.
.
صفحه خانگی دیدنی های قاره اروپا اکراین سفر به شهر ارواح در اکراین -آکا
.
.

آلبانی آلمان آندورا اتریش استونی
اسلوواکی اسلوونی اسوآلبارد اسپانیا انگلستان
اکراین ایتالیا ایرلند ایسلند بلاروس
بلغارستان بلژیک بوسنی و هرزگوین جزیره ژان ماین جمهوری چک
دانمارک روسیه رومانی سان مارینو سوئد
سویس صربستان فارو  (مجمع الجزایر) فرانسه فنلاند
قبرس لاتویا لهستان لوکزامبورگ لیتوانی
لیختنشتاین مالت مجارستان مقدونیه مولداوی
موناکو مونتنگرو ناحیه جبل‌الطارق ناحیه جرسی ناحیه گوئرنسی
نروژ هلند واتیکان پرتغال کرواسی
کشور آذربایجان یونان

سفر به شهر ارواح در اکراین -آکا

پرتال آکاایران سایت جهانگردی و جهان شناسی بخش قاره اروپا قسمت اکراین- سفر به شهر ارواح در اکراین شهر ارواح,فاجعه چرنوبیل,شهر چرنوبیل,شهر منجمد شده در تاریخ,گردشگری , مکان های تفریحی ایران,مکان های تاریخی ایران,مکان های تفریحی جهان,مکان های تاریخی جهان,آثار باستانی ایران,آثار باستانی جهان

 


اکراین - سفر به شهر ارواح در اکراین

 

فاجعه چرنوبیل را به یاد دارید؟ انفجار نیروگاه اتمی چرنوبیل روسیه که 25 سال قبل بر اساس اشتباه یکی از پرسنل نیروگاه رخ داد و بزرگترین فاجعه اتمی تاریخ این کشور را رقم زد. این حادثه اگرچه منجر به خالی شدن شهر چرنوبیل و نقص ژنتیکی کودکان نسل های بعد شد، اما این روزها از گوشه و کنار شنیده می شود چرنوبیل تبدیل به قطبی گردشگری در روسیه شده است! بهشتی برای گردشگران ماجراجو!

این در حالی است که از نظر متخصصان امر، هنوز هم مناطق رادیواکتیویته اطراف چرنوبیل، دارای تشعشات اتمی هستند و می توانند سلامتی گردشگران را به خطر بیندازند. گردشگرانی که حاضرند برای تماشا و تجربه این سرزمین نفرین شده تا 160 دلار ورودی پرداخت کنند!

 
 

 

آمارها نشان می دهد که در سال گذشته بیشتر از 7500 بازدید کننده، از متخصصان انرژی اتمی گرفته تا گردشگران و جهانگردان معمولی جذب این منطقه و جاذبه نهفته در آن شده اند! آن هم در شرایطی که بر اساس قوانین داخلی روسیه، هیچ فردی بدون داشتن مجوز حق ورود به مرکز چرنوبیل را ندارد.

 

تورهای گردشگری چرنوبیل هم با ون‌های مخصوص که در مقابل تشعشعات اتمی مقاومت دارند، بعد از اخد تعهدنامه و مجوزهای قانونی، راهی این منطقه آلوده می شوند و از خرابی های به جا مانده و خانه های متروک دیدن می کنند.

 

 

 

 

بر اساس این تعهد نامه، گردشگران موظف نمی شوند که در مدت حضور در چرنوبیل، غذا نخورند،‌ سیگار نکشند، به اشیای اطراف دست نزنند، روی زمین ننشینند و به هیچ عنوان لوازم شخصی همراه خود را روی خاک چرنوبیل زمین نگذارند.

روس ها، شهر چرنوبیل را «شهر ارواح» و «شهر منجمد شده در تاریخ» لقب داده اند که آثار دیدنی و گنجینه‌های مخصوص به خود را دارد. کتاب‌ها و اسباب بازی‌های رها شده در ساختمان‌ها، صدها ماسک گاز موجود روی کف خیابان‌ها و رستوران‌ها و هر چیزی که نشانه ای از حیات به یکباره رها شده در این منطقه دارد.

 

 

گردآوری جهان شناسی آکاایران
برچسب ها:
به
.
اکراین
.
گردشگری
.
جهان
.
داخلی
..

ادامه مطالب جدید

.
.
.
.
.
.
.