جاذبه های گردشگری پاکستان که جهان گردان را به خود جذب می کند!
مسجد شاه فیصل در اسلام‌آباد ، جاذبه های گردشگری پاکستان ، مکانهای تفریحی پاکستان ، دره ناران در پاکستان ، دره کاغان در پاکستان را در آکاایران بخوانیدبرای آنان که شوق جهانگردی دارند، سفر به کشورهای پیرامون ایران، می‌تواند نقطه‌ شروع مناسبی باشد.

 اکثر شهرهایجاذبه های گردشگری پاکستان, پاکستان, جاهای دیدنی پاکستان

 دره های دیدنی
از جاذبه‌های گردشگری همسایه‌ شرقی ما، دره‌های سرسبز ناران و کاغان است. زیبایی دشت‌های وسیع ناران در 119 کیلومتری شهر مانسهره، هر سال هزاران گردشگر، کوهنورد، عکاس و علاقه‌مند به طبیعت را به سمت خود جذب می‌کند.جاذبه های گردشگری پاکستان, پاکستان, جاهای دیدنی پاکستان

سوات یکی دیگر از جاذبه‌های طبیعیجاذبه های گردشگری پاکستان, پاکستان, جاهای دیدنی پاکستان

 مسجد شاه فیصل در اسلام‌آباد، پایتختجاذبه های گردشگری پاکستان, پاکستان, جاهای دیدنی پاکستان

 با اینکه تمدن این شهر از تمدن هندو (قدیمی ترین تمدن در شبه قاره) قدیمی تر است اما نحوه ساخت شهر حکایت از یک نظام شهری بسیار پیچیده و پیشرفته دارد. باستانشناسان معتقدند مردم این شهر هم عصر با مردم مصر باستان، بابل و چین باستان که در نزدیکی رود سند زندگی می کردند بودند. در زمانی که مصری ها و بابلی ها به سبب محرومیت از امکانات اولیه زندگی سختی را می گذراندند مردم موهنجودارو از بیشتر امکانات رفاهی از جمله آب بهداشتی، سیستم فاضلاب پیشرفته، خیابانهای بزرگ و انبارهای غله پیشرفته برای ذخیره موادغذایی برخوردار بودند.

قلعه شاهی لاهور قلعه شاهی اثر تاریخی بر جای مانده از دوران گورکانیان با کاخهای بزرگ پادشاهی، کتابخانه، مسجد، خوابگاه، زرادخانه، پاسدارخانه و دیوان خاص و عام که در شهر تاریخی لاهورجاذبه های گردشگری پاکستان, پاکستان, جاهای دیدنی پاکستان

قلعه لاهور معروف به قلعه شاهی (شاهی قلعه) از اعجوبه های بناهای تاریخ عالم است که دارای 427 متر طول و 340 متر عرض بوده و در مجموع دارای145180 مترمربع مساحت می باشد. قلعه لاهور به احتمال زیاد در سال 1025 میلادی ساخته شده و در طول تاریخ بارها ویران و پس از چندی بازسازی و یا دوباره سازی شده است. لشکریان "مغول"، "هلاکو" و "تیمور" اگرچه جهان قرن هفتم، هشتم و بخشی از قرن نهم را به وحشت انداختند و نیمی از جمعیت ایران و همه سرمایه ها را نابود کردند، اما بازماندگان آنها که مسلمان شدند و مسلمان ماندند، بناهای زیادی از خود به جای گذاشتند و سبب رونق علم و هنر و فرهنگ و ادب گشتند که قلعه شاهی مسجد "شاهی" در لاهور یکی از انواع این بناها هستند.

چطور برویم؟
گرچه پاکستان در همسایگی ایران قرار دارد، اما برای سفر به این کشور نیاز به اخذ ویزا دارید. مسیر زمینی شامل سفر به زاهدان و مرز میرجاوه و پس از آن ورود به خاک پاکستان است اما به علت مسائل امنیتی، سفر هوایی نسبت به زمینی در اولویت قرار دارد. قیمت بلیت هواپیما بسته به نوع پرواز از یک میلیون و 400هزار تومان آغاز می‌شود. البته برای هزینه‌های اقامت و خوراک خیلی نگران نباشید، زیرا در حال سفر به یکی از کشورهای ارزان جهان هستید.
 
منابع:

jamejamonline.ir
econews.ir
tebyan.net
 گردآوری جهان شناسی آکاایران
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :