معرفی زیباترین قلعه های لیسبون
قلعه مورس ها نیز به عنوان یکی از زیباترین قلعه های لیسبون کمتر از ۳۰ کیلومتر از این شهر فاصله داشته و در سینترا قرار دارد.

قلعه مورس ها نیز به عنوان یکی از زیباترین قلعه های لیسبون کمتر از ۳۰ کیلومتر از این شهر فاصله داشته و در سینترا قرار دارد. به دلیل اینکه در قرن هشتم میلادی توسط مورس ها ساخته شده نام خود را این چنین گرفته است. این مجموعه بعدا توسط مسیحیان در زمان ریکونکیستا (Reconquista) اشغال گردید. کلیسای قلعه در زلزله ۱۷۵۴ به شدت آسیب دیده و فروپاشی های بیشتری را پس از آن به دنبال خود داشت. این قلعه در نهایت رها شده و در اواسط قرن نوزدهم بازسازی های محدودی روی آن انجام گردید. در روزهای افتخار این قلعه دارای دیوارهای سنگی، سنگ های قائم و سنگ های بزرگ برای تقویت خود بوده است. امروزه این بنا بیشتر به ویرانه شبیه شده است اما اگر خودتان را به این منطقه برسانید می توانید چشم اندازهایی عالی از سینترا را مشاهده نمایید.

Le château des Maures (Castelo dos Mouros) ca se mérite - Avis de ...

پرتغال کشوری است کوچک که در حاشيه غربی شبه جزیرهٔ ایبری یعنی پائین ترین بخش جنوب غربی اروپا قرار دارد. این سرزمین را میتوان امتداد فلات مرتفع مرکزی کشور اسپانیا دانست که هرچه به طرف دریا پیش میرود ، ارتفاعشکمتر می شود. سواحل غربی و جنوبی آن را اقیانوس اطلس فرا گرفته و در شرق آن اسپانیا قرار دارد. لیسبون، پایتخت کشور پرتغال است.

قلعه مورس ها در پرتغال (+تصاویر)

قلعه مورس ها در نزدیکی شهر لیسبون قرار دارد

پرتغال با اینکه در غرب اروپا و در نزدیکی کشورهای گران قیمت اروپایی قرار گرفته ولی مقصد نسبتا ارزانی محسوب می شود و با هزینه ای مقرون به صرفه میتوان به این کشور سفر کرد. در پرتغال جاذبه های تاریخی متعددی وجود دارد یکی از این مکانهای تاریخی قلعه مورس های می باشد.

قلعه مورس ها در پرتغال (+تصاویر)

تصاویر قلعه مورس ها

قلعه مورس ها
قلعه مورس ها در یک تپه مرتفع در بالای شهر سنترا واقع شده است. قلعه مورس ها  بعنوان یکی از زیباترین قلعه های لیسبون که کم تر از ۳۰ کیلومتر از این شهر فاصله دارد شناخته می شود.


این قلعه در قرن هشتم میلادی توسط مورس ها ساخته شده به همین علت به این اسم شناخته می شود. است. قلعه مورس ها بعدا به وسیله مسیحیان در زمان ریکونکیستا( Reconquista) اشغال گردید. کلیسای قلعه در زلزله ۱۷۵۴ بسیار آسیب دید. این قلعه در نهایت رها شد و در اواسط قرن نوزدهم بازسازی های محدودی روی آن انجام گردید.

قلعه مورس ها در پرتغال (+تصاویر)

عکس های قلعه مورس ها

قلعه مورس ها از یک خط دو جداره از دیوارهای نظامی تشکیل یافته است که بر فراز زمین گرانیتی از محوطه جنگل سرگردان قرار دارد و با پوشش گیاهی طبیعی و عجیب و غریب احاطه شده است. چنانچه خودتان را به این منطقه برسانید میتوانید چشم اندازهایی عالی از سنترا را از بالای این قلعه مشاهده نمائید.
 

منبع : بیتوته

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :