نکات سفر به کرواسی، مفید و مهم! - آکا
اگر در فکر سفر به کرواسی هستید به شما پیشنهاد می کنیم مواردی که در زیر آمده از جمله نکات اقامتی، خورد و خوراک، استفاده از قطار و ... را مطالعه کنید

آکاایران: سفر به کرواسی

آکاایران: نکات سفر به کرواسی، مفید و مهم!

 • در مرکز کشور بمانید.

شما نمی توانید کل کرواسی را در یک هفته ببینید. با اینکه این کشور به نظر کوچک می رسد اما باید به شما بگوییم که کرواسی کشور کشیده ایست و از شمال غرب تا جنوب شرق آن ۷۰۰ کیلومتر راه است. علاوه بر این، جاذبه های زیادی برای دیدن در کرواسی وجود دارند که نمی توانید همه آن ها را در طول سفرتان پوشش دهید.

اما اگر می خواهید بیش از یک مکان را ببینید در مرکز کشور اقامت داشته باشید و از آن جا به مقصدهای مختلف بروید. به این منظور که مسافت ها کمتر شوند.

 • به سفر یک روزه جاده ای بروید.

یکی از کارهای هیجان انگیز در سفر به کرواسی اجاره ماشین می باشد. پیشنهاد می کنیم که حتی برای یک روز هم که شده (در صورت داشتن گواهینامه بین المللی) ماشینی اجاره کنید و به جاده بزنید. جاده ها بسیار استاندارد می باشند و از همه مهم تر، مناظری که خواهید دید حیرت انگیزند.

یکی از سفرهای جاده ای محبوب، جاده ساحلی آدریاتیک (Adriatic) از اسپلیت تا دوبرونیک است.

,سفر به کرواسی,تور کرواسی,الی گشت
 • غذای بومی فراموش نشود!

غذاهای بومی کرواسی یکی از جذابیت های این کشور هستند که اگر فاقد امتحان آن ها، کرواسی را ترک کنید، احتمالا تا آخر عمر پشیمان خواهید شد.

پیشنهاد ما این است که به رستوران هایی بروید که ظاهر محلی بیشتری دارند. منظور اینکه رستوران های توریستی را فراموش کنید و غذای واقعی کروات ها را بچشید.

 • رفتن به جزیره های مختلف چندان آسان نیست.

بسیاری از گردشگران فکر می کنند که زمانی که به کرواسی می روند به راحتی می توانند در بین جزیره های مختلف آن تردد کنند و کمتر از یک هفته، نیمی از آن ها را ببینند. باید به شما بگوییم که این کار به راحتی امکان پذیر نیست. جزیره ها از نظر جغرافیایی فاصله زیادی با هم دارند و دسترسی به بعضی از آن ها دشوار است.

اگر می خواهید چند جزیره را در سفرتان بازدید کنید باید اقامت اصلی تان را یکی از شهرهای بندری انتخاب کنید و از آن جا، رفتن به جزیره ها را بسته به مدت سفرتان برنامه ریزی کنید.

,سفر به کرواسی,تور کرواسی,الی گشت
 • از زاگرب بازدید کنید.

زاگرب با اینکه مقصد اصلی تان برای ورود به کرواسی می باشد اما برخی از گردشگران، یا تنها چند ساعت به آن اختصاص می دهند و یا اصلا به گشت و گذار در این شهر نمی پردازند. اما این اشتباه بزرگی است! زاگرب فوق العاده است. مخصوصا در فصل تابستان؛ زمانی که مردم محلی در اطراف شهر قدم می زنند، ترافیک کم می شود و هنرهای خیابانی را در تمام شهر می توانید مشاهده کنید.

 • از بازارهای محلی میوه و سبزیجات دیدن کنید (Green Market).

مردم کرواسی عاشق خرید کردن در بازارهای فضای باز هستند. شما می توانید این فروشگاه ها را در سفر به کرواسی در تمام شهرها مشاهده کنید. با رفتن به این بازارهای محلی، قلب تپنده شهر را مشاهده می کنید و می توانید بیشتر با فرهنگ مردم آشنا شوید.

,سفر به کرواسی,تور کرواسی,الی گشت
 • پلیتویچ تنها پارک ملی نیست.

احتمالا تا به حال اسم پلیتویچ را شنیده اید که می توان گفت معروف ترین پارک ملی کرواسی است. اما باید بدانید که این جاذبه تنها نقطه دیدنی کرواسی نیست. کرواسی ۸ پارک ملی دارد که می توانید آن ها را جزو برنامه های بازدیدتان بگذارید.

اگر به طبیعتی خلوت تر علاقه دارید پیشنهاد می کنیم که از پارک های ملی Risnjak، North Velebit و یا Paklenica بازدید کنید. اگر قصدتان دیدن جزیره های گوناگون است، پس می توانید به جزیره Kornati، Mljet و Brijuni بروید؛ زیرا آن ها علاوه بر اینکه جزیره هستند، خودشان یک پارک ملی نیز محسوب می شوند.

,سفر به کرواسی,تور کرواسی,الی گشت
 • به ایستریا (Istria) بروید.

ایستریا پربازدیدترین منطقه در کرواسی است. اما هنوز از نظر ,سفر به کرواسی,تور کرواسی,الی گشت

 • تاکسی ها گران هستند.

استفاده از تاکسی مانند هر نقطه ای از دنیا هزینه زیادتری نسبت به دیگر حمل و نقل ها برایتان دارد. در سفر به کرواسی اگر در زاگرب اقامت دارید می توانید از شرکت های بین المللی مانند Uber استفاده کنید که هزینه ارزان تری دارند. البته این شرکت کل کشور کرواسی را پوشش نمی دهد و در شهرهایی مانند دوبرونیک و زادار، فصلی کار می کند.

 • انگلیسی زبانی است که مردم زیادی به آن مسلط هستند.

در سفر به کرواسی نگران زبان نباشید. زیرا می توان گفت که همه مردم حداقل کمی زبان انگلیسی بلد هستند و بخشی از آن ها نیز این زبان را به خوبی صحبت می کنند.

,سفر به کرواسی,تور کرواسی,الی گشت
 • کرواسی زیرساخت های گردشگری فوق العاده ای دارد.

صنعت گردشگری به گونه ای که ما می شناسیم قدمتی طولانی در کرواسی دارد. به طوری که امروزه صنعت اصلی کشور محسوب می شود. شما می توانید در این کشور خیالتان راحت باشد که زیرساخت ها باعث شده اند که خدمات در بیشتر مواقع کیفیت خوبی دارا باشند.

برای مثال در کرواسی می توانید هتل های بسیار خوب و لوکس را در کنار هاستل های با کیفیت ببینید و یا رستوران هایی با طیف قیمتی بسیار متفاوت را برای هر گونه گردشگر با بودجه های مختلف پیدا کنید.

.

منبع : الی گشت

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :