دیدنی های لائوس، جاذبه های گردشگری لائوس
دیدنی های لائوس,لائوس,مناطق دیدنی لائوس,جاذبه های گردشگری لائوس,مراکز گردشگری لائوس,اماکن دیدنی لائوس,کشور لائوس,دیدنی های کشور لائوس,جاذبه های لائوس,درباره کشو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور لائوس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Laos - لائوس

پرچم کشور لائوس

اماکن دیدنی لائوس

نقشه سیاسی کشور لائوس

درباره کشور لائوس

نقشه جغرافیایی کشور لائوس

دیدنی های لائوس

اطلاعات کلی کشور  لائوس

پایتخت: وین تیان (وینگسچان) 

نوع حکومت: جمهوری 

مذهب: آیین بودا (57%) ، مذاهب سنتی محلی مختلف (بیش از 30%) . 

زبان رسمی: لائو (رسمی). 

واحد پول: کیپ(Kip) 

امید طول عمر: 49 سال 

جمعیت: 6.068.117نفر (July 2004 est.) 

جمهوری دموکراتیک خلق لائوس کشوری است در جنوب شرقی آسیا. پایتخت آن وین تیان است. لائوس یک جمهوری سوسیالیستی تک حزبی است. ۵۵ درصد از مردم آن از قوم لائو، ۱۱ درصد از قوم خمو، ۸ درصد از تیره همونگ و ۲۶ درصد بقیه از صد گروه قومی مختلف هستند.

جغرافیا

لائوس به غیر از جلگه جارس در شمال و دره ی مِکونگ و فلاتهای کم ارتفاع در جنوب ، غالباً کوهستانی است. لائوس کشوری است محصور در خشکی با ۲۳۶٬۸۰۰ کیلومتر مربع مساحت. زبان رسمی این کشور لائو و واحد پول آن کیپ نام دارد. جمعیت لائوس در سال ۲۰۱۲ میلادی ۶٫۵ میلیون نفر برآورد شد.شمال کشور لائوس کوهستانی است و جنگل های انبوه شمال و شرق آنرا فروپوشانیده. بیشتر از ۸۰ درصد کشور را جنگل دربرگرفته و لائوس دارای حدود ۱۳ میلیون هکتار جنگل است. زمین های بلند آن بیشتر در دره های رود مکونگ و شاخابه هایش قرار دارد.

شهرهای مهم: ساواناخت, لوانگ پرابانگ, پاکسه 
مساحت: 236.800 کیلومتر مربع 
خط ساحلی: خط ساحلی ندارد 
مختصات جغرافیایی: 18 درجه شمالی و 105 درجه شرقی 

آب و هوا

لائوس با بارانهای سنگین موسیم بین مه تا اکتبر آب و هوای استوایی دارد. این کشور با باران های سنگین موسمی دارای آب و هوایی استوایی و گرمسیری است. لائوس باد و باران های موسمی دارد و دارای باران های خیلی سنگین از مه تا اکتبر است. وین تیان در ژانویه ۲۱٫۱ و در ژوئیه ۲۷٫۲ درجه سانتی گراد حرارت و سالانه ۱۷۱۵ میلی متر باران دارد.

تاریخ

 تاریخ لائوس به پادشاهی لان ژانگ می رسد که در سده چهاردهم میلادی بنیاد شد و تا سده هیجدهم ادامه یافت. در سده هیجده، سیام بر امیرنشین های باقی مانده از دوره لان ژانگ چیرگی یافت. شاه سیام برای جلوگیری از جنگ با فرانسه، سرزمین هایی از خاک خود را با نام لائوس به فرانسه بخشید و این سرزمین ها در سال ۱۸۹۳ به هندوچین فرانسه ضمیمه شدند.در 1893 لائوس تحت الحمایه ی فرانسه شد . اشغال کشور به دست ژاپنی ها در جنگ جهانی دوم منجر به اعلام استقلال شد ، که فرانسویان سرانجام آن را در 1954 پذیرفتند . با این حال ، جنگ داخلی ، این پادشاهی را ویران کرد ؛ جنگی بین نیروهای سلطنت طلب و نیروهای کمونیست پاتت لائو ، ویت کنگها از لائوس به عنوان خط تدارکاتی در جنگ ویتنام استفاده کرده و خروج امریکا از ویتنام سر کارآمدن پاتت لائو را در لائوس میسر ساخت (1975) . از 1990 ، دولت اصلاحات را شروع کرد .

حکومت و سیاست

قدرت واقعی را در لائوس کمیتهٔ مرکزی حزب انقلابی خلق در دست دارد.  قدرت واقعی را کمیته ی مرکزی حزب انقلابی مقاماتی که مستقیماً انتخاب شده اند ، تا زمان اجرای قانون اساسی جدید ، گرد هم آمده اند تا به عنوان کنگره ’ ملی به تعیین رئیس جمهور ، نخست وزیر و شورای وزیران بپردازند . در قانون اساسی پیش بینی شده است که مجمع عالی خلق با 79 عضو برای پنج سال با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب گردد. مقاماتی که مستقیماً انتخاب شده اند، تا زمان اجرای قانون اساسی جدید، گرد هم آمده اند تا به عنوان کنگره ملی به تعیین رئیس جمهور، نخست وزیر و شورای وزیران بپردازند.

در قانون اساسی پیش بینی شده است که مجمع عالی خلق با ۷۹ عضو برای پنج سال با رأی تمامی افراد بالغ انتخاب گردد.

اقتصاد

جنگ، سیل و خشکسالی، توسعهٔ لائوس، یکی از فقیرترین کشورهای جهان را به تعویق انداخته است. اکثر لائوسی ها در مزارع اشتراکی کار می کنند و عمدتاً برنج می کارند. از ۱۹۹۰، دولت این کشور قصد تشویق سرمایه گذاری غربی را داشته است. لائوس به کشورهای همسایه خود برق صادر می کند و نیاز دیگر کشورها به فلزات لائوس باعث چشم انداز بهبود اقتصادی برای این کشور شده است.

برنج، ذرت، سبزی از فراورده های کشاورزی لائوس و تولیدات عمده صنعتی آن قلع، الوار، تنباکو، و نیروی برق است. منابع طبیعی آن قلع، الوار و صادرات آن برق، تولیدات جنگلی، قلع، و قهوه است. واردات لائوس برنج، خواربار، تولیدات نفتی، ماشین آلات، وسائل حمل و نقل و طرف های مهم دادوستد آن تایلند، روسیه، مالزی، فرانسه، چین و ویتنام هستند.

 

مناطق دیدنی کشور لائوس

فیدات لانگ (pha that luang)

کشور لائوس

کشور لائوس

مناطق دیدنی لائوس

دیدنی های لائوس

 

واتپو (vat phou)

مناطق دیدنی لائوس

مناطق گردشگری لائوس

کشور لائوس

اماکن دیدنی لائوس

مناطق دیدنی لائوس

 

وات سیساکت (wat si saket)

اماکن دیدنی لائوس

مناطق گردشگری لائوس

مناطق دیدنی لائوس

اماکن دیدنی لائوس

مناطق دیدنی لائوس

 

پاتوکسای (patuxai)

 

دیدنی های لائوس

کشور لائوس

اماکن دیدنی لائوس

اماکن دیدنی لائوس

 

وات زینگ تون (wat xieng thong)

دیدنی های لائوس

دیدنی های لائوس

مناطق گردشگری لائوس

مناطق دیدنی لائوس

 

کوه فوسی (mount phousi)

کشور لائوس

 

درباره کشور لائوس

 

درباره کشور لائوس

 

مناطق گردشگری لائوس

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور لائوس لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی