دیدنی های لوکزامبورگ، جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ
دیدنی های لوکزامبورگ,لوکزامبورگ,مناطق دیدنی لوکزامبورگ,جاذبه های گردشگری لوکزامبورگ,مراکز گردشگری لوکزامبورگ,اماکن دیدنی لوکزامبورگ,کشور لوکزامبورگ,دیدنی های کش

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور لوکزامبورگ را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Luxembourg - لوکزامبورگ

پرچم کشور لوکزامبورگ

 

مناطق گردشگری لوکزامبورگ

نقشه سیاسی کشور لوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ

نقشه جغرافیایی کشور لوکزامبورگ

مناطق دیدنی لوکزامبورگ

اطلاعات کلی کشور  لوکزامبورگ

پایتخت: لوکزامبورگ 

نوع حکومت: دوک نشین 

زبان رسمی: لتسه بورگی (ملی) ، فرانسوی و آلمانی (هر دو رسمی ). 

مذهب: کاتولیک رومی (95%) 

واحد پول: یورو 

امید طول عمر:  74 سال 

جمعیت: 462.690 نفر (July 2004 est.) 

لوکزامبورگ کشور کوچکی در شمال اروپا است. پایتخت آن شهر لوکزامبورگ می باشد. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت پانصدهزار نفری اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می آید. لوکزامبورگ همواره شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی داشته است.

جغرافیا

مناطق پست این کشور در گوت لاند (Gutland) واقع است که دو سوم مساحت این کشور را در برمی گیرند و دارای جمعیت بیشتری هستند و مناطق مرتفع در یک سوم شمالی کشور که اوسلینگ (Osling) نام دارد و دارای جمعیت محدودی است.

سردترین و مرتفع ترین شهر در لوگزامبرگ وایس واپاخ Weiswampach است. فلات پوشیده از درخت اوئسلینگ در شمال قرار دارد . گوتلند نایحه ای کم ارتفاع در شمال و متشکل از دره ها و تپه هاست .

رودهای مهم : موزل ، سوز ، اور ، آلزت

بلندترین نقطه : هولدانگه ، 550 متر

لوکزامبورگ تابستانهای خنک و زمستانهای ملایم دارد .

شهرهای مهم: اش سورآلزت, دیفردانژ, دودلانژ, پِتانژ, سانم 
مساحت: 2.586 کیلومتر مربع 
خط ساحلی: خط ساحلی ندارد 
مختصات جغرافیایی: 49 درجه و 45 دقیقه شمالی و6 درجه و 10 دقیقه شرقی 

تاریخ

به خاطر موقعیت لوکزامبورگ، این کشور باستانی قرن ها را در جنگ گذرانده است. خاندان سلطنتی لوکزامبورگ که در سال۹۶۳ به وسیله زیگفری تأسیس شد، چهار فرمانروا از امپراتوری مقدس روم را شامل می شد. یکی از آنها، شارل چهارم بود که در ۱۳۵۴ لوکزامبورگ را به سطح دوک نشین ارتقا داد. این دوک نشین در ۱۴۴۳ با بورگاندی متحد شد.

بعد از ۳۰۰ سال محاصره سخت و نبردهای خونین، دژ لوکزامبورگ بر اساس معاهده اوترخت (۱۷۱۳) به اتریش واگذار، و پس از آن بر اساس صلح نامه کامپو فورمیو به فرانسه ملحق شد. بعد از کنگره وین (۱۸۱۵) لوکزامبورگ به عنوان ملک شخصی به ویلیام اول، پادشاه هلند، واگذار شد.

در 1815 لوکزامبورگ مِهین دوک نشین شد و پادشاه هلند مهین دوک آن گشت ، ولی در 1890 به شاخه ای پایین رتبه از خاندان اورانژ به ارث رسید . لوکزامبورگ در دو جنگ جهانی به اشغال آلمانیها در آمد در 1992 با بلژیک اتحادی اقتصادی منعقد کرد . این کشور از اتحاد اروپایی مشتاقانه طرفداری کرده است .

حکومت و سیاست

براساس قانون اساسی سال ۱۸۶۸، قدرت اجرایی در دست دوک اعظم و کابینه است. دوک اعظم می تواند قوه قانون گذاری را منحل کند که در آنصورت باید در طول سه ماه انتخابات برگزار شود. مجلس نمایندگان لوکزامبورگ از شصت نماینده تشکیل شده است که مستقیماً از طریق انتخابات برای یک دورهٔ پنج ساله انتخاب می شوند.

حکومت لوکزامبورگ سلطنت مشروطه و پادشاه آن یک مهین دوک یا مهین دوشس است . 60 عضو مجلس نمایندگان تحت نظام تعیین تعداد نمایندگان به نسبت جمعیت هر منطقه با رأی تمامی افراد بالغ برای مدت پنج سال انتخاب می گردند . پادشاه شورای وزیران و رئیس شورا (نخست وزیر ) – که از پشتیبانی اکثریت مجلس برخوردار است – را انتصاب می کند .

لوکزامبورگ از اعضای مؤسس اتحادیه اقتصادی اروپا (اکنون اتحادیه اروپا) بود. این کشور همچنین در پیمان شنگن شرکت داشت که نام آن از روستای شنگن لوکزامبورگ گرفته شده است و هدف آن آزادسازی جابجایی شهروندان در کشورهای عضو است.

اقتصاد

بیشترین درآمد سالانه بین کشورهای اروپا را دارا می باشد. صنعت آهن و فولاد – که در اصل بر اساس سنگ آهن محلی بود – با اهمیت است . لوکزامبورگ به مراکز بانکداری عمده ای تبدیل شده است . در شمال سیب زمینی و گیاهان علوفه ای کشت می شود ؛ در جنوب گندم و میوه ، از جلمه انگور ، تولید می گردد .

بخش صنعتی این کشور در حوزه هایی همچون فولاد، مواد شیمیایی و لاستیک فعال است. بخش زیادی از اقتصاد لوکزامبورگ به خدمات، به ویژه بانکداری و امور مالی متکی است. لوکزامبورگ مهمترین مرکز بانکداری خصوصی در ناحیه یورو است.

دفاع

کل نیروهای مسلح : 800 ، به علاوه ی 560 ژاندارم (1991) . خدمت سربازی : ندارد .

مردم

تعداد ساکنان این کشور طبق سرشماری سال ۲۰۰۴، ۴۵۵ هزار نفر بوده است. از این تعداد افراد ۴۰٪ غیر بومی بودند. سه زبان رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی هستند.

غالب ساکنان این کشور کاتولیک هستند. در این میان مسیحیان پروتستان و لوتری در این کشور نیز وجود دارند.

 

مناطق دیدنی کشور لوکزامبورگ

کاخ دوک (grand ducal palace luxembourg)

 

مناطق گردشگری لوکزامبورگ

مناطق گردشگری لوکزامبورگ

اماکن دیدنی لوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ

 

باک (casemates du bock)

کشور لوکزامبورگ

اماکن دیدنی لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ

 

کلیسای جامع نوتردام (notre dame cathedral luxembourg)

درباره کشور لوکزامبورگ

دیدنی های لوکزامبورگ

دیدنی های لوکزامبورگ

 

موزه ملی تاریخ و هنر (luxembourg national museum of history and art)

اماکن دیدنی لوکزامبورگ

دیدنی های لوکزامبورگ

مناطق گردشگری لوکزامبورگ

دیدنی های لوکزامبورگ

 

قلعه ویاندن (vianden castle)

درباره کشور لوکزامبورگ

اماکن دیدنی لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ

مناطق دیدنی لوکزامبورگ

 

پارک صنعت و راه آهن (industry and railway park fond de gras)

درباره کشور لوکزامبورگ

مناطق دیدنی لوکزامبورگ

درباره کشور لوکزامبورگ

 

کشور لوکزامبورگ

مناطق دیدنی لوکزامبورگ

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور لوکزامبورک لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی