هامبورگ آلمان - جهانگردی آکا
جهانگردی قاره اروپا هامبورگ آلمان,صنعتی بودن کشور آلمان رو دید بدون,راحتی می توان,صنایع مختلف,تیمهای,بندر,داد,نشانهای

جهانگردی - قاره اروپا - هامبورگ آلمان

هامبورگ در آلمان شهر مهمیه اینو باورود به این شهر به راحتی می توان تشخیص داد از تنوع صنایع مختلف گرفته تا بندر بسیار عظیمش که شاید خیلی ها هامبورگ رو با اون بشناسن تا تیمهای فوتبالش که در گوشه گوشه شهر می تونید نشانهای اون رو ببنید .

در این شهر می توان به راحتی جلوه صنعتی بودن کشور آلمان رو دید بدون شک نبض حمل و نقل آلمان در هامبورگ میزنه...

شهر هامبورگ نه تنها با داشتن جمعیتی حدود 7/1 میلیون نفر دومین شهر بزرگ کشور جمهوری فدرال آلمان می باشد ، بلکه یکی از 16 ایالت این کشور نیز محسوب می شود .
هامبورگ از نظر اقتصادی و نیز فرهنگی مرکز تمام منطقه شمالی آلمان لقب گرفته است . حدود 5/3 میلیون نفر در ناحیه مرکزی هامبورگ زندگی می کنند که از نظر آنها این شهر پایتخت فرهنگی و تجاری آلمان می باشد .
مساحت 755 کیلومتر مربعی این شهر، هفت برابر بزرگتر از شهر پاریس و دو و نیم برابر شهر لندن است . سطح استانداردهای زندگی و سکونت این شهر به طور فوق العاده ای بالاست . با داشتن 30 مترمربع فضای زندگی برای هر نفر، شهر هامبورگ بیشترین متوسط فضای زندگی را در میان تمام شهرهای بزرگ دنیا داراست . بیشتر از 14 درصد از فضای شهری آنرا مکان های تفریحی و فضاهای سبز تشکیل می دهد .
هامبورگ همچنین دارای 2302 پل می باشد که از مجموع پل های شهرهای ونیز و آمستردام بیشتر است . این شهر با داشتن کنسولگری ، پس از شهر نیویورک مقام دوم را از این حیث در سراسر جهان داراست . از نقطه نظر تجاری ، هامبورگ پیوسته نگاهی معطوف به بیرون دارد و این مساله ذهنیت و طرز تفکر ساکنان این شهر را شکل داده است .

اطلاعات عمومی

زمان محلی : GMT +2
آب و هوا : هامبورگ از آب و هوای خشکی برخوردار نیست . معمولا بادهای غربی متداول ، هوای مرطوب دریا را از دریای شمال با خود می آورند که همین امر عامل تشدید رشد با شکوه جمعیت درختان هامبورگ می باشد . این مساله شهر هامبورگ را به شهری بسیار سبز تبدیل کرده است ، آن چنان که اگر از فراز آسمان به پایین بنگرید ، قسمت های بسیاری از آن را مانند جنگل می بینید . این منطقه غالبا بادخیز است به طوری که بدون هیچ مانعی از دریای شمال از طریق ناحیه باریکی به سمت بالتیک می وزد . تاثیر کلی این مساله مطبوع بودن و سرحال کنندگی هوا است و به ندرت احتیاج به پوشیدن لباس های مناسب هوای خاص و غیرمترقبه خواهید داشت .
گاهی اوقات یک محدوده فشار بالای قاره ای از سمت شرق دور زده و هوایی خشک را با خود می آورد که در تابستان با هوای گرم عجین شده و دمای هوا را تا 30 درجه سانتی گراد بالا می برد و در زمستان هوای سردی را بین 10- و25- درجه سانتیگراد به همراه می آورد . در این اوقات شرایط اقلیمی به سمت هوای با ثبات گرایش داشته و این ثبات می تواند هفته ها به طول انجامد . در بعضی از روزهای سرد زمستان به رغم وجود نمک و حرکت شدید رودخانه Elbe ، این رودخانه و دریاچه های Alter در مرکز شهر هامبورگ شروع به یخ زدن می کنند تا جایی که جمعیت بسیاری را جهت بازی اسکیت روی یخ از منازلشان به بیرون می کشند .
زبان : آلمانی
پول رایج : یورو
منبع : وب سایت ایران ایر
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :