ترکیه به دلیل داشتن مکان های تاریخی و گردشگری بسیار جذاب یکی از بهترین گزینه ها برای تور های گردشگری است ، در این مقاله سعی خواهیم کرد بهترین مکان های دیدنی کشور ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم.

یکی از جذاب ترین شهر های ترکیه برای مسافرت شهر استانبول است ، شما در تور استانبول ترکیه می توانید بهترین مکان های گردشگری و تاریخی شهر تاریخی استانبول را ببینید.

اگر به دنبال انتخاب بهترین تور گردشگری ترکیه هستید حتما از صفحه تور ترکیه تابستان 98 آژانس گردشگری دلارام سیر دیدن کنید.

 

 

جاهای دیدنی استانبول

استانبول یکی از بزرگ ترین شهرهای کشور ترکیه می باشد.  استانبول مملوء از مساجد و موزه و دیگر آثار تاریخی می باشد. استانبول از پایتخت های رم در گذشته بوده است. در سفر به این شهر می توان شاهد آثار تاریخی و باستانی شگفت انگیز بود. بسیاری از گردشگران به این دلیل که این شهر آثار تاریخی و باستانی زیادی را نیز دارا می باشد. هر سال به این شهر سفر می کنند که می توان به این مکان ها که شامل مسجد سلطان احمد استانبول، ایا صوفیه، رملی حضار، مسجد سلیمانیه، برج گالاتا و کلیسای چوره اشاره کرد که گردشگران وقتی به این شهر سفر می کنند می توانند از این مکان ها دیدن کنند و روز های بسیار خوبی را در آنجا سپری کنند.

 

کاخ توپکاپی : یکی از دیدنی های شهر استانبول است که در واقع آن کاخ سلطان ها بوده و با ورود به این کاخ می توانید سلول ها  و اتاق های زیادی و حرمسرا را مشاهده کنید. زیبایی این کاخ به قدری ست که هر نظر هر گردشگری را به خود جلب کرده و نمونه ی بارز از معماری اسلامی را به نمایش گذاشته است. اگر به استانبول سفر کردید میتوانید از کاخ توپکاپی که این روزها به یک موزه عمومی تبدیل شده نیز سری بزنید و در خصوص تاریخ و فرهنگ و سلطان های ترکیه نیز اطلاعات جالب و کاملی را بدست بیاورید.

مسجد ایاصوفیاشاید برایتان جالب باشد که بدانید معمولا اولین مکانی که گردشگران پس از سفر به استانبول تصمیم می گیرند از آن بازدید کنند مسجد ایاصوفیا است. این مسجد برای مدت زمان هزارسال کلیسای امپراتوری روم شرقی بوده و در قرن 15 به واسطه سینان ( معمار عثمانی) به مسجد تبدیل شده است که هم اکنون به عنوان یکی از دیدنی ترین و زیباترین مساجدی می باشد که در استانبول گردشگران زیادی برای بازدید از آن می روند.

مسجد سلطان احمد ، آب‌انبار تاریخی باسیلیکا ، قصر توپ‌کاپی‌، کاخ دلما باغچه، روملی حصار  و… از دیگر دیدنی های شهر استانبول هستند. ذکر این نکته لازم است که برای معرفی تمامی دیدنیهای این شهر به زمان زیادی نیاز داریم. اگر تصمیم به سفر کردن به استانبول را دارید بهتر است پیش از هر چیزی یک برنامه ریزی دقیق برای خودتان انجام بدهید تا پس از ورود به استانبول بتوانید زمان را مدیریت کنید و از همه ی مساجد، کاخ ها و دیدنیهای این شهر بازدید کنید.

دلارام سیر

دلارام سیر یکی از شرکت های توریستی است که به صورت اختصاصی در زمینه مسافرت به کشور ترکیه گردشگران و مسافران را همراهی می کند و آماده است تا در این خصوص خدمات متنوع و کاملی را ارائه بدهد.

برای افرادی که تصمیم به سفر با دلارام سیر را دارند می توانند تورهای استانبول، تور آنتالیا و تور ترکیه را انتخاب کرده و از سفرشان لذت ببرند. برای آگاهی از میزان دقیق هزینه ها و اطلاعات در خصوص تورها با شماره های 88347565-021 تماس بگیریدیا به آدرس اینترنتی https://dtour.ir مراجعه کنید.

منبع : طراحی سایت اینتن

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :