دیدنی های فارو، جاذبه های گردشگری فارو  (مجمع الجزایر)
دیدنی های فارو,مجمع الجزایر فارو,مناطق دیدنی مجمع الجزایر فارو,جاذبه های گردشگری فارو,مراکز گردشگری مجمع الجزایر فارو,اماکن دیدنی فارو,کشور مجمع الجزایر فارو,دی

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد مجمع الجزایر فارو را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Faroe Islands - مجمع الجزایر فارو

پرچم کشور مجمع الجزایر فارو

 

اماکن دیدنی فارو

نقشه جغرافیایی کشور مجمع الجزایر فارو

 

دیدنی های فارو

اطلاعات کلی کشور مجمع الجزایر فارو

جزایر فارو (Faroe Islands) نام جزایر هجده گانه ای در شمال اروپاست که به عنوان یکی از مناطق خودگردان پادشاهی دانمارک شناخته می شود. این مجمع الجزایر در شمال اروپا و منطقهٔ اسکاندیناوی، بین دریای نروژ و اقیانوس اطلسشمالی، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند، نروژ و بریتانیا واقع شده است و پایتخت آن توشهاون می باشد.

جزایر فارو در زبان دانمارکی به معنای «جزایر گوسفند» است و این به آن دلیل است که یکی از مشاغل ساکنین این منطقه، پرورش گوسفند و دامداری است. حتی نشان ملی این کشور نیز یک قوچ است. 

از مجموع ۱۸ جزیره ای که جزایر فارو را تشکیل داده اند، ۱۷ جزیره مسکونی اند و بزرگ ترین آن ها به ناماستریموی ۳۸۵ کیلومتر مربع مساحت دارد. اقلیم آن معتدل، بارانی و اغلب ابری است. تنها ۶ درصد اراضی این جزایر قابل کشت هستند و فراورده های کشاورزی آن به سبزیجات محدود می شود و غلاتدر آن به عمل نمی آید. صنایع دستی و ماهی گیری شغل های اصلی مردم می باشند و صدور ماهیعمده ترین منبع درآمد آن محسوب می شود. پرورش گوسفند و دامداری نیز از جمله مشاغل ساکنان آن است.

این جزایر هجده گانه بین اقیانوس اطلس شمالی و دریای نروژ، تقریباً در فاصله ای برابر از ایسلند و نروژ واقع شده است. 

مساحل کل این منطقه حدود 1400 کیلومترمربع است. در سرشماری سال 2011، جمعیت کل جزایر فارو بالغ بر 48 هزار نفر برآورد شده است. 

فارو روابط نزدیک و سنتی ای با ایسلند، شتلند، اورکنی، جزایر هبرید بیرونی و گرینلند دارد. این مجمع الجزایر در انجمن اروپای شمالی به عنوان بخشی از نمایندگان دانمارک حضور پیدا می کند. شایان ذکر است که فارو عضو اتحادیه اروپا نمی باشد.


اگر چه این جزایر از دید بسیاری از کارشناسان و گردشگران مخفی مانده و از طبیعتی بکر برخوردار است، ولی روز به روز به تعداد افرادی که مایلند به این مکان دیدنی و سرسبز بیایند و در طبیعت مسحورکننده آن بیاسایند، افزوده می شود. 

جزایر فارو از جهات مختلفی می تواند یک مقصد عالی برای گردشگران به شمار رود: در اینجا شما فقط 5 کیلومتر از اقیانوس فاصله دارید، و این منطقه با داشتن کوه های شیب دار و صخره ای، محل زندگی و پرورش 70 هزار راس گوسفند و 2 میلیون جفت مرغ دریایی است. 

همچنین به یاد داشته باشید بزرگترین دسته پرندگان مرغ طوفان در جهان، در این منطقه سکونت دارد. 

این مجمع الجزایر در سال ۱۸۱۴ از نظر سیاسی از نروژ جدا شد و از سال ۱۹۴۸ به صورت استانیخودمختار از پادشاهی دانمارک درآمد. آن ها در طی این چند سال مسئولیت بیشتر مسایلشان را در دست گرفته اند؛ به جز دفاع (اگرچه دارای نگهبان ساحلی محلی هستند)، امور خارجی و دستگاه قضائی که بر عهدهٔ دانمارک می باشد.

گردشگرانی که جزایر فارو را برای گذراندن تعطیلاتی به یاد ماندنی انتخاب می کنند، دلایل زیادی برای این کار دارند چرا که این نقطه از جهان با داشتن سواحل باشکوه، فضایی آرام، آوای خوش مرغان دریایی، آب های نیلگون اقیانوس، هوای پاکیزه، فضایی دنج، طبیعتی دست نخورده و ساکنانی خونگرم و مهربان، می تواند انسان ها را از هیاهوی شلوغی و سروصدای تمام نشدنی محیط های شهری دور کند. 

 

مناطق دیدنی جزایر فارو

جزایر نولسوی (nolsoy faroe islands)

 

مناطق گردشگری مجمع الجزایر فارو

 

مناطق گردشگری مجمع الجزایر فارو

 

مناطق گردشگری مجمع الجزایر فارو

 

مناطق دیدنی فارو

 

کلیسای جامع ترشان (torshavn cathedral)

 

مناطق دیدنی فارو

 

کشور مجمع الجزایر فارو

 

درباره کشور مجمع الجزایر فارو

 

مناطق دیدنی فارو

 

مناطق گردشگری مجمع الجزایر فارو

 

هستور (hestur faroe islands)

مناطق دیدنی فارو

 

اماکن فارو

 

دیدنی های فارو

 

درباره کشور مجمع الجزایر فارو

امیدواریم از این اماکن دیدنی مجمع الجزایر فارو  لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی