رای‌گیری کشورهای عربی برای تغییر نام خلیج فارس در گوگل - آکا
نام جزایر خلیج فارس,نام خلیج فارس در تقویم,نام خلیج فارس در طول تاریخ,نام خلیج فارس فیفا,نام خلیج فارس در یونسکو,نام خلیج فارس,نام خلیج فارس در حدیث پیامبر,نام

رای‌گیری کشورهای عربی برای تغییر

بعد از تیک زدن لینک خلیج فارس کلید vote را بزنید هم اکنون 72 درصد به این لینک رای داده اند امیدواریم با رای شما سهم کشورهای عربی به کمتر از 1 درصد برسد


صاحب این سایت، یک جوان سوری به نام "هُمام القـُرانی" است ساکن مالزی است و به سادگی هر زمان که هر اراده کند نتایج را دستکاری می کند تا ایرانیان بیشتری به رأی گیری تشویق شوند. این در حالی است که به احتمال بسیار زیاد، نسبت آرای داده شده، جعلی است. با این اوصاف باید درباره تبلیغ این وب سایت در همایش رسمی روز خلیج فارس و نسبت دادنش به یونسکو چه بر زبان آورد؟!
کد خبر: ۳۹۷۰۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ۱۲:۵۸ - 30 April 2014
نام خلیج فارس در گوگل,نام خلیج فارس,نام خلیج فارس در طول تاریخ,ایران
مراسم روز ملی خلیج فارس روز سه‌شنبه 9 اردیبهشت در حالی در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و با همکاری این سازمان با وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شد‌ که نه تنها برخی سخنرانان مراسم آمادگی صحبت در این زمینه را نداشتند، بلکه برخی گفته‌های اشتباه و نقشه راه خطایی نیز در رسمی ترین مراسمی که یکی از مظاهر تاریخی هویت ملی ایران عرضه شد که از عدم مطالعه دقیق در این حوزه نشات می‌گیرد.

به گزارش «تابناک»، روز ملی خلیج فارس در حالی فرارسید که طبق قاعده معمول برنامه‌هایی برای این روز مهم در نظر گرفته شده بود اما متاسفانه عمق این برنامه‌ها بسیار اندک بود که نشان می‌دهد این روز برای برخی نهادها به اتفاقی روزمره مبدل شده، حال آنکه در نظر گرفتن این روز در تقویم برای توجه بیشتر نهادها و برنامه ریزی وسیع تر و بلندمدت برای توجه جهانیان به هویت تاریخیِ خلیج فارس و ریشه‌هایی ایرانی این نقطه جغرافیاییِ عالم بوده است.

محوری‌ترین برنامه‌ که به مناسبت این روز برگزار می‌شود، همایش روز ملی خلیج فارس است؛ همایشی که روز گذشته به میزبانی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار شد. اکثر مطالب مطرح شده در این همایش فقدان گفته‌های عمیق و تازه و یا بیان دستاوردهای تازه درباره این حوزه تاریخی خلیج فارس بود و سخنان مسئولان امر اعم از رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد عمدتاً در ریشه های تاریخی و فرهنگی ایران در حوزه جغرافیایی خیلج فارس و نشانه‌های فرهنگی که در این زمینه باقی مانده تاکید داشت.

این فضا طبیعتاً قابل نقد است که چرا مسئولان فرهنگی در چنین همایش اتفاقی بزرگ را رقم نمی‌زنند تا شاهد انعکاس بین المللی این نام بزرگ در سطح بین الملل بود و تنها از چهار فعال حوزه خلیج فارس تقدیر شد اما از آن قابل نقدتر، برخی گفته‌هایی است که روز گذشته مطرح شد و اساساً اشتباه است و متاسفانه به یک اشتباه که در چند سال اخیر رقم زده و اسباب درآمدزایی یک عرب شده، دامن زده است؛ اتفاقی که حال با اظهارات روز اخیر دبیر همایش روز خلیج فارس برای گروه‌هایی از مردم، جدی تر گرفته شده و تنها زمینه کسب درآمد این شخص را فراهم می‌سازد.

نام خلیج فارس در گوگل,نام خلیج فارس,نام خلیج فارس در طول تاریخ,ایران

احمد خرم، دبیر این همایش دیروز در بخشی از سخنانش گفت: «یکی از کمترین کارهایی که یونسکو به آن توجه دارد، آمار سایتی است که در یک ستون آن نام خلیج عربی و در ستون دیگرش، نام خلیج فارس در گوگل,نام خلیج فارس,نام خلیج فارس در طول تاریخ,ایران
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی