انگلستان آکا
انگلستان,مرزهای آبی انگلستان از جنوب با کانال,انگلستان,زبان,نوع,پایتخت,زبان انگلیسی,پایتخت,لندن,توریستی,نوع حکومت پادشاهی,دموکراتیک,مرکز,سفارت انگلستان , تحصیل

انگلستان به همراه اسکاتلند، ویلز و ایرلند شمالی کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی را تشکیل می‌دهد. انگلستان در نیمهٔ جنوبی جزیرهٔ بریتانیای کبیر قرار دارد. مرزهای آبی انگلستان از جنوب با کانال مانش، از شرق با دریای شمال، و از جنوب غربی با اقیانوس اطلس شمالی است. مرزهای خشکی این کشور به ترتیب از شمال و غرب با اسکاتلند و ولز است.

در نوشته‌های فارسی گاهی به اشتباه «انگلستان» یا «انگلیس» بجای بریتانیای کبیر («پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی») بکار می‌رود. در نوشته‌های رسمی اشارهٔ «انگلستان» صرفاً به نیمهٔ جنوبی بریتانیای کبیر است.

حکومت: پادشاهی مشروطه
مساحت : 244755 کیلومترمربع
جمعیت : 58,789,194 نفر
رشدسالانه جمعیت : 0/2 درصد
پایتخت : لندن
زبان : انگلیسی – ولزی
دین : مسیحی
واحد پول : پوند استرلینگ

در سواحل شمال غربی اروپا واقع شده است. انگلستان توسط دریای شمال از شبه جزیره اسکاندیناوی و هلند، و توسط کانال مانش از فرانسه جدا می گردد. این کشور از 2 جزیره اصلی تشکیل شده است. جزیره بزرگتر، بریتانیای کبیر نامیده شده؛ و شامل: اسکاتلند، ولز و انگلیس بوده، و دیگری جزیره ایرلند می باشد که، توسط دریای ایرلند از بریتانیا جدا شده، و ایرلند شمالی یا جمهوری ایرلند نامیده می شود. حاصلخیزترین و پرجمعیت ترین مناطق انگلیس، اطراف رودهای « اکس » و «هامبر»‌ می باشند. آب و هوای این کشور، مرطوب و معتدل بوده، و میانگین دما در تابستان بین 17 / 13 درجه و در زمستان بین 7/5 درجه سانتی گراد متغیر است.

میزان بارندگی سالانه در نوسان بوده، و در اطراف دریاچه «‌دیستریکت »‌ بالاترین میزان را دارد. 76 درصد زمین های انگلستان زیر کشت هستند ، و اگرچه عده کمی از جمعیت این کشور به کشاورزی مشغول هستند، اما تولیدات آنها، علاوه بر تأمین نیازهای داخلی، به خارج نیز صادر می شوند .

[categoriy],انگلستان,زبان,نوع

محصولات مهم کشاورزی انگلستان عبارتند از : گندم – جو – سیب زمینی –گوجه فرنگی – نیشکر و سبزیجات. این کشور دارای چراگاههای دائمی زیادی است که در آنها گوسفند، گاو، خوک و طیور پرورش می یابد. در اقتصاد انگلستان، صیادی و جنگلداری جایگاه ویژه ای دارد. ذخایر معدنی آن شامل: زغال سنگ که در صنعت تولید برق بکار می رود؛ نفت و گاز طبیعی که در مراکز صنعتی، تجاری و مسکونی به مصرف می رسند، و منیزیم ، فسفات – مس و آنتیموان است. صادرات این کشور که شامل : گوشت – لبتیات – کالاهای الکترونیکی – غلات – تنباکو و نفت می باشد، از خدمات یک شبکه حمل و نقل بسیار گسترده بهره مند است

[categoriy],انگلستان,زبان,نوع

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :