جزیره بزرگ هاوایی، تفریحات و دیدنی های آن -  -آکا
جزیره هاوایی از برجسته ترین ایالت های آمریکا که توسط اقیانوس آرام احاطه شده و به دلیل زمینهای مذابی خاصلخیز بوده، مزارع قهوه،آبشار آکاکا و آتشفشان دارد. - کجار

آکاایران: تفریحات جزیره‌ ی هاوایی کدامند؟ در هاوایی چه کار هایی می توان انجام داد؟ برای دانستن این سوال ها در همراه ما باشید.

مقاله‌های مرتبط:

با مذاب‌های روان خود، زمین حاصلخیز و کیلومترها پهنه‌ی ساحلی در امتداد دریا، هاوایی تبدیل به یکی از برجسته‌ترین ایالت‌های آمریکا شده است. این جزیره که توسط اقیانوس آرام احاطه شده است، به پذیرایی و خوش‌آمدگویی‌های گرم و دوستانه‌ی خود معروف است.

از تماشای آتشفشان آن لذت ببرید

,جزیره هاوایی,ایالت های آمریکا,اقیانوس آرام

آکاایران: جزیره بزرگ هاوایی، تفریحات و دیدنی های آن

آخرین باری که آتشفشان «کیلاویه» در پارک ملی آتشفشان‌های هاوایی فوران کرد، به سال ۱۹۸۳ برمی‌گردد و از آن زمان تا الان، همواره به فعالیت خودش ادامه داده و همچنان از آن جریان مذاب بیرون می‌آید.

,جزیره هاوایی,ایالت های آمریکا,اقیانوس آرام

نکته‌ی جالب این است که همین اتفاق باعث شده است تا چیزی حدود ۵۰۰ هکتار به وسعت این جزیره اضافه شود. بهترین راه برای دیدن این منظره رفتن به یکی از چندین چشم‌اندازی است که بتوان از آن دهانه‌ی آتشفشان را تماشا کرد. تماشای مواد مذاب در شب بسیار دیدنی است.

مزارع قهوه‌ی کُنا

,جزیره هاوایی,ایالت های آمریکا,اقیانوس آرام

قسمت غربی جزیره با صبح‌های آفتابی، بعد از ظهرهای ابری یا بارانی و عصرهای ملایم و لطیف خود تبدیل به یکی از ایده‌آل‌ترین مناطق جهت کشاورزی شده است.

علاوه بر آن، خاک این منطقه که با مواد مذاب ترکیب شده است به شدت حاصلخیز است. قهوه‌هایی که در «منطقه‌ی کُنا» کشت می‌شوند، جزو گرانترین قهوه‌های جهان هستند.

پس اگر به هاوایی آمدید، حتما سری به این منطقه بزنید تا با چشمان خودتان ببینید این همه تعریف از کجا آمده است.

آبشار آکاکا را از دست ندهید

,جزیره هاوایی,ایالت های آمریکا,اقیانوس آرام

زمانی که کمتر از یک کیلومتر مانده است تا به این پارک ایالتی برسید، می‌توانید صدای غرش آب را که از فاصله‌ای نسبتا زیاد طنین‌انداز شده است را بشنوید.

آبشار «آکاکا» با ارتفاع ۱۳۵ متری خود، دو برابر آبشار نیاگارا ارتفاع دارد و به طور قطع، جمعیتی که به تماشای آن می‌آیند را راضی می‌کند. بعد از تماشای آبشار، می‌توانید به جنگل نزدیک آن بروید که سرتاسر آن از گل‌های ارکیده پوشیده شده است و می‌توان حسابی از گل‌ها و حیوانات آن عکس انداخت.

از آنجایی که مردم زیادی به تماشای این آبشار می‌آیند بهتر است اول وقت به اینجا بیایید.

غواصی را فراموش نکنید

,جزیره هاوایی,ایالت های آمریکا,اقیانوس آرام

سواحل غربی هاوایی آبی زلال و شفاف دارند و علاوه بر آن، خاک‌ مذابی این جزیره، مانند یک اسفنج آب باران را در خود نگه می‌دارد. با تمام این اوصاف، در جای جای هاوایی مناطقی وجود دارد که کاملا مناسب شیرجه‌زنی و غواصی است.

همچنین، غواص‌ها گزینه‌های بسیاری برای گشت و گذار در آب‌های این جزیره را دارند. به عنوان مثال در ساحل «کاهالو»، می‌توان انواع مختلفی از ماهی‌ها و لاک‌پشت‌ها را مشاهده کرد.

بنابراین اگر به این منطقه آمدید، می‌توانید بعضی از این لاک‌پشت‌ها را در حال آفتاب‌گرفتن یا خوردن جلبک ببینید.

قایق‌سواری را تجربه کنید

,جزیره هاوایی,ایالت های آمریکا,اقیانوس آرام

برای قرن‌ها، زندگی در هاوایی همواره تعادلی بین نیاز انسان‌ها و طبیعت بوده است. ساختن کارخانه‌های شکر در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ که باعث از بین رفتن مناطق حاصلخیز شده است و کارخانه‌های محصولات غذایی که منطقه را به نفع خود دستخوش تغییرات کرده‌اند.

در سال ۱۹۰۶ میلادی، کارگران ژاپنی جوی‌های پهنی را ساختند که از طریق آن آب را وارد کارخانه‌ها می‌کردند. زمانی که صنعت شکر در هاوایی در اواخر قرن ۲۰ منحل شد، این راه‌باریکه ها تبدیل به منطقه‌ای برای قایق سواری شدند.

بسیاری از این راه‌باریکه‌ها، پس از زمین‌لرزه‌های سال ۲۰۰۶ همچنان پابرجا هستند و قایق‌سواران می‌توانند در شبکه‌ای از تونل‌ها و راه‌باریکه‌های آبی پارو بزنند.

.

منبع :

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :