دیدنی‌های بودروم
خلیج کوچک و زیبایی که رستوران‌ها و هتل‌های,سفرها از آکواریوم خلیج کوچک و زیبایی که بهترین مکان,باستان‌شناسی در زیر آب درآمد امروزه,قایق‌ها ساعت ١٠ صبح بندر ر

دیدنی‌های بودرومدژ سنت پیتر
هنگامی که تیمور لنگ در سال ١٤٠٢ میلادی به آناتولی حمله کرد، تعادل دنیای امپراتوری عثمانی را برای مدتی کوتاه به هم زد. راهب‌های نظامی از این فرصت سوءاستفاده کردند تا به بودروم حمله کنند و آن‌جا قلعه‌ی سنت پیتر را ساختند که تا پایان جنگ جهانی اول، توانست به خوبی از این شهر حفاظت کند.
این دژ بعدها به صورت یک انبار غیر رسمی برای نگه‌داری اشیای به دست آمده طی عملیات باستان‌شناسی در زیر آب درآمد. امروزه این دژ، موزه‌ی آثار باستانی زیر آب بودروم است.


آرامگاه هالی‌کارناسوس
این آرامگاه که یکی از عجایب هفت‌گانه‌ی دنیای باستان به شمار می‌رفت، در سال ٣٥٥ قبل از میلاد، توسط آرتمیسا، خواهر و همسر شاه موسولوس، به یاد وی ساخته شد. این اثر هنری، هرمی با قاعده‌ی مربع و بیست و یک پله بود با ٤٦ متر ارتفاع؛ که به نشانه‌ی پیروزی، مجسمه‌ی درشکه‌سواری بر روی سقفش گذاشته بودند. سی و شش ستون این بنا، به سبک یونانی تزئین شده بودند.
این آرامگاه، در اواخر قرن سیزدهم بر اثر زلزله نابود شد و بعدها از سنگ‌های باقی‌مانده از بنایش، برای ساختن دژ هالی‌کارناسوس استفاده کردند.
جز ویرانه‌های این آرامگاه، برخی از مجسمه‌ها و نقش‌برجسته‌هایش هم باقی مانده‌اند که در موزه‌ی انگلیسی نگه‌داری می‌شوند.


گردش با قایق
در خلیج غربی و نزدیک بندرگاه باستانی، چندین قایق برای گردش‌های یک روزه وجود دارد. بیشتر این قایق‌ها، ساعت ١٠ صبح بندر را ترک می‌کنند و ساعت ٥ تا ٥:٣٠ بعدازظهر هم، به بندر باز‌می‌گردند.
این سفرها از آکواریوم- خلیج کوچک و زیبایی که بهترین مکان برای شنا است- شروع می‌شود؛ بعد از آن به کارادا (جزیره‌ی سیاه) می‌رود تا مسافران توقفی در چشمه‌های آب‌گرم با لجن‌های شفابخش داشته باشند. مقصد بعدی این قایق‌ها، تاوشان بورنو است؛ خلیج کوچک و خوش‌آیندی برای شنا. قبل از بازگشت به بودروم، قایق‌ها در میتیور هم توقفی خواهند داشت که عمق ١٥ متری ساحلش، برای غواصی هم مناسب است. بعضی از قایق‌ها، به خلیج اورتاکنت هم می‌روند؛ خلیج کوچک و زیبایی که رستوران‌ها و هتل‌های ساحلی فراوانی دارد.

زورق

زورق

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :