دیدنی های ایسلند، جاذبه های گردشگری ایسلند
دیدنی های ایسلند,ایسلند,مناطق دیدنی ایسلند,جاذبه های گردشگری ایسلند,مراکز گردشگری ایسلند,اماکن دیدنی ایسلند,کشور ایسلند,دیدنی های کشور ایسلند,جاذبه های ایسلند,د

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور ایسلند را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Iceland - ایسلند

پرچم کشور ایسلند

درباره کشور ایسلند

نقشه سیاسی کشور ایسلند

کشور ایسلند

نقشه جغرافیایی کشور ایسلند

درمورد کشور ایسلند

اطلاعات کلی کشور ایسلند

پایتخت: ریکیاویک

واحد پول: کرونای ایسلند

مذهب: مسیحی - پروتستان

جمعیت: حدود 320 هزار نفر

مساحت: حدود 103 هزار کیلومتر مربع

جغرافیا

کشور ایسلند با ۱۰۲٫۸۱۹ کیلومتر مربع دومین جزیرهٔ بزرگ اروپاست.

این کشور شامل یک جزیرهٔ بزرگ و چند جزیرهٔ کوچک در اقیانوس اطلس شمالی است که اندکی پایین تر از مدار شمالگان قرار گرفته اند. فاصلهٔ ایسلند تا نروژ ۹۷۰ کیلومتر، تا اسکاتلند ۷۹۸ کیلومتر و تا گرینلند ۲۸۷ کیلومتر می باشد. ایسلند منطقه ­ای آتشفشانی است، که چشمه­های آب گرم زیادی داشته و پوششی از یخ و خاکسترهای آتشفشانی، سطح جزیره را در برگرفته است.

آب و هوا

بیش از نیمی از پهناوری جزیرهٔ اصلی ایسلند، فلاتی است که ۴۰۰ متر از سطح دریا بلندی دارد و فاقد پوشش گیاهی چشمگیر است. دوازده درصد پهنهٔ ایسلند پوشیده از یخکوههاست، که انباشته ای از بارش های زمستانی برف در ایسلند هستند. یک دهم رویهٔ ایسلند پوشیده از بقایای فوران های آتشفشانی است که در حدود ده هزار سال گذشته روی داده اند. ۲۵ آتشفشان فعال در ایسلند وجود دارند که مهمترین آن ها عبارتند از: اورائِفا یوکُل (Oraefa Jokull) با بلندی ۲۱۱۹ متر، هِلکا (Helka) با ۱۵۲۰بلندی متر، و سنائِفِلس یوکُل (Snaefells Jokull) با بلندی ۱۱۴۶ متر. در حدود ۳۰۰ چاه بخار در کشور ایسلند پراکنده هستند که منابع بالقوهٔ زمین گرمایی به شمار می آیند و از آن ها برای تولید برق وانرژی گرمایی استفاده می شود.

حکومت و سیاست

حکومت ایسلند جمهوری پارلمانی ِ با پارلمان تک مجلسی است، که نمایندگان آن با رأی مردم برای یک دورهٔ چهارساله انتخاب می شوند. این مجلس که بهزبان ایسلندی آلثینگی نامیده می شود، نخستین بار در سال ۱۸۴۵ میلادی به عنوان یک نهاد مشورتی به پادشاه دانمارک گشایش یافت. پیش از آن بین سال های ۹۳۰ تا ۱۷۹۹ میلادی یک مجمع ملی در ایسلند فعالیت می کرد و تاسیس السینگ را معمولاً بازگشایی آن مجمع تعبیر می کنند. به همین دلیل برخی ایسلند را صاحب «قدیمی ترین دمکراسی پارلمانی» دنیا دانسته اند.

رئیس کشور ایسلند رئیس جمهور است که با رأی مردم برای یک دوره چهارساله انتخاب می شود و محدودیتی برای دوره های ریاست جمهوری او وجود ندارد. البته رئیس جمهور بیشتر نقش تشریفاتی دارد و از اختیارات چندانی برخوردار نیست. با این حال قادر است مصوبات مجلس را وتو کرده و آن ها را به همه پرسی بگذارد.

فرهنگ

فرهنگ ایسلند از مهاجران وایکینگ سده نهم این ناحیه سرچشمه می گیرد. ایسلندی ها به میراث نیاکان وایکینگ خود افتخار می کنند و شجره نامه بسیاری از آنان به نخستین مهاجران بازمی گردد. زبان ایسلندی به زبان وایکینگ ها یعنی زبان نورس قدیم نزدیک است و از این رو ایسلندی ها به راحتی می توانند ساگاها – تاریخ و فولکلور مهاجران اولیه ایسلند- که به قرون وسطی تعلق دارند را بخوانند.

دورافتادگی و سده ها انزوا باعث شده تا فرهنگ نوردیک این کشور به نسبت دست نخورده بماند و زبان ایسلندی نیز (به جز زبان فاروئی) از دیگر زبان های اسکاندیناوی به زبان نورس قدیم نزدیک تر باقی مانده است.

اقتصاد

اقتصاد ایسلند برپایهٔ ماهیگیری و صنایع شیلات، کشاورزی، گردشگری و منابع انرژی تجدیدپذیر هیدروالکتریکی و ژئوترمال استوار است. سیب زمینی، مهمترین فراوردهٔ کشاورزی ایسلند است. تولید ناخالص داخلی ایسلند، در سال ۲۰۰۷ میلادی، ۱۱٫۸۹ دلار می باشد که در مقایسه با سال گذشته ۱٫۸ درصد رشد داشته است. صادرات ایسلند، بیشتر شامل ماهی، فلز آلومینیم، فراورده های حیوانی و کانی سیلیس است که بیشتر این فراورده ها را به کشورهای هلند، بریتانیا، اسپانیا، ایالات متحده و آلمان صادر می کند. نیز از کشورهای ایالات متحده، آلمان، چین، دانمارک، سوئد، ژاپن و هلند، ماشین آلات، فراورده های نفتی، مواد خوراکی و پوشاک وارد می کند.

ایسلند بالاترین تولید سرانه برق را در بین تمامی کشورهای دنیا دارد و نزدیک به ۱۰۰ درصد برق و ۸۵ درصد کل انرژی مصرفی خود را از منابع انرژی تجدیدپذیر به دست می آورد. تقریباً تمام برق کشور در نیروگاه های برقابی و زمین گرمایی تولید می شوند. این کشور مقداری فراورده های نفتی را نیز برای حمل و نقل و ناوگان ماهیگیری خود وارد می کند. ایسلند یکی از معدود کشورهای دنیاست که توانایی تولید هیدروژن کافی به قیمت قابل قبول را دارد و در آن ایستگاه های فروش انرژی هیدروژن برای خودروهایی که از سوخت هیدروژن استفاده می کنند، ساخته شده است. از سال ۲۰۱۲ گفتگوهایی بین این کشور و بریتانیا برای برقراری یک خط انتقال برق به منظور صادرات برق این کشور انجام شده است.

 

مناطق دیدنی کشور ایسلند

دایره طلایی (golden circle)

دیدنی های ایسلند

مناطق دیدنی ایسلند

اماکن تفریحی ایسلند

اماکن تفریحی ایسلند

 

موزه ملی ایسلند (national museum of iceland)

اماکن تفریحی ایسلند

مناطق گردشگری ایسلند

دیدنی های ایسلند

دیدنی های ایسلند

 

مروارید ریکاویک (perlan reykjavik)

دیدنی های ایسلند

دیدنی های ایسلند

دیدنی های ایسلند

مناطق گردشگری ایسلند

 

سان وویجر (sun voyager)

مناطق گردشگری ایسلند

مناطق گردشگری ایسلند

اماکن تفریحی ایسلند

درباره کشور ایسلند

 

گالری ملی ایسلند (national gallery of iceland)

اماکن تفریحی ایسلند

مناطق گردشگری ایسلند

اماکن تفریحی ایسلند

مناطق دیدنی ایسلند

مناطق گردشگری ایسلند

 

موزه نهنگ هاسویک (husavik whale museum)

درباره کشور ایسلند

مناطق گردشگری ایسلند

درباره کشور ایسلند

مناطق دیدنی ایسلند

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور ایسلند لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

دیدنی های لهستان،جاذبه های گردشگری لهستان

دیدنی های لهستان،جاذبه های گردشگری لهستان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدنی های جهان ,دیدنی های لهستان ,جاذبه های لهستان ,مراکز گردشگری لهستان ,مساحت لهستان ,نقشه لهستان ,طبیعت زیبای لهستان ,جاذبه های گردشگری لهستان ,مکان های دیدنی لهستان,لهستان ,جاهای دیدنی لهستان,مکا
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :