رومانی جهانگردی آکا
رومانی ,مناطق غرب جنوب و شرق کشور زمینهای,ترین کشورهای اروپایی شرقی به شمار می رود,جاذبه های ,گردشگری , توریستی , سوغاتی , دیدنی های , نقشه ماهواریی , راه ,

جهانگردی - قاره اروپا - رومانی

در مرکز اروپا و ما بین مجارستان ومولداوی واقع  شده وسلسله جبال کارپات، منظره خاصی به آن می بخشد
.  در مناطق غرب، جنوب و شرق کشور، زمینهای حاصلخیز، به وفوریافت می شوند. رومانی، دارای آب و هوای قاره ای،  با زمستانهای گرم می باشد. کشوری صنعتی است، و صنایع  مهم آن شامل: صنایع شیمیایی، فلزکاری، ساخت ماشین آلات کشاورزی و صنعتی می شود. باتوجه به معادن غنی و مستعد کشت، از مرفه ترین کشورهای اروپایی شرقی، به شمار می رود...

رومانی بزرگترین کشور حوزه بالکان است که پس از جنگ جهانی دوم تا سال 1989 یکی از کشورهای کمونیستی بلوک شرق اروپا بود
پس از فروپاشی پرده آهنین در سال 1989 رومانی تحولات سیاسی و اقتصادی زیادی را از سر گذراند و با کمک همین تحولات توانست در اول ژانویه سال 2007 میلادی به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بپیوندد.

رومانی در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا نهمین کشور از نظر وسعت و هفتمین کشور از نظر جمعیت است. پایتخت آن، بوداپست، ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.

یک‌سوم این کشور کوهستانی، یک‌سوم دیگر تپه‌های سرسبز و بقیه پوشیده از دشت‌های وسیع مناسب کشاورزی است. رودخانه‌های فراوانی در رومانی جاری است که بزرگ‌ترین آنها دانوب‌است.

در منطقه ریزش دانوب به دریای سیاه دلتای عظیم و سرسبزی را پدیدآمده که زیستگاه جانوران کمیاب به ویژه پرندگان ‌است و هزاران نوع پرنده در زمستان‌های سخت به این منطقه مهاجرت می‌کنند.

شهر سیبیو در رومانی در سال 2007 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی اتحادیه اروپا برگزیده شد.

رومانی به دلیل سنت‌ها و آیین‌هایش و معماری ساختمان‌هایش در میان گردشگران محبوبیت دارد و گردشگران را به ویژه از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به خود جذب می‌کند.

رومانی در سال 2004 میلادی به عضویت پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) درآمد.

حکومت : جمهوری
مساحت : 237500کیلومترمربع   
جمعیت :  23490000نفر         
رشد سالانه جمعیت : 0/4 درصد
پایتخت: بخارست
زبان : رومانیایی   
دین : مسیحی 
واحد پول : لئو

ویرایش و تلخیص:آکاایران 

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :