مالزی
جنوب شرقی آسیا, جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,دیدنی های مالزی ,جاذبه های مالزی ,مراکز گردشگری مالزی ,مساحت مالزی ,نقشه مالزی ,طبیعت زیبای مالزی ,جاذبه ه

جمهوری سنگاپور کشور-شهری در جنوب شرقی آسیا است و پایتخت آن سنگاپور است.


این شبه جزیره در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و یکی از ۴ شهر-کشور کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۸۱۹، به یکی از پررونق‌ترین کشور‌های جهان تبدیل شده و امروز یکی از پر ترافیک‌ترین بندرهای دنیاست. آب و هوای این کشور گرم و مرطوب و میانگین بارش سالانه در آن به بیش از ۲۲۴ سانتی­متر می‌رسد. از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده است. سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا مرتبط است.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


مذهب


سنگاپور یک کشور چند مذهبی است.طبق آمار سنگاپور، حدود 51% مقیمان سنگاپور(به غیر از گردشگران و کارگران مهاجر) پیرو مذهب بودایی و تائو هستند.حدود 15% چینی ها، اوآسیایی ها و هندی های مقیم این کشور مسیحی اند. (چه کاتولیک، چه پروتستانت‌ و چه دیگر مذاهب مسیحی)مسلمانان شامل 14% مالایی ها و اغلب از چینی ها و هندی ها می‌باشند. طبق سرشماری سال 2000 میلادی جمعیت ناچیزی از این کشور پیروان سیکیزم ، هندو و ... هستند.در سنگاپور مذهب هایی نیز ممنوع هستند. برای مثال،jehovah"s Witnesses (دسته اى از مسیحیان که بحکومت خداوند و به بازگشت عیسى پس از هزار سال دیگراعتقاددارند) حق تبلیغ دین خود را ندارند و حتی گاهی اوقات کسی که از خدمت کردن در ارتش خودداری کند به زندان خواهد رفت.حدود 15% از جمعیت شناخته شده در سنگاپور نیز پیرو هیچ مذهبی نیستند.


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

حکومت : جمهوری
مساحت : ۶۱۶ کیلومترمربع
جمعیت : ۴٬۳۵۳٬۸۹۳ نفر (بر اساس آمار ۲۰۰۴)
رشد سالانهٔ جمعیت : ۲/۱ درصد
پایتخت : سنگاپور
زبان : انگلیسی (رسمی) ماندارین تامیل مالایی
دین : مسیحی – بودایی اسلام دائوئی هندویسم
واحد پول : دلار سنگاپور

ویکیپدیا

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :