دشت های لاله ایران
دشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون دهاقان,دشت لاله های واژگون کجاست,دشت لاله های واژگون اصفهان,دشت لاله های جاده چالوس,دشت لاله های گچسر,دشت

اردیبهشت در دشت‌های لاله


 

اردیبهشت شاید تنها فرصت شما برای سر زدن به دشت لاله ها باشد اما برای تماشای این لاله های رنگارنگ بهاری نیاز نیست حتما راهی سفری دور در نقطه‌ای خاص شوید. ایران خاک لاله خیزی دارد که در هر گوشه‌اش دامنی از لاله‌های سرخ و زرد و سفید را به پاهایتان خواهد ریخت البته اگر مهمان دستان پرسخاوت و باطراوتش باشید. فقط لازم است بدانید عمر این گیاه زیبا سه هفته بیشتر نیست،‌ پس وقت زیادی برای تصمیم‌گیری ندارید.

 

 

اگر اهل غرب کشور هستید دشت‌های سرسبز و پرگل چهارمحال و بختیاری را به شما پیشنهاد می‌کنیم. هوای لطیف مرغزارهای سرسبز و کوهسارهای سربلند و مغرور ایران‌ بهترین محل برای رویش لاله‌های واژگون ـ گل بومی سرزمین ایران ـ است.


دشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرد


این دشت زیر پوششی رنگارنگ از لاله‌های سرخ رنگ و واژگون، در 12 کیلومتری چلگرد و در نزدیکی روستای بنواستکی از توابع شهرستان کوهرنگ آرمیده است. هوای لطیف، سبک و پاک دشت و پوشش گیاهی بسیار غنی و ارزشمند آن چشم و دل هر بیننده‌ای را می‌نوازد.


دشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرد


طبیعت سحرآمیز و جاذبه‌های طبیعی افسونگر این مسیر در ورود به دشت لاله‌ها شما را شگفت‌زده و مبهوت زیبایی این دشت خیال‌انگیز و رویایی خواهد کرد.


دشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرد


در ایلام و ارتفاعات اشترانکوه لرستان نیز گیاه لاله‌ واژگون در ماه‌های فروردین و اردیبهشت به گل می‌نشیند، اگر قصد سفر به این استان‌ها را دارید، می‌توانید به دشت‌های لاله در این مناطق سری بزنید البته با وجود گردو‌غباری که هم‌اکنون در آنجا جاخوش کرده نه می‌دانیم چه بر سر دشت‌های لاله آنها خواهد آمد و نه می‌توانیم سلامت شما را تضمین کنیم، پس شاید بد نباشد گلستانکوه در 15 کیلومتری جنوب شهرستان خوانسار یا منطقه گردشگری ـ تفریحی آستانه در دهاقان اصفهان را که یکی دیگر از منطقه‌های طبیعی ـ گردشگری و دارای لاله‌های واژگون زرد رنگ است، انتخاب کنید.


دشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرد


در نهایت اگر تهرانی یا اهل همین اطراف هستید و وقت سفر به این مناطق را ندارید، می‌توانید سری به دومین جشنواره لاله‌ها در باغ مشاهیر قزوین بزنید و اردیبهشت‌تان را به در کنید. این جشنواره تا نیمه اردیبهشت‌ماه پذیرای قدوم مهربان شماست. گفتم مهربان، ‌چون یادتان باشد که هر کجا رفتید قصد چیدن این گل‌های زیبا را نکنید که در صورت ارتکاب این جنایت به ازای چیدن هر گل 30هزار ریال جریمه خواهید شد.


دشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرددشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرددشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرددشت لاله های واژگون شکوه ایرانیان,دشت لاله های واژگون,دشت لاله های واژگون شهرکرد


 

بخش گردشگری تبیان

 

برگرفته از جام جم

 


 

tebyan.net

tebyan.net

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :