رفت و آمد در برلین
هستند ایستگاه‌های اتوبوس با تابلوهای, جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,دیدنی های برلین ,جاذبه های برلین ,مراکز گردشگری برلین ,مساحت برلین ,نقشه برلین ,ط

رفت و آمد در برلینبرلین شهر بزرگی است. برای رفت و مد در آن می‌توان از اتوبوس‌های مجهز، تراموا، قطار و مترو استفاده کرد. درست است که اتوبوس‌های برلین، کمی کند حرکت می‌کنند، ولی با این وجود بهترین گزینه برای گشت و گذار در شهر هستند. ایستگاه‌های اتوبوس با تابلوهایH بزرگی مشخص شده‌اند. پیش از ورود به هر ایستگاه نام ایستگاه از طریق دستگاه دیجیتالی در اتوبوس ذکر می‌شود و برای خروج می‌توانید دکمه‌ی روی دسته‌های اتوبوس را فشار بدهید. اتوبوس‌های شبانه هر ٣٠- ٤٠ دقیقه یکبار حرکت دارند. البته تاکسی هم همیشه در دسترس هست منتهای مراتب این سرویس در این‌جا نسبت به بقیه شهرهای اروپا کمی گران‌تر آب می‌خورد. وقتی چراغ بالای تاکسی‌ها روشن است یعنی این تاکسی به دنبال مسافر بوده و قابل کرایه است. برای همین دقت کنید تا سوار تاکسی‌ای که چراغ روی سقفش خاموش است نشوید. یا مسافر تویش است و دیده نمی‌شود و یا این‌که راننده در حال استراحت است و شما مزاحم شده‌اید. راننده تاکسی‌ها عموماً به انگلیسی مسلط هستند. اگر مسیر شما کوتاه باشد - مثلاً کمتر از دو کیلومتر – راننده تاکسی‌متر را روشن نمی‌کند و کرایه حدود پنج‌هزار تومان می‌شود.
اگر نمی‌دانستید که چه‌طور به جایی بروید یا چگونه در شب به خانه برسید با شماره‌ی  ٠٣٠١٩٤٤٩ تماس بگیرید. به یاد داشته باشید که در برلین شماره‌ی خانه‌ها و اماکن لزوماً مرتب و پشت هم قرار نگرفته‌اند. بر سر هر چهار راه البته اسم خانه‌های آن بلوک و شماره‌ی آن‌ها و ترتیبشان نصب شده است.

زورق

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :