جاذبه های گردشگری لیختنشتاین، کشور لیختن اشتاین
لیختن اشتاین,دیدنی های لیختن اشتاین,مناطق دیدنی لیختن اشتاین,جاذبه های گردشگری لیختن اشتاین,کشور لیختن اشتاین,دیدنی های کشور لیختن اشتاین,جاذبه های لیختن اشتاین

در این بخش از سایت آکاایران اطلاعاتی در مورد کشور لیختن اشتاین را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

لیختن اشتاین

لیختنشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است.

پایتخت آن شهر فادوتس است. زبان رسمی لیختن اشتاین آلمانی، مساحت آن ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۶ هزار نفر است. واحد پول این کشور فرانک سوئیس با واحد جزء (راپن) نام دارد.

لیختن اشتاین یکی از بالاترین سطوح زندگی در جهان را دارد. صنعت گردشگری، بانکداری و تولیدات (ابزار دقیق) همگی با اهمیت است و صادرات این کشور را بیشتر فراورده های دندانپزشکی و ماشین آلات تشکیل می دهند. لیختن اشتاین درسازمان ملل متحد، شورای اروپا، کنفرانس امنیت و همکاری در اروپا، و اتحادیه بازرگانی آزاد اروپا عضویت دارد.

کشور لیختن اشتاین

لیختن اشتاین از نظر آب و هوایی و اقلیمی بسیار سرد می باشد و دارای زمستانهایی بسیار سرد و تابستانهایی خنک است .مهمترین شهر لیختن اشتاین ، شان با 5 هزار و 500 نفر جمعیت می باشد . این کشور در سال 1868 اعلان بیطرفی کرد ، همچنین از سال 1919 سوییس مسئولیت سیاست خارجی لیختن اشتاین را بر عهده گرفت . شاهزاده هانس آدام دوم پس از مرگ پدرش فرانتز جوزف دوم در سال 1989 جایگزین او شد . ماریو فریک از اتحادیه ی میهن پرستان در سال 1993 ریاست دولت را بر عهده گرفت ، در سال 2001 نیز اوتمار هاسلر جای او را در سمت نخست وزیری گرفت .

 65 % از نژاد این کشور را لیختن اشتاینی ، 10 % را سوییسی ، 5 % را اتریشی و 3 % را آلمانی تشکیل می دهد ، همچنین دین 80 % از لیختن اشتاینی ها ، کاتولیک و 10 % پروتستان می باشد . زبان رسمی لیختن اشتاین ، آلمانی است.

لیختن اشتاین

آلمانی زبان رسمی لیختن اشتاین می باشد. دوسوم مردم این کشور لیختن اشتاینی اند. دیگران مهاجرانی اند که بیشترشان از سوئیس، اتریش و آلمان آمده اند.

 واحد پول این کشور نیز فرانک سوییس با واحد جزء ( راپن ) نام دارد . صادرات لیختن اشتاین ، فراورده های دندانپزشکی و ماشین آلات می باشد . لیختن اشتاین از اعضای شورای اروپاست . 

 

اطلاعاتی در مورد سری لانکا

اطلاعاتی در مورد سری لانکا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زبان رسمی,جهانگردی قاره آسیا اطلاعاتی,پایتخت,وارد,انگلیسی,زبان,جهانگردی,مرکز قانون,سری‌لانکا
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :