یک هتل تمام شیشه ای در فنلاند
فنلاند,هوای داخل اتاق هیچ اثری,فنلاند در روستای,سوز فنلاند باشند,شیشه,هتل,ترین و دیدنی ترین پدیده,هیچ گردشگری دوست ندارد

 

یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند

زمستان های فنلاند بسیار سرد و طولانی است و هیچ گردشگری دوست ندارد در این فصل به فنلاند سری بزند. با این حال، فنلاندی ها از همین ویژگی استفاده کرده اند و برای جذب گردشگران به کشورشان یک ایده جالب را به اجرا درآورده اند. آنها یک هتل تمام شیشه ای در میان برف و یخ ساخته اند تا لذت زندگی اسکیمویی را به مسافرانشان بچشانند!

 

مجموعه هتل های شیشه ای فنلاند در یک منطقه بیابانی در نزدیکی پارک ملی اورهو ککونن فنلاند در روستای ایگلو ساخته شده اند و شکل ظاهری آنها از معماری خانه اسکیموها ایده گرفته شده است.

نام این مجموعه هتل شیشه ای، کاکسلائوتانن است که هر کدام از کلبه های شیشه ای اسکیمویی آن سرویس های جداگانه و تخت خواب های شیک و راحت دارد. مهم تر از همه این که از همان لحظه ای که پای مسافران به فرودگاه می رسد، اتوبوس های منظم و وقت شناسی آماده هستند تا آنها را با طی مسافت 35 کیلومتر به هتل های شیشه ای برسانند.

یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند

شیشه ای بودن هتل، این امکان را به گردشگران می دهد تا نایاب ترین و دیدنی ترین پدیده هایی آسمانی قطب شمال را ببینند.

یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند

از ستاره های درخشان گرفته که به طور واضح و بسیار نزدیک، پشت پنجره هتل دیده می شود تا شفق های قطبی که می توان آن را به کرات مشاهده کرد.

یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند

آن هم در حالی که مجبور نیستید برای تماشای آن تا زانو در برف فرو بروید و از سرما بلرزید! کافیست رویتان را به سمت شفق برگردانید و همین طور که در اتاق گرم و نرمتان نشسته اید، از زیبایی شفق قطبی لذت ببرید. شفق قطبی یکی از عجایب هفتگانه طبیعت است که در اینجا خیلی ساده و راحت مقابل چشمانتان می آید.

یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند

این نور از ماه آگوست تا آوریل یعنی از مرداد ماه تا اردیبهشت ماه شمسی قابل دیدن است اما بهترین زمانی که می توان شفق قطبی را دید، فصل زمستان است. خوشبختانه نیازی نیست که گردشگران نگران سرمای استخوان سوز فنلاند باشند.

یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند
یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند
یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند
یک هتل تمام  شیشه ای-فنلاند

دیوارهای هتل شیشه ای حرارتی هستند و فضای داخل را گرم نگه می دارند تا جایی که تاب دمای 30 درجه سانتی گراد زیر سفر را هم دارند و هوای داخل اتاق هیچ اثری از سرما نخواهد داشت.

منبع:تبیان
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :