درختان تار عنکبوتی
تعداد,ممکن,درختان پاکستان تار,اند,بیرون,اثر سیل زیر,زندگی,توری کشیده,پاکستان

 

عنکبوت هایی که روی درختان درختان تار عنکبوتی , آفت درختان , تار عنکبوت تار عنکبوتی

دور کردن حشرات مزاحم

به خاطر تارهای انبوه عنکبوتی که روی تعداد زیادی از درختان روستای سیند در درختان تار عنکبوتی , آفت درختان , تار عنکبوت تار عنکبوتی

مشکلات درختان تار عنکبوتی

یکی از بزرگ ترین معضلاتی که این حشرات برای درختان به وجود آورده اند، جلوگیری از رسیدن نور آفتاب به شاخ و برگ های این درختان است. آنها طوری روی درختان را پوشش داده اند که نور به برگ ها و ساقه های تازه نمی رسد و این پس از مدتی باعث خشک شدن و از بین رفتن آنها می شود. همچنین این روستا تابستان های بسیار گرمی دارد که پوشش این درختان انبوه، باعث شده بود تا تابش نور خورشید در این منطقه کمتر شده و به خاطر تولید اکسیژن بیشتر، به تصفیه و خنک تر شدن هوا کمک بسیار شود. اما هر چه تعداد تارهای تنیده شده روی این درختان بیشتر می شود، کارایی درختان کمتر شده و مردم هر روز شاهد از بین رفتن یکی از آنها هستند. نکته جالب اینجاست که اگر ظرفیت درختی که روی آن تار تنیده اند، تمام شود، عنکبوت ها آن درخت را رها کرده و به سراغ درخت بعدی می روند و همین امر باعث شده تا هر روز تعداد بیشتری از درختان روستای سیند درگیر این موجودات شوند.

تارهای این عنکبوت ها آنقدر در هم رفته و منسجمند که حتی نوع عنکبوت هایی که آنها را بوجود آورده اند نیز تا به حال مشخص نشده است. این عنکبوت ها به هیچ وجه پناهگاهی را که برای خود ساخته اند، ترک نمی کنند.

تصاویر این درختان در روز اول آوریل در رسانه های عمومی پخش شد، اما نه به عنوان شوخی و سرگرمی بلکه کاملا واقعی؛ به طوری که بسیاری از مردم جهان را به حیرت انداختند. طبق گزارش نشنال جئوگرافیک، این پدیده تنها در مناطق و جنگل های گرمسیری که تعداد این مکان ها خیلی هم کم است، دیده شده و قبل از وقوع سیل در درختان تار عنکبوتی , آفت درختان , تار عنکبوت تار عنکبوتی

عنکبوت های غول پیکر در تگزاس

این پدیده غیرمعمول در بعضی شهرهای دیگر دنیا هم دیده شده بود که البته به این شدت نبوده است. در سال 2007 در درختان کنار دریاچه ای در پارک تاواکانی تگزاس، تعداد بسیار زیادی از عنکبوت های غول پیکر لانه کرده و تمام درختان را با تارهای عنکبوتی خود پوشانده بودند. طبق تحقیقات محققان آمریکایی، مشخص شد که انواع مختلفی از عنکبوت ها در این درختان وجود دارند و تنها یک نوع نیستند. البته این عنکبوت ها، خانه های خود را در فصل بهار ترک کرده و برای همیشه رفته اند.

بازگشت مردم پاکستان به خانه هایاشان

کم کم مردم به شهرها و روستاهای خود باز می گردند تا زندگی شان را دوباره از نو آغاز کنند. بسیاری از زمین های برنج کاری پاکستان و مخصوصا سیند که بر اثر سیل زیر آب فرو رفته بود رفته رفته بعد از فروکش کردن آب دوباره اززیر آب بیرون آمدند. اما با وجود درختانی پر از عنکبوت که این شالیزارها را در برگرفته اند، مردم نمی توانند در این زمین ها کار کنند؛ زیرا ممکن است این عنکبوت ها محصولات آنها را نیز از بین ببرند.

منبع:راسخون منبع:راسخون
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی