موزه‌ها و بناهای قدیمی پاتایا
موزه‌ها و بناهای قدیمی پاتایا,موزه‌ها و بناهای پاتایا,موزه‌های پاتایا,پاتایا دختر,پاتایا یا پوکت,پاتایا بهشت واقعی,پاتایا,پاتایا خیابان واکینگ استریت,پاتایا دیس

موزه‌ها و بناهای قدیمی پاتایادنیای زیر آب
بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین آکورایوم آسیا، جایی حوالی جنوب پاتایا واقع شده.این اکواریوم، به شکل تونلی استوانه‌ای به طول ١٠٠ متر است که بیش از ٤٠٠٠ موجود آب‌زی را در ٢٠٠ گونه‌ی متفاوت، در خود جای داده است.

معبد حقیقت
بنای چوبی عظیمی است که در شمال پاتایا، کنار دریا ساخته شده. ساختمان این معبد در سال ١٩٨١ آغاز شد و در طراحی آن، از باورهای مذهبی و اسطوره‌های بودایی و هندو الهام گرفته شده است. ارتفاع این بنا در حدود ١٠٥ متر بوده و هدف از ساخت آن، جلب توجه بازدیدکنندگان به زندگی گذشتگان،‌ مسئولیت بشر،‌ درک چرخه‌ی زندگی،‌ ارتباط با جهان هستی و حرکت به سوی مدینه‌ی فاضله است.

جزیره‌ی مرجانی
این جزیره، در ٧ کیلومتری جنوب غربی پاتایا واقع شده و مسیر آن با قایق موتوری، بیشتر از ١٥ دقیقه طول نمی‌کشد. سواحل شنی سفید، آب تمیز و مرجان‌های فراوان که از کف قایق‌های شیشه‌ای قابل مشاهده‌اند، به همراه برنامه‌های غواصی، شنا و سایر ورزش‌های آبی؛ جزیره‌ی مرجانی را محبوب گردشگران می‌کند. رستوران این جزیره هم غذاهای دریایی لذیذی دارد.

موزه‌‌ی هنر بطری
تخصص این موزه، بطری‌های شیشه‌ای کوچکی است که داخلش یک شیء دست‌ساز گذاشته باشند. این اجسام مینیاتوری، هم کشتی‌های کوچک هستند و هم بناهای معروف دنیا که یک هنرمند هلندی به اسم پیتر بدلِیس آن‌ها را ساخته است.

سیام کوچک
ماکت‌هایی از بناهای معروف تایلند و تمامی دنیا دارد. سیام کوچک یکی از زیباترین و معروف‌ترین دهکده‌های نمایشگاهی مدل و ماکت در دنیاست. از بناهایی که ماکت آن‌ها در این باغ‌موزه یافت می‌شود، می‌توان به برج ِایفل، پل رودخانه‌ی‌ کوای ‌و مجسمه‌ی آزادی اشاره کرد. با دیدن سیام کوچک، می‌توانید سفر تایلندتان را به یک تور کوچک دور دنیا تبدیل کنید!

زیردریایی‌ های‌تک
با قایق موتوری به سمت زیر دریایی می‌روید و سوار آن می‌شوید. این زیردریایی‌ها تا ١٥ متر زیر آب می‌روند. این برنامه روزی دو بار انجام می‌شود: یک بار یازده صبح و یک بار هم یک‌ونیم بعدازظهر.

 

زورق

زورق

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :