قلعه پلس یکی از زیباترین قلعه های  دنیا+ عکس
قلعه Peles در نزدیکی  شهر Sinaia در رومانی قرار دارد و بعنوان یکی از زیبا ترین قلعه ها یا قصر های رومانی شناخته می شود. برای شناخت بیشتر و مشاهده تصاویر بیشتر د

قلعه پلس، با بنایی نئورنسانس در کوه‌های کارپات و در مسیری قرون وسطایی که میان ترانسیلوانیا و والاچیا کشیده شده است، قرار دارد. ساخت بنای قلعه پلس در سال ۱۸۷۳ آغاز شد و ۱۹۱۴ پایان پذیرفت. قلعه که از همان ابتدا جزوی از املاک سلطنتی به شمار می‌رفت، بعد از استعفای شاه مایکل، به اموال ملی پیوست و در سال ۱۸۸۳ درهای آن به روی عموم باز شد. بر اساس گزارش سایت معتبر تریپ ادوایزر، قلعه پلس یکی از زیباترین قلعه‌های اروپا به شمار می‌رود. 

قلعه پلس، رومانی

قلعه پلس در پایان قرن نوزدهم و ابتدای قرن بیستم احداث شد، قلعه پلس برای پادشاه کارول اول رومانی ساخته شد. قلعه پلس توسط سلطنت رومانیایی تا پایان سلطنت مورد استفاده قرار گرفت. قلعه پلس در آغاز دهه 1950،  به یک موزه تبدیل شد.

 

عکس های قلعه پلس

سبک معماری قلعه پلس ترکیبی عاشقانه و الهام گرفته از نئو رنسانس و احیای گوتیک شبیه قلعه نوشوانشتاین در باواریاست. قلعه Peles در داخل آن نیز لوکس است. بازدیدکنندگان قلعه پلسمی توانند 35 اتاق از 150 اتاق قلعه را مشاهده کنند که مشتمل بر اسلحه، کلکسیون امپراطوری و سایر اتاقهای مجلل و منحصر به فرد با وسایل گوناگون از نقاط مختلف دنیا است. 

یک مجسمه برجسته از شاه کارول اول ساخته رافائلو رومانلی مشرف به محل ورود اصلی است. بسياري از مجسمه های ديگر در این قلعه موجود است که عمدتاً از سنگ مرمر کارارا است که توسط رومانلی مجسمه ساز ایتالیایی اجرا شده است. این باغها همچنين میزبان چشمه ها، کوزه ها، پله ها ، نگهبانان شیرها، مسیرهای مرمر و سایر قطعات تزئینی است.

 

آدرس قلعه پلس

قلعه پلس در شمال غربی شهر سینایا واقع شده است که 48 کیلومتر( 30 مایل) با برازوف و 124 کیلومتر( 77 مایل) با شهر بخارست فاصله دارد. 

 

ساعات بازدید قلعه پلس

ساعت بازدید از قلعه پلس به جز دو شنبه ها که قلعه بسته است از 9 صبح تا 5 عصر است. این ساعات بازدید توسط وزارت فرهنگ رومانی قابل تغيير است. این قلعه برای نگهداری و نظافت در نوامبر هر سال بسته است.

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :