امپراتوری ژاپن تاسیس شد +عکس
امپراتوری ژاپن تاسیس شد +عکس ژاپن,امپراتوری جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,دیدنی های ژاپن ,جاذبه های ژاپن ,مراکز گردشگری ژاپن ,مساحت ژاپن ,نقشه ژاپن ,طبی
جام جم آنلاین: 2674سال پیش در روز 11 فوریه سال 660 قبل از میلاد ژاپن ، امپراتوری آفتاب تابان توسط جیمو تنو ، یکی از اعقاب آماتراسو اومیکامی ، الهه خورشید تاسیس شد.

 این روایتی افسانه ای است که ریشه در مذهب شینتوئیسم دارد و در دو کتاب مقدس قرن هفتم میلادی ، کوجیکی و مکمل آن نیهونجی آمده است.

در این کتاب ها روایت شده که چگونه در آسمان و زمین نسل های الهه ها جانشین یکدیگر شدند تا اینکه ایزاناگی و ایزانامی ظهور کرده و از پیوند آنها مجمع الجزایر ژاپن و ارواح مقدس ساکن آن متولد شدند.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


ایزانامی هنگام زایمان درگذشت و آماتراسو اومیکامی اندکی بعد از چشم راست پدرش ایزاناگی متولد شد.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


با تولد آماتراسو اومیکامی ، الهه خورشید تداوم نسل الهه ها تا تولد جیمو تنو، انسانی با ماهیت مقدس و نخستین امپراتور ژاپن ادامه یافت.

از آن زمان تا پایان جنگ جهانی دوم امپراتوران ژاپن دارای ماهیتی آسمانی و مقدس براساس مذهب شینتوئیسم بودند.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


در پایان جنگ جهانی دوم و شکست ژاپن ، امپراتورشووا ، با نام انسانی هیرو هیتو رسما اعلام کرد که یک بازمانده الهه ها نبوده و دارای ماهیتی آسمانی نیست.

به رغم اینکه پیوند میان حکومت ژاپن و مذهب شینتوئیسم رسما قطع شده روز 11 فوریه جشن ملی ژاپن است و معابد شینتو هنوز در این کشور بسیار فعال هستند.

گردآوری جهان شناسی آکاایران
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :