معرفی جذابترین و زیباترین کوه گردشگری جهان! + عکس
تصاویر کوه فانینگ,کوه گردشگری کوه فانینگ,تصاویر دیدنی از کوه فانینگ,بهترین و جذابترین کوه دنیا,جالبترین کوه دنیا,کوه فانینگ جذاب ترین کوه دنیا,تصاویر دیدنی از ک

آکاآپ:اگر شما نیز عاشق کوهنوردی و گردش در ارتفاع هستید، شاید تاکنون کوه فانجینگ کشور چین را چندین بار شنیده باشید چرا که یکی از مرتفع ترین و جذاب ترین کوه ها می باشد که دقیقا در جنوب غربی چین واقع شده است. کوه فانجینگ در استان گوئیژو چین است. مکانی که تازه‌ترین اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است. این منطقه در برگیرنده ۴۸ معبد است و در عین حال طبیعت بسیار زیبای منطقه افراد زیادی را به سمت خود می‌کشاند.

کوه فانجینگ یا فانجینگشان ( به زبان چینی ها ) یکی از جاذبه های گردشگری پر مخاطب چینی است که دارای ارتفاع 2500 متری می باشد و در سال 2018 میلاد به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شد.افراد علاقه‌مند به کوهنوردی می‌توانند با پای پیاده به آن صعود کنند یا از تله‌کابین منطقه برای رسیدن به ارتفاعات استفاده کنند. فان‎جینگ با ارتفاع ۲ هزار و ۵۷۲ متر بلندترین قله کوه وولینگ است.

کوه فانجینگ

علاوه بر زیبایی و جذابیتی که این کوه دارد و سالانه تعدادی از گردشگران را به خود جذب می کند، دارای دو معبد بودایی نیز می باشد که به همین دلیل یکی از مکان های مقدس برای بودیسم و پیروان این دین می باشد و بین این دو معبد بودایی یک دره باریک وجود دارد.

همچنین این کوه موقعیتی مناسب برای رشد و پرورش گیاهان و حیوانات مختلف اعم میمون طلائی گوئیژو و سمندرهای بزرگ چینی می باشد و جالب است بدانید که در این منطقه حدودا بیش از 2000 گونه گیاه و درخت وجود دارد که بسیاری از آنها در سرتاسر چین نایاب هستند و با این حال یکی از بی نظیرترین و جذابترین مناظری است که می توانید از ارتفاع 2500 متری به چین تسلط پیدا کنید.

 با این حال رسیدن به کوه فانجینگ کار آسانی نیست برای رسیدن به این کوه از شهر تونگرن، 90 دقیقه به طول می انجامد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :