بزرگ  ترین جزیره جهان+تصاویر - آکا
بزرگ ترین جزیره جهان+تصاویر بزرگ ترین جزیره جهان+تصاویر جزیره گرینلند به عنوان بزرگ ترین جزیره غیر قاره ای جهان شناخته می شود که به واسطه آب و هوای سردش، مشه

آکاایران: بزرگ ترین جزیره جهان+تصاویر

آکاایران: بزرگ ترین جزیره جهان+تصاویر جزیره گرینلند به عنوان بزرگ ترین جزیره غیر قاره ای جهان شناخته می شود که به واسطه آب و هوای سردش، مشهور شده است.

به گزارش فارس، گرینلند بزرگ‌ترین جزیره غیر قاره‌ای جهان است که جمعیت آن به کمتر از 60 هزار نفر می‌رسد، در شمال اقیانوس اطلس قرار گرفته و تقریبا تمام جزیره به‌واسطه کوه عظیم یخ پوشانده شده است. 

گرینلند سرزمینی سرد و خشک با آب و هوای قطبی است به همین دلیل جز چند نقطه محدود که محل سکونت اهالی گرینلند است، سایر مناطق این جزیره یخ‌زده و به‌طور کلی خالی از سکنه است. 

نام گرینلند به معنی «سرزمین سبز» یا «سبزستان» است؛ امروزه در بیشتر شهرهای گرینلند، موزه‌هایی ساخته شده‌اند که در آنها، آثار هنری تاریخی و معاصر، به صورت دائم یا موقت به نمایش در می‌آیند. خانه فرهنگ گرینلند در نووک، یکی از مهم‌ترین این موزه‌هاست.

در پی گرم‌شدن زمین در میان سال‌های 2000 تا 2008، در حدود 1500 میلیارد تن از تاقچه‌های یخی گرینلند از بین رفته است.

اقتصاد گرینلند به علت شرایط آب و هوایی خود بسیار وابسته به صنعت ماهی است؛ اهالی ساکن در این جزیره اکثراً از طریق ماهیگیری امرار معاش می‌کنند. 

,بزرگ  ترین جزیره جهان+تصاویر

,بزرگ  ترین جزیره جهان+تصاویر

,بزرگ  ترین جزیره جهان+تصاویر

,بزرگ  ترین جزیره جهان+تصاویر

,بزرگ  ترین جزیره جهان+تصاویر

.

منبع :

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :