرین

اماکن دیدنی بحرین

دیدنی های بحرین

  

معبد باربار بحرین (barbar temple bahrain)

مناطق گردشگری بحرین

مناطق دیدنی بحرین

مناطق گردشگری بحرین

اماکن دیدنی بحرین

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور بحرین لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم

 

دیدنی های افریقای مرکزی،جاذبه های گردشگری افریقای مرکزی

دیدنی های افریقای مرکزی،جاذبه های گردشگری افریقای مرکزی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدنی های جهان ,دیدنی های افریقای مرکزی ,جاذبه های افریقای مرکزی ,مراکز گردشگری افریقای مرکزی ,مساحت افریقای مرکزی ,نقشه افریقای مرکزی ,طبیعت زیبای افریقای مرکزی ,جاذبه های گردشگری افریقای مرکزی ,مکا
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی