پایتخت کره جنوبی در گذشته
کره جنوبی در قدیم,کره جنوبی قدیم,کره جنوبی قدیمی,کره جنوبی به انگلیسی,کره جنوبی ویکی پدیا,کره جنوبی نفت ایران,کره جنوبی و ایران,کره جنوبی مهد جراحی زیبایی,کره ج

Image result for ‫شهر سئول 114 سال پیش چه‌شکلی بود؟! + عکس‬‎

آکاایران: سِئول پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری کره (که معمولاً به عنوان کره جنوبی شناخته می‌شود) است. در این مقاله  از آکاایران شما را با شهر سئول در 114 سال گذشته آشنا می نماییم. از همراهی شما عزیزان سپاسگذاریم.

سئول پایتخت کره جنوبی، به روایت تاریخ : شهری با ترکیب سنت و مدرنیته

 به روایت تاریخ اولین کارخانه نساجی مدرن در سئول در سال 1897 و اولین راه آهن، از سئول به اینچئون، در سال 1901 ساخته شد. با این حال از سال 1910 و پس از آنکه امپراتوری ژاپن این کشور را به استعمار خود درآورد همه چیز به یکباره متوقف شد. از آن تاریخ ژاپنی‌ها برای تأمین مواد غذایی ژاپن به کشاوری کره متوسل شدند و هرچند پل‌ها، ریل‌ها، جاده‌ها و همچنین کارخانجات زیادی در این کشور ساختند اما برای نزدیک به 4 دهه تحت از پیشرفت و استقلال آن جلوگیری کردند. در اواخر قرن نوزدهم میلادی پس از صدها سال انزوا "سئول" دروازه های خود را به روی کشورهای خارجی گشود و قدم در عصر مدرنیزاسیون گذاشت.
"سئول" پایتخت پادشاهی "چوسان" که به نام "هان سیونگ" شناخته می شد اولین شهری در آسیا بود که همزمان برق، واگن قطار شهری، سیستم آبرسانی، تلفن، تلگراف و خدمات شهری در آن راه اندازی شد. این شهر در جریان تجارت و داد و ستدی که در اواخر امپراتوری "چوسان" با کشورهای خارجی مثل فرانسه و ایالات متحده انجام گرفت قدم به نوسازی گذاشت. بیش از همه امریکا در این امر سهیم بود؛ شرکت هایی چون "برق ترولی سئول" و شرکت آبرسانی "بهار سئول" عمدتا شرکت هایی امریکایی- کره ای بودند که در این شهر مشغول به فعالیت بودند.

Image result for ‫شهر سئول 114 سال پیش چه‌شکلی بود؟! + عکس‬‎
به روایت تاریخ اولین کارخانه نساجی مدرن در سئول در سال 1897 و اولین راه آهن، از سئول به اینچئون، در سال 1901 ساخته شد. با این حال از سال 1910 و پس از آنکه امپراتوری ژاپن این کشور را به استعمار خود درآورد همه چیز به یکباره متوقف شد. از آن تاریخ ژاپنی‌ها برای تأمین مواد غذایی ژاپن به کشاوری کره متوسل شدند و هرچند پل‌ها، ریل‌ها، جاده‌ها و همچنین کارخانجات زیادی در این کشور ساختند اما برای نزدیک به 4 دهه تحت از پیشرفت و استقلال آن جلوگیری کردند. 
دوره جدید سئول اما پس از پایان جنگ جهانی دوم و در سال 1948 آغاز شد؛ در این زمان بود که با تشکیل کشور کره جنوبی سئول به عنوان پایتخت این کشور برگزیده‌شد. آلبوم زیر یکی از معدود آلبوم هایی است که سئول را در آغاز عصر مدرنیزاسیون در سال 1903 نشان می دهد؛ در این تصاویر که عکاس آنها نامعلوم است گرچه همچنان جلوه هایی از دوران طولانی انزوا به چشم می خورد اما تیرهای برق و واگن های قطار شهری نشان می دهد پایتخت آینده کره جنوبی در مسیر تازه ای قدم گذاشته است.

پایتخت کره جنوبی در گذشته 114 سال پیش

سئول پایتخت کره جنوبی در 114 سال پیش

شهر سئول در 114 سال قبل

سئول پایتخت کره جنوبی در گذشته 114 سال پیش

تصویر سئول در 114 سال قبل


پایتخت کره جنوبی در گذشته114 سال پیش


تصویر قدیمی از سئول پایتخت کره جنوبی 114 سال پیش

سئول پایتخت کره جنوبی در گذشته114 سال پیش

پایتخت کره جنوبی 114 سال قبل

تصویر سئول در گذشته 114 سال پیش

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :