کشور فیلیپین
تعدادی جزیره کوچک تشکیل,کشور فیلیپین,جنگلهای استوایی پوشانده,محصولات مهم آن برنج,طول سال,شامل,جزیره,نارگیل,فیلیپین

کشور فیلیپین

از سه جزیره اصلی و تعدادی جزیره کوچک تشکیل شده که شامل : 1 – لوزون و جزایر مجاورش، 2 – سولوس، 3 - میندانایو و ویسایاس، می باشد. این مجمع الجزایر در تمام طول سال، همواره با توفان مواجه بوده، و بر اثر بارش بارانهای موسمی بیش از 40درصد مساحت آن را، جنگلهای استوایی پوشانده اند. اقتصاد کشور بر پایه کشاورزی قرار گرفته، که از محصولات مهم آن برنج، می باشد. صادرات عمده فیلیپین شامل: منسوجات – میوه- کالاهای الکترونیکی – نیشکر و نارگیل می شود


 


حکومت : جمهوری
مساحت:000/300 کیلومترمربع

جمعیت : 84,525,639
رشد سالانه جمعیت : 4 /2 درصد
پایتخت : مانیل
زبان :تاگولوگ– انگلیسی
دین : مسیحی– اسلام
واحد پول : پزو
فیلیپین کشوری آسیایی است که در جنوب شرقی آسیا و در غرب اقیانوس آرام و بین دریای جنوبی چین و دریای فیلیپین و در شرق کشور ویتنام قرارگرفته است. فیلیپین در قرن نوزدهم مستعمره اسپانیا و در نیمه اول قرن بیستم مستعمره آمریکا بوده است. حاکمیت اسپانیا بر فیلیپین باعث شد که ۹۰٪ مردم این کشور مسیحی و کاتولیک شوند و با مهاجرت گروه‌های مختلف مردم اسپانیائی زبان از اروپا و آمریکای جنوبی فرهنگ این کشور شباهت زیادی با کشورهای لاتین پیدا کرده و زبان های محلی آنان نیز تحت تأثیر کلمات اسپانیایی قرار گیرد.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

جغرافیای طبیعی
گروه-جزیره فیلیپین از تعداد بسیار زیادی جزایر کوچک و بزرگ تشکیل شده است که بر روی هم ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع وسعت دارند. این جزایر که تعداد آنها به ۷۱۰۷ جزیره می‌رسد عموما در سه گروه بزرگ طبقه بندی می‌شوند. این سه مجمع الجزیره عبارتند از:

مجمع الجزایر لوزون
مجمع الجزایر میندانائو
مجمع الجزایر ویسایا
دو جزیره لوزون و میندانائو مجموعا ۶۶٪ کل مساحت فیلیپین را شامل می‌شوند. از ۷۱۰۷ جزیره فیلیپین فقط ۱۰۰ جزیره مسکونی است و در این بین فقط یازده جزیره به صورت عمده جمعیت ساکنی دارد و فقط ۲۷۷۰ جزیره دارای نامی خاص هستند.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


آب و هوا
آب و هوای فیلیپین حاره‌ای دریایی با رطوبت زیاد است و در طول سال همواره با طوفان و بارانهای موسمی روبرو هستند و به خاطره همین بارانهای سیل آسا تقریبا ۴۰٪ این جزایر را جنگلهای سرسبز استوایی فرا گرفته است.دمای هوا بین ۲۰ تا ۴۰ درجه متغیر است و رطوبت نیز از ۳۶٪ تا ۹۰٪ هم می‌رسد. وقوع زلزله در این جزایر پدیده‌ای معمولی به حساب می‌آید.

رودخانه و کوهها

کوه آپو بلندترین کوه فیلیپینرودهای بزرگ:

۱-کاگایان
۲-پامیانیا
۳-آبرا
۴-آگوسان
۵-ماگات
۶-لائوآنگ
۷-آنیو
مرتفع ترین قله ها:

۱- کوه آپو به ارتفاع ۲۹۴۵ متر.

ایرانیان در فیلیپین
در حدود ۳۰۰۰ نفر ایرانی در فیلیپین زندگی می‌کنند.علت اصلی مهاجرت به این کشور از طرف ایرانیان تحصیل بوده است.کلا حدود ۲۰۰۰نفر دانشجوی ایرانی در این کشور مشغول تحصیل می‌باشند که اکثرا در رشته دندان پزشکی تحصیل می‌کنند و در کل ۳۵٪ دانشجویان دختر می‌باشند.حدود ۵۰۰ نفر نیز دارای همسرانی فیلیپینی هستند و همچنین ۲۵۰ نفر نیز این کشور را به عنوان محل زندگی انتخاب نموده اند و مقیم این کشور هستند که از این تعداد ۲۵ نفر از ایرانیان ثروتمند هستند که در زمره بازرگانان عمده فرش و لوازم الکتریکی و مصالح ساختمانی می‌باشند.۵۰ نفر از ایرانیان نیز وضع مالی مناسبی دارند که اینان بیشتر به کار خرید و فروش و تاکسی داری و رستوران مشغول هستند.

 


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :