تصاویر دیدنی از زیباترین کلیسای جهان(لاس لاخاس)
زیباترین کلیسا جهان,تصاویر زیباترین کلیساهای جهان,عکس زیباترین کلیساهای جهان,زیباترین کلیسای جهان,زیباترین کلیساهای جهان

 

 

آکاایران: کلیسای لاس لاخاس (Las Lajas Sanctuary) بر فراز دره‌ی رودخانه گوایتارا در کلمبیا قرار دارد و مانند پلی، دو طرف دره را به یک‌دیگر متصل می‌‌کند. این بنای مقدس از قرن ۱۸ میلادی زائران و بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب کرده است؛ اما قدمت ساختار کنونی آن با سبک معماری احیای گوتیک به نیمه اول قرن ۲۰ بازمی‌گردد. کلیسای لاس لاخاس بیش از همه برای معماری خیره‌کننده و افسانه‌های مرموز مربوط به برخی از نقاشی‌دیواری‌های آن شهرت دارد.

کلیسای لاس لاخاس

بعضی از این کلیساها، کاربردهای مذهبی و آیینی دارند و بیشتر به منظور مراسم عبادی مورد استفاده قرار می گیرند ولی بعضی ديگر که شهرت فراوانی نیز دارند برای بازديد گردشگران است. یکی از این کلیسهای مشهور در جهان کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا می باشد که در این مطلب با آن آشنا خواهید شد.

بهترین کلیساهای جهان

کلیسای لاس لاخاس امروزی در بین سال های ۱۹۱۶ تا ۱۹۴۹ ساخته شد. هرچند از سال ۱۷۵۶ در این مکان یک پناه‌گاه و کلیسای کوچک وجود داشته است. این کلیسا برعکس اغلب بناهای ساخته دست بشر در دره ای به اسم دره رودخانه گوآیتارا ساخته شد. این کلیسا و پل روبروی آن که ۵۰ متر طول دارد امکان عبور از روی دره را میدهند که این منظره ای بی همتا را بوجود آورده است. معماری این کلیسا هم از سبک گوتیک الهام گرفته که آنرا تا حدی شبیه کلیساهای باستانی اروپا نموده است.  

کلیسای لاس لاخاس,آدرس کلیسای لاس لاخاس,تصاویر کلیسای لاس لاخاس

کلیسای لاس لاخاس که اندکی با مرز اکوادور فاصله دارد، بعد از رویت معجزه آسای مریم مقدس تأسیس گردید و هم اکنون، یکی از معروف ترین اماکن زیارتی کلمبیا به شمار می آید.

این کلیسا مجهز به پلی است که اکووادور را به کلمبیا وصل می کند و برای دیدن آن باید گذرنامه بهمراه داشته باشید چرا‌که شما با بازدید این کلیسا از دو کشور دیدن نموده اید.

کلیسای لاس لاخاس,تاریخچه کلیسای لاس لاخاس,تصاویر کلیسای لاس لاخاس

کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا

ارتفاع کلیسای لاس لاخاس:

۱۰۰ متر

ساعت های بازديد از کلیسای لاس لاخاس:

بکشنبه تا جمعه:۹ صبح تا ۶ عصر؛ شنبه:۶ صبح تا هشت شب

آدرس کلیسای لاس لاخاس:

Santuario De Las Lajas, Potosí, Las Lajas, Ipiales, Nariño, Colombia

کلیسای لاس لاخاس,تاریخچه کلیسای لاس لاخاس,آدرس کلیسای لاس لاخاس

نمای داخلی کلیسای لاس لاخاس

کلیسای لاس لاخاس,تاریخچه کلیسای لاس لاخاس,کلیسای لاس لاخاس در کلمبیا

نمای داخلی کلیسای لاس لاخاس

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :