مناطق دیدنی آلمان، مناطق دیدنی آلمان
مناطق دیدنی آلمان,آلمان,دیدنی های آلمان,جاذبه های گردشگری آلمان,مراکز گردشگری آلمان,اماکن دیدنی آلمان,کشور آلمان,دیدنی های کشور آلمان,جاذبه های آلمان,درباره کشو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور آلمان را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Germany - آلمان

پرچم کشور آلمان

 

درباره کشور آلمان

نقشه سیاسی کشور آلمان

 

درباره کشور آلمان

نقشه جغرافیایی کشور آلمان

 

اماکن تفریحی آلمان

اطلاعات کلی کشور آلمان

 پایتخت: برلین

نوع حکومت: جمهوری فدرال 

مذهب: کلیساهای مختلف پروتستان ( عمدتاً لوتری)، کاتولیک رومی , اسلام سنی 

امید طول عمر: ٥ /٧٣ سال 

زبان رسمی: آلمانی

واحد پول: یورو 

جمعیت: 82,424,609نفر

رشد سالانه جمعیت: ٠٢/ درصد 

شهرهای مهم: بن ، اسن ، هامبورگ ، مونیخ (مونشن)، کلن ، فرانکفورت ، دورتموند ، دوسلدورف ، اشتوتگارت ،برمن ، لایپزینگ ، دویسبورگ، درسدن، هانوور، نورمبرگ (نورنبرگ)، بوخوم، ووپرتال، بیله فلد، شمنیتز،مانهایم، ماگدبورگ، گلزن گیرشن،کارلسروهه، ویسبادن، روستوک ، برانزویک، مونشن گلادباخ، مونستر،آوگسبورگ، کیل ، کرفلد، آخن ، اوبرهاوزن، لوبک،فرایبورگ،مولهایم ، ماینز, لورکوزن 
مساحت: ٣٥٧٠٢١ کیلومتر مربع 
خط ساحلی: ٢٣٨٩ کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: ٥١درجه شمالی و ٩ درجه شرقی 

آلمان کشور وسیعی است که در میانه اروپا قرار دارد و با ۹ کشور دیگر هم مرز است .آلمان شرقی و غربی در سال ۱۹۹۰ میلادی با هم متحد شدند.

مساحت این کشور برابر با ۳۵۷۰۲۲ کیلومتر مربع است. این کشور جمعیتی بالغ بر ۸۳۲۵۱۸۵۱ نفر در خود گنجانده است.پایتخت این کشور برلین می باشد .مردم این کشور به زبان آلمانی سخن می گویند .

 آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت ترین کشور اروپا است.

جغرافیا

این کشور دارای ۱۶ ایالت است. بزرگترین ایالت بایرن یا باواریا در جنوب و کوچک ترین برمن در شمال غربی است.

آلمان ترکیبی از دشت و جنگل و کوه و ساحل و تعدادی جزیره و مجموعه ای از باتلاق ها و دریاچه ها است. در شمال این کشور سرزمین های پست قرار دارند که سواحل آن سدبندی شده است. دشت های پست شمالی به دشت های مرکز آلمان وصل می شوند. بزرگترین دشت های آلمان دشت های راین بالا، وستفالن و دشت های منطقه لایپزیگ هستند. در شمال آلمان تعداد زیادی برکه و دریاچه یافت می شود.

در قلب آلمان رشته کوه های مرکزی قرار دارند، این رشته کوه ها شمال و جنوب آلمان را از هم جدا می کنند. کوه های هارتس، ارتس، فیشتل، هونسروک و جنگل های باواریا از شمال به جنوب کشیده شده اند. بلندترین کوه آلمان تسوگ اشپیتسه، در قسمت آلمانی رشته کوه آلپ در جنوب این کشور با ارتفاع ۲۹۶۲ متر است.

آب و هوا

آب و هوا معتدل است، ولی اختلاف بسیاری بین جلگه معتدل ساحلی شمال و کوههای آلپ بایرن در جنوب که دارای تابستانهای خنک و زمستانهای سرد است,وجود دارد.

تاریخ

تاریخ آلمان را می توان به چندین بخش عمده براساس رویدادهای واقع شده، تقسیم کرد.

ژرمن ها در دوران باستان آمیزه ناهمگونی از قبایل بودند که اروپا را در محدوده میان رودخانه های راین و ویستولا و میان رود دانوب و دریای شمال و دریای بالتیک اشغال می کردند. رومیان برای شناسایی این اقوام صفت گرمانوس را به کار می بردند. با تصرف سرزمین گل (۵۱ قبل از میلاد) در غرب اروپا توسط ژولیوس سزار امپراتور وقت روم، جنگ های میان ژرمن ها و رومیان در کرانه های رود راین برای اولین بار به وقوع پیوست. این جنگ ها در آغاز با پیروزی نیروهای رومی همراه بود ولی نیروهای رومی هرگز درصدد اشغال دایمی مناطق آنسوی رود راین برنیامدند و این رودخانه همواره از سوی رومیان به عنوان مرز ایده آل امپراتوری روم و ژرمن ها شناخته می شد.

فرانک ها دیگر ژرمن هایی بودند که از گرمانیا به سوی غرب روانه شدند. فرانک ها با شکاندن رومیان، در سرزمین گل، حکومت اشان را پایه نهادند، همسیحیت گرویدند و این سرزمین را پایگاه تاخت و تازهای پسین شان به سرزمین های خاوری و دل امپراتوری روم کردند. در شمال نیز فرانک ها، دیگر قبایل ژرمن را فرمانبردار خود کردند و رفته رفته امپراتوری برزگی را به هم آوردند که مهار همه ی اروپای باختری مگر شبه جزیره ایبری را در دست داشت. اوج اقتدار امپراتوری فرانک در روزگار شارلمانی بود. او توانست شمال ایتالیا، از جمله رم را به قلمرو اش بیفزاید. پس از ورود اش به رم، پاپاو را امپراتور روم لقب داد. پس از شارلمان بنا بر سنت ژرمنان، قلمرو اش میان پسران اش بخش شد. سرانجام با تجزیه شدن امپراتوری شارلمانی، در نواحی شرقی قلمرو آن، امپراتوری قرون وسطایی آلمان شکل گرفت.

 

حکومت و سیاست

سازماندهی دولتی بر پایهٔ قانون اساسی است. در رأس دولت رئیس جمهور قرار دارد که نقش وی نمادین است. رئیس حکومت صدراعظم است. وی تعیین کنندهٔ سیاست حکومتی است. اعلامیه جهانی حقوق بشر رکن جدایی ناپذیر قانون اساسی آلمان است. ماده ۲۰ قانون اساسی نظام سیاسی، آلمان را با مشخصه های دموکراتیک بودن، اجتماعی بودن، مبتنی بر قانون بودن وفدرال بودن معرفی می کند. قانون اساسی آلمان با باور به سکولاریسم، هرگونه دخالت نهادهای مذهبی در حکومت را منع می کند.

اقتصاد

آلمان پس از آمریکا و ژاپن سومین قدرت صنعتی جهان است. بهبود اقتصادی این کشور پس ازجنگ جهانی دوم «معجزه اقتصادی آلمان» خوانده شده است. صنایع مهم شامل الکتریکی, مکانیکی, مواد شیمیایی, منسوجات, غذایی و وسایل نقلیه است. صنایع سنگین و مهندسی در منطقه روهر, شیمیایی در شهرهای کنار رود راین و وسایل نقلیة موتوری در مراکز بزرگ ایالتی مانند اشتوتگارت تمرکز دارد. از آغاز دهه ١٩٨٠ رشد کلانی در صنایع تکنولوژی پیشرفته روی داده است. آلمان بجز زغالسنگ و زغالسنگ قهوه ای و ذهیار نسبتا کوچک سنگ آهن، بوکسیت، سنگ مس، نیکل، قلع، نقره، پتاس و نمک، ذخایر طبیعی نسبتا کمی دارد و شدیداً به واردات متکی است. عرضه نیروی کار با کمبود روبرو بوده است و تعداد زیادی «کارگر مهمان» (گاست اربایتر) – بویژه از ترکیه و یوگسلاوی سابق – به کار گرفته شده اند. از کمبود نیروی کار در غرب کشور با مهاجرت از شرق، جمهوری دموکراتیک آلمان سابق, نیز مواجه شده است. تعداد افراد شاغل در صنایه خدماتی نزدیک به دو برابر کارکنان صنعت تولیدی است. بانکداری و امور مالی از منابع مهم درآمد ارز خارجی است، و فرانکفورت یکی از مراکز اصلی امور مالی و تجاری در جهان است. اتحاد دو آلمان در اکتبر ١٩٩٠ مشکل بزرگی را در پیش روی اقتصاد این کشور قرار داد. در گذشته جمهوری دموکراتیک آلمان دارای موفق ترین اقتصاد در بین کشورهای عضو شورای همکاری متقابل (کمکون) بود، ولی بر حسب تولید، کیفیت، طرح، سوددهی و سطح زندگی در مقایسه با آلمان غربی عقب افتاده بود. یک تراست – تروی هنداشتالت – به منظور نظارت بر خصوصی کردن ٨٠٠٠ بنگاه دولتی درآلمان شرقی تشکیل شد. صنایع مهم جمهوری دموکراتیک سابق شامل ماشین آلات و وسایل حمل و نقل، فولاد، سیمان، مواد شیمایی، کودسازی و پلاستیک است. ولی بسیاری از این صنایع در رقابت با همتای خود در غرب ناتوان بوده است. برای مثال در ١٩٩١ تولید اتومبیل در کارخانه ای تراباند و وارتبورگ متوقف شد، و با خرید این کارخانه از طرف آلمان غربی، تولید مدلهای غربی در آنها شروع گشت. با این حال بسیاری دیگر از بنگاه های آلمان شرقی ور شکست شده اند، و در اواخر ١٩٩٢ میزان بیکاری در جمهوری دموکراتیک سابق نزدیک به ٢٠% و با سرعت در حال افزایش بود. محصولات مهم کشاورزی و دامداری آلمان شامل رازک (برای آبجو)، انگور (برای شراب)، چغندر قند، گنام، جو و لبنیات است. مزارع اشتراکی جمهوری دموکراتیک آلمان سابق – که احتیاجات اساسی مواد خوراکی آن کشور را رفع می کرد در ١٩٩٠ و ١٩٩١ خصوصی گشت. جنگلها نزدیک به یک سوم کشور را پوشانده است و صنعت چوب رو به رشدی را تأمین می کند.

کشاورزی و صنعت :

فقط حدود ۶ درصد از مردم آلمان کشاورزند و محصولاتی چون گندم ، کتان ، جو ، سیب زمینی  و انگور به عمل می آورند.بیش تر مردم آلمان در صنعت و بخش خدمات کار می کنند .در بیشتر جاهای این کشور کارخانه وجود دارد - منطقه رور قلب صنعت آهن ، فولاد و مواد شیمایی است.کالاهای آلمانی عبارت است از : خودرو ، دوربین ، کامپیوتر و پارچه .

هنر و معماری :

در آلمان فیلسوف هایی چون کانت و هگل و نویسنده هایی مانند گوته و شیلر پرورش یافته اند .

باخ ، بتهوون ، واگنر و برامس موسیقی دانان مشهور آلمان هستند. خودرو را دو مهندس آلمانی به نام های دایملر و بنز اختراع کردند. و دانشمندان آلمانی در زمینه ساخت موتور جت و موشک فضایی پیشگام بوده اند.

این کشور به سبب ساختن ظرف های چینی و معماری که در بسیاری از کلیساهای باشکوه و قصر ها دیده می شود مشهور است.

 

مناطق دیدنی کشور آلمان

دیوار برلین (berlin wall)

درباره کشور آلمان

مناطق گردشگری آلمان

دیدنی های آلمان

دیدنی های آلمان

 

ساختمان مجلس یرلین (reichstag building berlin)

مناطق گردشگری آلمان

کشور آلمان

اماکن تفریحی آلمان

 

دروازه براندنبورگ (brandenburg gate)

مناطق گردشگری آلمان

مناطق گردشگری آلمان

مناطق دیدنی آلمان

کشور آلمان

درباره کشور آلمان

 

موزه جزیره برلین (museum island berlin)

درباره کشور آلمان

مناطق دیدنی آلمان

اماکن تفریحی آلمان

اماکن تفریحی آلمان

 

قلعه هایدلبرگ (heidelberg castle)

درباره کشور آلمان

مناطق گردشگری آلمان

مناطق گردشگری آلمان

 

مارین پلاتز (marienplatz)

اماکن تفریحی آلمان

کشور آلمان

دیدنی های آلمان

 

رزیدنزمونیخ (munich residenz)

دیدنی های آلمان

مناطق گردشگری آلمان

مناطق دیدنی آلمان

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور آلمان لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :