دیدنی های انگلستان، دیدنی های لندن موزه بریتانیا
دیدنی های انگلستان,انگلستان,مناطق دیدنی انگلستان,جاذبه های گردشگری انگلستان,مراکز گردشگری انگلستان,اماکن دیدنی انگلستان,کشور انگلستان,دیدنی های کشور انگلستان,جا

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور انگلستان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

England - انگلستان

پرچم کشور انکلستان

مناطق دیدنی انگلستان

نقشه سیاسی کشور انگلستان

مناطق دیدنی انگلستان

نقشه جغرافیای کشور انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

 

اطلاعات کلی کشور انگلستان

نام کشور انگلستان
موقعیت جغرافیایی غرب اروپا
همسایگان اسکاتلند، ولز
جمعیت ٥١٫٤٤٦٫٠٠٠
دین مسیحیت
مساحت ١٣٠٫٣٩٥ کیلومتر مربع
فاصله از ایران ٣١٤٥ کیلومتر
آب و هوا معتدل فصلی
پیش شماره ٠٠٤٤
زمان محلی سه ساعت و نیم عقبتر از ایران
ولتاژ برق ٢٣٠ ولت

 جغرافیا

این منطقه از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است و مهمترین و عمده ترین جزء تشکیل دهنده ی کشور بریتانیا است. مرزهای آبی این کشور در شمال غرب دریای ایرلند، در جنوب غرب دریای سلتی و در شرق دریای شمال هستند، و در جنوب نیز کانال مانش آن را از اروپای قاره ایو کشور فرانسه جدا می کند.

انگلستان دارای بیش از یکصد جزیره کوچک و بزرگ است که از جمله آن ها می توان به جزیره وایت و جزیره من اشاره کرد. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است. پرآب ترین رود انگستان، رود تیمز است که از میان شهر لندن می گذرد و به دریای شمال می ریزد.

مساحت این کشور ۱۳۰٬۳۹۵ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۵۱٬۴۴۶٬۰۰۰ نفر است.

صطلاح بریتانیا Britain ، بریتانیای کبیر (جزیره ای که شامل انگلستان، ولز و اسکاتلند است) و ایرلند شمالی را در برمیگیرد. بریتانیا تقریبا هم اندازه نیوزیلند و نصف فرانسه است. این سرزمین چشم اندازهای مختلفی دارد و اکثر خاک انگلستان، به جز شمال و جنوب غربی، نسبتا مسطح و کم ارتفاع است، در حالیکه بیشتر قسمتهای ولز و اسکاتلند سرزمینی کوهستانی است. این کشور را می توان تقریبا به ناحیه ای کوهستانی در شمال و غرب و ناحیه ای پست در شرق تقسیم کرد که دهانه رودخانه اگز (اگزتر) در جنوب غربی و رودخانه تیس (تی ساید) در شمال شرقی، تا حدودی مرز بین آنها را مشخص می برند. کمربند مرکزی که در سراسر انگلستان، از لندن تا یورکشایر شمالی را در می نوردد، نیمی از جمعیت بریتانیا را در خود جای داده است. حدود درصد از جمعیت در نواحی شهری زندگی می کنند

آب و هوای بریتانیا معمولا ملایم و معتدل است، گر چه بسیار متغیر است و معمولا در تمام مواقع سال بارانی است.  انگلیس به سرد، بارانی و خاکستری بودن شهرت دارد؛آب و هوای غرب کشور مرطوب و ملایم تر از شرق کشور است، در حالیکه شمال غربی مرطوبترین ناحیه کشور است. اسکاتلند و شمال کشور غالبا زمستان های سختی دارند و در آنجا بارش برف زمستانی فراوان است. جنوب شرقی کشور بهترین و گرمترین آب و هوا را دارد، هر چند حتی در این قسمت نیز ممکن است زمستانها طولانی، سرد و پربارش باشند. متوسط درجه حرارت در ژانویه 4 درجه سانتیگراد ( F 39 ) و در ژوئیه 18 درجه سانتیگراد ( F64 ) است، گر چه ممکن است در تابستان درجه حرارت در جنوب شرقی به حدود 26 درجه سانتیگراد (F 79 ) برسد.

 

تقسیمات کشوری انگلستان

کشور انگلستان از ۹ ناحیه، ۴۸ استان و ۳۲۶ شهرستان تشکیل شده است.

ناحیه های کشور انگلستان به شرح زیر است:

  • شمال شرقی انگلستان
  • شمال غربی انگلستان
  • میدلند غربی
  • میدلند شرقی
  • لندن بزرگ
  • شرق انگلستان
  • جنوب شرقی انگلستان
  • جنوب غربی انگلستان
  • یورکشایر و هامبر

تاریخ

قدیمی ترین نشان وجود انسان در انگلیس کنونی به حدود ۷۸۰ هزار سال پیش برمی گردد. رومی ها در سال ۴۳ پیش از میلاد در زمان امپراتور کلودیوس انگلستان را تصرف کردند، و این سرزمین با نام استان بریتانیا به امپراتوری روم افزوده شد.

تاریخ انگلستان به دوران پیش از رومیان، عهد رومیان، تهاجم آنگلوساکسون ها، یورش نورمان ها، سلسله پلانتانژه، سلسله تئودور، انگلستان در سده هفدهم، هجدهم و نوزدهم و انگلستان معاصر تقسیم بندی می شود.

حکومت

سلطنت مشروطه
ثبات سیاسی: فوق العاده است. این کشور یکی از پر ثبات ترین کشورهای جهان از نظر سیاست است. اقتصاد بریتانیا در بین کشورهای جهان در رده چهارم قرار دارد و قرن بیست و یکم را با رشد اقتصادی فزاینده و سطح بیکاری نسبتا کمی آغاز کرد.

اقتصاد

بیش از یک پنجم نیروی کار بریتانیا در بخش صنایع تولیدی اشتغال دارد. صنایع مهم شامل آهن و فولاد، وسایل نقلیه موتوری، الکترونیک و الکتریک ،نساجی و پوشاک، هواپیماسازی و کالاهای مصرفی است. صنایع بریتانیا شدیداً به واردات مواد خام وابسته است. این کشور از لحاظ تولید نفت (از دریای شمال) خودکفاست و ذخایر مهم گاز طبیعی و زغال سنگ دارد , هر چند صنعت زغال سنگ با غیر اقتصادی شد استخراج از معادن قدیمی رو به زوال است. از آنجایی که بریتانیا از نظر تجاری کشور مهمی است، لندن یکی از بزرگترین مراکز بانکداری, مالی و بیمه درجهان است، و درآمدهای نامریی این خدمات سهم مهمی در صادرات دارد. توریسم منبع مهم دیگری از درآمد ارز خارجی است. کشاورزی و دامداری (و جنگلبانی) 2% از نیروی کار را شامل می شود و محصولات اصلی آن گوسفند و گاوست. کشاورزی در شرق کشور متداول است و محصولات عمده آن جو، گندم، سیب زمینی و چغندرقند است. از دهه 1970 بریتانیا میزان رشد اقتصادی همطرازی با بیشتر کشورهای اروپای غربی نداشته است. مسائل اقتصادی شامل بحرانهای مکرر، عدم اعتماد به ارزش پوند، سیاستهای تحدید اعتبار و میزان بالای بیکاری (منطقه ای) بوده است. از 1980 به بعد بیشتر صنایع بزرگ ملی به بخش خصوصی واگذار شده است.

مناطق دیدنی کشور انگلستان

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا (به انگلیسی: British Museum تلفظ انگلیسی: بریتیش میوزیم) یکی از عظیم ترین و غنی ترین موزه های جهان است که بیش از ۷ میلیون گنجینه و آثار باستانی از بسیاری از فرهنگ ها، قوم ها و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده است.

موزه بریتانیا در سال ۱۷۵۳ میلادی و با مجموعه اهدایی از هانس سلون طبیعی دان انگلیسی، شامل دستنوشته ها، کتاب های قدیمی و آثار باستانی گردآوری شده از برخی مستعمرات وقت بریتانیا رسما تاسیس شد.

بازدید از موزه بریتانیا، مجانی است و پولی بابت بلیط و یا ورودیه دریافت نمی شود. اما در برخی نمایشگاه های ویژه، برای برخی از آثار ویژه و تخصصی که از دیگر موزه های معتبر جهان به امانت گرفته می شوند، بازدید به صورت مجانی نخواهد بود و پولی بابت بازدید از برخی نمایشگاه های موقتی که بصورت امانتی گردآوری شده اند، دریافت می شود.

هم اکنون نیل مک گرگور، مدیر موزه بریتانیا است.

درباره کشور انگلستان

کشور انگلستان

اماکن تفریحی انگلستان

درباره کشور انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

بخش های موزه بریتانیا

بخش های اصلی موزه بریتانیا عبارتند از:

* نقاشی و تصویر
* سکه و نشان
* آثار باستانی مصر
* آسیای غربی
* یونان و روم
* قرون وسطی ودوره های بعد
* هنر اسلامی
* آثار باستانی شرقی
* آثار پیش از تاریخ
* آثار قوم شناختی

*بخش ایران باستان

نمایی از منشور حقوق بشر کوروش بزرگ که در «بخش ایران باستان» موزه بریتانیا نگهداری می شود.
یک جلد از قدیمی ترین نسخه های موجود از کتاب قرآن که به خط کوفی نگاشته شده است. این کتاب هم اینک در «بخش هنر اسلامی» موزه بریتانیا قرار دارد.
تابوت های مومیایی خاندان سلطنتی مصر در «بخش مصر باستان» موزه بریتانیا قرار دارد.
«گالری نرید» موزه بریتانیا که مجسمه های زیبارویان یونان باستان در آن قرار دارد.

بخش خاورمیانه موزه بریتانیا شامل اشیای باستانی بسیار پرارزشی است که از کشورهای ایران، عراق، اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه را شامل می شود. گفتنی است بیش از سیزده هزار شئی باستانی ایران در موزه بریتانیا قرار دارد. از آن جمله می توان به منشور حقوق بشر کوروش بزرگ اشاره کرد که در بخش خاورمیانه موزه بریتانیا قرار دارد.

 

چشم لندن (London Eye)

اماکن تفریحی انگلستان

کشور انگلستان

مناطق دیدنی انگلستان

درباره کشور انگلستان

 

ریجنت پارک (regents park)

مناطق دیدنی انگلستان

کشور انگلستان

درباره کشور انگلستان

دیدنی های انگلستان

 

پل برج (tower bridge)

مناطق دیدنی انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

مناطق دیدنی انگلستان

اماکن تفریحی انگلستان

 

قصر باکینگهام (buckingham palace)

اماکن تفریحی انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

اماکن تفریحی انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

 

استون هنگ (stonehenge)

اماکن تفریحی انگلستان

Stonehenge England

دیدنی های انگلستان

Stonehenge From London England

مناطق گردشگری انگلستان

درباره کشور انگلستان

 

ساعت بیگ بن (big ben)

مناطق دیدنی انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

درباره کشور انگلستان

اماکن تفریحی انگلستان

 

میدان ترافالگار (trafalgar square)

درباره کشور انگلستان

دیدنی های انگلستان

کشور انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

 

هاید پارک (hyde park)

مناطق گردشگری انگلستان

مناطق گردشگری انگلستان

کشور انگلستان

اماکن تفریحی انگلستان

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور انگلستان لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

منبع:ویکی پدیا

دیدنی های انگلستان،جاذبه های گردشگری انگلستان

دیدنی های انگلستان،جاذبه های گردشگری انگلستان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدنی های جهان ,دیدنی های انگلستان ,جاذبه های انگلستان ,مراکز گردشگری انگلستان ,مساحت انگلستان ,نقشه انگلستان ,طبیعت زیبای انگلستان ,جاذبه های گردشگری انگلستان ,مکان های دیدنی انگلستان,انگلستان ,جاها
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :