ده شهر دیدنی شرق آسیا
معبدهای بی شمار رودخانه,جزیره وارد شوید می توانید از نمایشگاه,دیوار بزرگ چین,جالب ترین,غذاهای بی نظیر ساحل تمیز,دست خواهد داد,راحتی به سمت خود جذب می کند,معبد

در آسیا مکان هایی بسیار خاص و فوق العاده وجود دارد که  همه باید حداقل یک بار در زندگی به دیدنشان بروند.
 
1. لهاسا، تبت


لهاسا یکی از جالب ترین شهرهای آسیایی است که رتبه اول را به خود اختصاص می دهد. این شهر با داشتن آثاری چون قصر پوتالا، صومعه سرم و معبد جوخونگ یکی از مهم ترین شهرهای معنوی جهان است. به نظرمی رسد که  بوی بخور، کره گاو و رزماری هرگز هوای این شهر را ترک نمی کنند.

2. توده، ویتنامجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


این شهر را به راحتی می توان زیباترین شهر در جنوب شرق آسیا دانست. خیاطی ها، غذاهای بی نظیر، ساحل تمیز و خلوت، و معماری های زیبا از ویژگی های این شهر هستند.

3. بهاکتاپور، نپالجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


این شهر از پایتخت نپال دور نیست و با داشتن معماری خاص، اجسام سفالی و سایر یادگاریهای جالب، مسافران را به راحتی به سمت خود جذب می کند.

4. لوانگ پاربانگ، لائوسجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


دراین شهر که آن را آرام بخش روح می دانند،  معبدها و آثارتاریخی کم نظیر، غذای عالی، بولوارهای درخت کاری شده و راهبانی که با لباس نارنجی صدقه جمع می کنند به چشم می خورد. جو این شهر به طرز عجیبی آرام است.

5. معبدهای آنگکور، کامبوججهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


آنچه راجع به معبدهای آنگکور می گویند با واقعیت فرقی ندارد. اگر این معبدها را جادویی یا خارق العاده بنامیم اغراق نکرده ایم. شاید اندازه، پیچیدگی های داخل، یا قدمت این معبدها باشد که آنها را تا این حد خاص و منحصر به فرد کرده است.

6. جزیره کوه تائو، تایلندجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


بدون شک این جزیره بهترین شرایط غواصی و نیز جالب ترین موجودات دریایی  را دارد.  مرجان های رنگی و ماهی های استوایی، به انضمام ساحل های فوق العاده ای که در طول روز خلوت و آرام هستند گردشگران را جذب زیبایی خود می کنند.

7. پوشکار، هندجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


معبدهای بی شمار، رودخانه زیبا و بازار بزرگ از ویژگی های این مکان هستند. اگر در فصل نوامبر به این جزیره وارد شوید می توانید از نمایشگاه شتر و مسابقه بلندترین سبیل دنیا دیدن کنید.

8. دیوار بزرگ چینجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


هرگز فرصت دیدن دیوار بزرگ چین را از دست ندهید. برای اینکه طول دیوار را طی کنید حداقل چند ساعت وقت لازم دارید و احتمالاً دچار خستگی خواهید شد، ولی احساسی که در نقطه انتهای دیوار به شما دست خواهد داد ارزش همه اینها را دارد!

9. کمپ پایه اورست، تبتجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


تماشای این منظره از سمت تبت انسان را تحت تاثیر این همه شکوه قرار خواهد داد. اگر می خواهید آن را از پنجره خود تماشا کنید در قسمت راست مهمانخانه اورست بمانید. از این نقطه می توانید مرتفع ترین صومعه جهان را نیز ببینید.

10. دشت جار، لائوسجهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان


سفر به این دشت اسرارآمیز بدون شک سفری فراموش نشدنی خواهد بود. به جای اینکه از قسمت های مختلف یکی بعد از دیگری دیدن کنید، این سفرها را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید و به هریک از دهکده های محلی سری بزنید.

برترینها

گردآوری جهان شناسی و گردشگری آکا
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :