دیدنی های روسیه، مناطق دیدنی روسیه
دیدنی های روسیه,روسیه,مناطق دیدنی روسیه,جاذبه های گردشگری روسیه,مراکز گردشگری روسیه,اماکن دیدنی روسیه,کشور روسیه,دیدنی های کشور روسیه,جاذبه های روسیه,درباره کشو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور روسیه را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Russia - روسیه

پرچم کشور روسیه

 

درباره کشور روسیه

نقشه سیاسی کشور روسیه

 

مناطق دیدنی روسیه

نقشه جغرافیایی کشور روسیه

 

اماکن تفریحی روسیه

اطلاعات کلی کشور روسیه

 پایتخت: مسکو 

نوع حکومت: فدراتیو 

مذهب: ارتودوکس (27%) ، اسلام سنی ، یهودی ، باپتیست و اقلیت های دیگر 

زبان رسمی:  روسی (83%) ، تاتاری (4%) ، اوکراینی (3%)، چوواشی (1%) ، به علاوه ی بیش از 100 زبان دیگر . 

واحد پول: روبل روسیه(Russian Ruble) 

جمعیت: 143,782,338 نفر (July 2004 est.) 

روسیه پهناورترین کشور جهان است که در شمال اوراسیا قرار دارد. هناوری روسیه دو برابر مساحت کانادا یا چین یا ایالات متحده آمریکا است.

جغرافیا

روسیه در آسیای شمالی و اروپای خاوری واقع است و با اقیانوس آرام شمالی و اقیانوس منجمد شمالی؛ و نیز با دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک مرز آبی دارد. روسیه با ۱۴ کشور آسیایی و اروپایی مرز زمینی دارد و با کشورهای پیرامون دریای برینگ، دریای ژاپن، دریای خزر، دریای سیاه، و دریای بالتیک ارتباط دریایی دارد.

همسایگان زمینی روسیه عبارتند از:

در جنوب خاور (آسیا): کره شمالی، چین، مغولستان، و قزاقستان

در جنوب باختر (قفقاز): جمهوری آذربایجان و گرجستان

در باختر (اروپا): اوکراین، بلاروس، لتونی، استونی، فنلاند، و نروژ؛ و در بخش جدامانده کالینینگراد با کشورهای لیتوانی و لهستان.

 

رودهای مهم : ینی سی ، اوب (یا ایرتیش ) ، آمور (یا آرگون) ، لنا ، ولگا ، آنگارا ، دوینا ، پچورا ، کاما .

بلند ترین نقطه : البروز (در مرز گرجستان) ، 5642 متر

شهرهای مهم: سن پترزبورگ (لنین گراد سابق), نووُسیبیرسک, یکاترین بورگ (سوردلوفسک سابق), چلیابینسک, اُمسک, کازان, اوفا, روستوف, وولگوگراد, کراسنوبارسک, ساراتوف, ورونژ, ولادیووستوک, 
مساحت: 17,075,200 کیلومتر مربع 
خط ساحلی: 37,653کیلومتر 
مختصات جغرافیایی: 60 درجه شمالی و 100 درجه شرقی 

آب و هوا

روسیه از انواع مختلف آب و هوا برخوردار است ، ولی آب و هوای بیشتر کشور متنوع است و دمای آن به منتهی درجات می رسد . ناحیه ی قطبی شمال ، جلگه ی بی درخت و یخ زده ای است که زیر خاک آن تقریباً همیشه منجمد است . در جنوب این سرزمین قطبی ناحیه ای پوشیده از درختهای همیشه سبز هست که زمستانهای طولانی و سخت و تابستانهای کوتاه دارد . استپهای مناطق مترفع مرکز روسیه زمستانهای سرد ولی تابستانهای خشک و بسیار گرم دارد . ساحل دریای سیاه آب و هوای مدیترانه ای دارد .

تاریخ

تاریخ روسیه به قرن چهاردهم میلادی بازمی گردد که قلمرو پادشاهی تجاری مسکو به عنوان بازیگر اصلی در بین چندین منطقه کوچکتر مشابه مطرح شد. ایوان چهارم، معروف به ایوان مخوف، نخستین حاکم مسکو بود که خود را تزار نامید. در سده هفدهم رومانف به حکومت روسیه دست یافتند و تا سیصد سال بعد بر این کشور حکومت کردند. پتر کبیر و کاترین کبیر از معروف ترین این پادشاهان بودند که اصلاحات زیادی را در جهت مدرنیزاسیون این کشور به انجام رساندند.

در اوایل قرن بیستم، نارضایتی های عمیق در میان بخش های مختلف جامعه روسیه به اعتراضات گسترده ای در این کشور انجامید. در شرایطی که حاکمان کشور نسبت به درد و رنج توده های مردم بی تفاوت به نطر می رسیدند، جریان های سیاسی رادیکال در کشور قوت گرفتند. واقعه معروف به دوشنبه خونین در سال ۱۹۰۵، شکست از ژاپن در جنگ ۱۹۰۵ و شکست های این کشور در جنگ جهانی اول به این نارضایتی ها دامن زد. در سال ۱۹۱۷ انقلابی به رهبری حزب بلشویک، که در سال ۱۹۰۳ به رهبری لنین و تحت تأثیر آموزه های کارل مارکس تشکیل شده بود، به حکومت پادشاهی در این کشور پایان بخشید.

دفاع

کل نیروهای مسلح : 2.720.000 (بعضی از این تعداد بخشی از نیروی مسلح مشترک جامعه ی کشورهای مشترک المنافع هستند ، که شامل 1.200.000 پرسنل دیگر می شود ). خدمت سربازی : نیروهای زمینی و هوایی 2 سال ؛ نیروی دریایی و مرزبانی 2 تا 3 سال .

اقتصاد

روسیه یکی از بزرگترین تولید کنندگان زغال سنگ ، سنگ آهن ، فولاد ، نفت و سیمان است . با این حال وضع اقتصاد بحرانی است . اصلاحات اقتصادی (1985 تا 1991) میخائیل گورباچف اصل تمرکز زدایی را به اقتصاد از مرکز برنامه ریزی شده وارد کرد . از 1991 با ایجاد قیمتهای بازار آزاد و تشویق فعالیت بازرگانی خصوصی اصلاحا شتاب یافته است . با این حال فقدان انگیزه در نیروی کار بر تمامی بخش های اقتصاد تأثیر می گذارد . توزیع ناقص منجر به کمبود بسیاری از کالاهای اساسی شده است . تولید کاهش یافته است و تورم افسار گسیخته در 1992 به 2200% رسید . صنایع تولیدی بیش از یک سوم نیروی کار را در بر دارد و شامل صنایع فولاد ، شیمیایی ، نساجی و ماشین آلات سنگین است . تولید کالاهای مصرفی چندان توسعه نیافته است . کشاورزی در مقیاس بزرگ و در قالب کشتزارهای دولتی و یا مزارع اشتراکی سازمان یافته است . هر چند حق تملک و کشت خصوصی زمین برقرار شده است . روسیه به رغم برخورداری از کشاورزی مکانیزه و بزرگترین صنعت کودسازی جهان ، از تولید کافی غلات در حد احتیاجش ناتوان است . این امر تا حدودی به دلیل برداشتهای ناکافی و امکانات نا مطلوب ذخیره سازی و حمل ونقل است . واردات از اوکراین و قزاقستان از اهیمت برخوردار گشته است . کشتهای عمده شامل گندم ، جو ، جو دوسر ، سیب زمینی ، چغندر قند و میوه است . منابع طبیعی شامل بزرگترین ذخایر زغال سنگ جهان ، نزدیک به یک سوم ذخایر گاز طبیعی جهان ، یک سوم کل درختزارهای جهان ، ذخایر بزرگ منگنز ، طلا ، پتاس ، بوکسیت ، نیکل ، سرب ، روی و مس و همچنین نقاط متعدد مناسب برای تأسیسات تولید نیروی هیدروالکتریک است . ماشین آلات ، نفت و فرآورده های نفتی صادرات عمده ی روسیه است . این کشور از لحاظ انرژی خود کفاست . روسیه مازاد تجاری بزرگی با دیگر جمهوریهای شوروی سابق دارد .

جاذبه های گردشگری

روسیه دارای جاذبه های تاریخی و اکوتوریستی فراوانی است

تعدادی از جاذبه های تاریخی: روسیه از جمله کشورهایی است که از استقبال توریستان و جهانگردان برخوردار است. از جمله جاذبه های توریستی روسیه می توان به موارد زیر اشاره کرد: متروی مسکو، ساختمان های هفت خواهر، مجسمه مایاکوفسکی، مجسمه های لنین، میدان سرخ، موزه جنگ، پارک پیروزی، مقبره ولادیمیر لنین، مجموعه کرملین

تعدادی از جاذبه های اکوتوریستی: طبیعت زیبا، پوشش های گیاهی متفاوت را می توان نام برد مانند تپه وارابیف (تپه گنجشک ها)

 

مناطق دیدنی کشور روسیه

میدان سرخ مسکو (red square moscow)

اماکن تفریحی روسیه

مناطق دیدنی روسیه

دیدنی های روسیه

 

موزه آرمیتاژ (hermitage st petersburg)

اماکن تفریحی روسیه

دیدنی های روسیه

اماکن تفریحی روسیه

مناطق گردشگری روسیه

درباره کشور روسیه

اماکن تفریحی روسیه

 

کلیسای جامع سنت باسیل (st basils cathedral)

اماکن تفریحی روسیه

اماکن تفریحی روسیه

مناطق دیدنی روسیه

اماکن تفریحی روسیه

 

کاخ پرترهوف (peterhof palace st petersburg)

درباره کشور روسیه

کشور روسیه

درباره کشور روسیه

درباره کشور روسیه

درباره کشور روسیه

 

تئاتر بولشوی (bolshoi theatre)

اماکن تفریحی روسیه

درباره کشور روسیه

مناطق گردشگری روسیه

درباره کشور روسیه

اماکن تفریحی روسیه

 

موزه روسیه (russian museum st petersburg)

دیدنی های روسیه

مناطق دیدنی روسیه

کشور روسیه

دیدنی های روسیه

 

قصر پاولوسک (pavlovsk palace)

کشور روسیه

مناطق دیدنی روسیه

درباره کشور روسیه

کشور روسیه

دیدنی های روسیه

 

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور روسیه لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

دیدنی های روسیه،جاذبه های گردشگری روسیه

دیدنی های روسیه،جاذبه های گردشگری روسیه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدنی های جهان ,دیدنی های روسیه ,جاذبه های روسیه ,مراکز گردشگری روسیه ,مساحت روسیه ,نقشه روسیه ,طبیعت زیبای روسیه ,جاذبه های گردشگری روسیه ,مکان های دیدنی روسیه,روسیه ,جاهای دیدنی روسیه,مکان های گردش
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :