دیدنی های اسپانیا، دیدنی های بارسلون زیبا و چشم نواز - آکا
دیدنی های اسپانیا,اسپانیا,مناطق دیدنی اسپانیا,جاذبه های گردشگری اسپانیا,مراکز گردشگری اسپانیا,اماکن دیدنی اسپانیا,کشور اسپانیا,دیدنی های کشور اسپانیا,جاذبه های

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور اسپانیا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
 
España-اسپانیا
 
پرچم کشور اسپانیا
 

دیدنی های اسپانیا

 
نقشه سیاسی کشور اسپانیا
 

مناطق گردشگری اسپانیا

 
نقشه جغرافیای کشور اسپانیا
 

درباره کشور اسپانیا

 
اطلاعات کلی کشور اسپانیا:
پایتخت: مادرید
وسعت: حدود 504 هزار کیلومتر مربع
جمعیت: حدود 46 میلیون نفر
زبان رسمی: اسپانیایی
پول رایج: یورو
شهرهای مهم: مادرید، بارسلون
 
اسپانیا از جمله کشورهای زیبای اروپایی است که سالانه گردشگران بی شماری را به سوی خود می کشاند. مرکز این کشور مادرید است که پر جمعیت ترین شهر آن نیز به شمار می رود. این شهر پیشینه دوهزار ساله دارد و مملو از جاذبه های دیدنی است.
 
جغرافیا

اسپانیا بین مدار ۲۶ و ۴۴ درجه شمالی و نصف النهار ۵ و ۱۹ درجه شرقی قرار دارد.

اسپانیا در غرب با پرتغال، در جنوب از طریق درون بومهایش در شمال آفریقا (سبته، ملیله و پنیون د ولس د لا گومرا) با مراکش وجبل الطارق (جز سرزمین های آن سوی دریاهای بریتانیا می باشد)، در شمالغرب در راستای کوه های پیرنه با فرانسه و شاهزاده نشینآندورا هم مرز می باشد.در امتداد کوه های پیرنه در ۱۶۰۰ متری مرز استان خرنای کاتالونیا شهر برون بوم ییویا درون خاک کشور فرانسه قرار دارد.

جنوب شرق این سرزکمین با تابستانهای داغ و زمستان های معتدل آب و هوایی مدیترانهای دارد. منطقة خشک مرکزی با تابستانهای گرم و زمستانهای سرد آب و هوایی متنوع دارد. کوههای مرتفع پیرنه آب و هوای سرد کوهستانی و شمال غرب (گالیسیا) با تابستانهای خنک آب و هوای مرطوب اقیانوسی اطلس را دارد.
اسپانیا کشوری کوهستانی می باشد و فلاتها و رشته کوهای بلند درآن پوشیده است. افزون بر کوه های پیرنه رشته کوهای دیگری از جمله "کانتابریان"، "ایبریکو"، "سنترال"، "تولدو"، "سییرا مورنا" و "پنیبتیکو در اسپانیا وجود دارد. بلندترین نقطه سرزمین اصلی اسپانیا و شبه جزیره ایبریا قله مولهاسن با ارتفاع ۳۴۷۸ متر می باشد که در رشته کوه های سییرا نوادا قرار دارد. البته بلندترین نقطه کشور اسپانیا در مجموع قله آتشفشانی تید واقع در جزایر قناری می باشد. بزرگترین فلات اسپانیا مستا سنترال نام دارد که در قلب اسپانیا واقع شده است.
 
تاریخ
اسپانیا دارای تاریخی بسیار کهن و قدیمی است که اعصار پیش از تاریخ را نیز در برمی گیرد. اسپانیای تحت تصرف امپراطوری روم نیز از مهمترین مناطق امپراطوری محسوب می شد.در قرون وسطی اسپانیا تحت تسلط ژرمن ها در آمد و چند قرن بعد به طور کامل توسط مسلمانان فتح شد. در سال 1492 دوره حاکمیت مسلمانان در اسپانیا خاتمه یافت و در همین سال کریستف کلمب با استعانت نیروی دریایی اسپانیا قاره آمریکا را کشف کرد.کشف قاره آمریکا مقدمه ای شد برای تشکیل امپراطوری اسپانیا و بسط سلطه استعماری در این قاره اسپانیا در سده های شانزدهم و هفدهم قدرتمندترین کشور اروپا محسوب می شد، اما وقوع جنگ های مکرر این کشور را تضعیف کرد.در سال های آغازین قرن نوزدهم نیز کشور های آمریکای جنوبی موفق شدند طی مبارزات خود از سلطه اسپانیا خارج شوند. در سال های میانی قرن بیستم و پس از شکست جمهوریخواهان در جنگ های داخلی اسپانیا، ژنرال فرانکو حکومت را در این کشور در دست گرفت و قریب به سه دهه این کشور را مستبدانه اداره کرد.در سال 1986 – 11 سال پس از مرگ فرانکو – اسپانیا به اتحادیه اروپا پیوست و دوران جدیدی از تاریخ این کشور آغاز شد.
 
حکومت

قانون اساسی ۱۹۷۸ اوج دموکراسی در اسپانیا است. تاریخ تدوین قانون اساسی در این کشور به قانون اساسی ۱۸۱۲ باز می گردد. پس از مرگ ژنرال فرانکو پادشاه خوان کارلوس برای تسریع روند اصلاحات نخست وزیر دوران فرانکو کارلوس آریاس ناوارو را برکنار و سیاستمدار اصلاح طلب آدولفو سوارز را جانشین او کرد.س از برگزاری انتخابات عمومی سال ۱۹۷۷ (۱۳۵۶) و در نتیجه آن پارلمان قانون اساسی (پارلمانی که اختیار تدوین قانون اساسی را دارد) با هدف آماده سازی و تصویب قانون اساسی جدید تشکیل شد.  پس از انجام همه پرسی در ۶ دسامبر ۱۹۷۸ (۱۵ آذر ۱۳۵۷)، ۸۸٪ رای دهندگان به قانون اساسی جدید رای دادند.

بر طبق این قانون اساسی اسپانیای امروز شامل ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار با درجه های گوناگونی از خودمختاری می باشد با این حال این قانون اساسی، اسپانیا را صراحتاً کشوری متحد و غیر قابل تقسیم می داند. همچنین بر طبق قانونی اساسی اسپانیا هیچ دینی در این کشور رسمی نیست و همه مردم در اعمال و باورهای دینی خود آزادند.

 

اقتصاد

از جمله مهمترین محصولات کشاورزی کشور اسپانیا می توان از گندم در مناطق کاستیل و آندالوزیا و آراون، جو، ذرت و برنج در دلتای رود «ابرو» و سیب زمینی، چغندرقند، پنبه، توتون ونیشکر و انواع میوه ها به ویژه انگور نام برد. مهمترین محصولات معدنی کشور نیز بر زغال سنگ درشمال غربی اسپانیا وآستوریا وکاتولونیا و آندالوزیا، آهن دراطراف شهرهای بندری بیلبائو، سانتاندرو و بارسلون، مس، سرب، روی، جیوه، نیکل، گوگرد، نقره ونمک مشتمل می­گردد. ازجمله مهمترین صنایع اسپانیا نیز می­توان به صنایع فلزکاری، اسلحه سازی، شیشه گری، سیگارسازی، صنایع شیمیایی وصنایع نساجی اشاره نمود. گفتنی است که این صنایعبیشتر در نواحی آستوریا، کاتولونیا و آراگون متمرکز می­باشند. دامپروری و گله­داری به ویژه در نواحی شمال غربی که از رطوبت اقیانوس اطلس بهره­مند است، بسیار رواج داشته و گاو از اهمیت ویژه ای در این مناطق برخوردار است.

بارسلون، در ساحل شمال شرقی مدیترانه واقع شده است و علاوه بر جاذبه های گردشگری فراوان در زمینه های هنر، تجارت، آموزش و تحصیلات و رسانه نیز بسیار موفق است. این شهر بعد از پاریس و لندن، سومین شهر گردشگری اروپا است. تقریبا همه اطراف این شهر را دریا و رودخانه تشکیل داده است و می توان به آن لقب ساحلی داد.

این شهر یکی از شهرهای امپراطوری رم به شمار می رفته است. سپس به عنوان پایتخت آن انتخاب شد و نام بارسلونا به خود گرفت. به دلیل قدیمی بودن این شهر بناهای تاریخی بسیاری در آن وجود دارند. آب و هوای بارسلون نیز بسیار عالیست: زمستان های معتدل و تابستان های خشک دارد. 68 پارک شهرداری که شامل پارک های طبیعی، گیاه شناسی، معمولی و پارک های جنگلی هستند، ساحل های متعدد، موزه ها، ساختارهای معماری شگفت انگیز و کلیساها از جاذبه های این شهر اروپایی هستند.

برای آشنایی بیشتر با جاذبه های این شهر، تعدادی از آنها را به طور خلاصه در زیر معرفی کرده ایم.

 مناطق دیدنی کشور اسپانیا:
 
 کلیسای ساگرادا فامیلیا

یکی از مکان های تاریخی بارسلون که برای معماری متفاوتش مشهور شده، کلیسای ساگرادا فامیلیا به معنای «خانواده مقدس» است. ساخت این کلیسای بزرگ کاتولیک در سال 1882 میلادی آغاز شده است و همچنان ادامه دارد. احتمالا ساخت آن تا سال 2026 میلادی ادامه داشته باشد. البته شاید ریزه کاری ها و زیبایی منحصربه فرد آن را بتوان دلیلی برای طولانی بودن زمان تکمیلش نیز دانست. طراح این بنای عظیم معماری به نام آنتونیو گائودی است. البته او در حال حاضر در قید حیات نیست.کشور اسپانیا
 
تماشای این کلیسا از نزدیک به قدری هیجان انگیز است که نمی توان نگاه از آن برداشت. 18 برج کوچک ساختمان ساگرادا فامیلیا جاذبه های اصلی آن هستند. این برج ها باعث بلندتر دیده شدن کلیسا شده اند. در این برج ها مجسمه هایی از مریم مقدس، عیسی مسیح و مبلغان ساخته شده است و در بلندترین برج آن مجسمه عیسی قرار دارد.
جزئیات هندسی و نمادگرایی های ساخته شده در نمای آن نیز از دیگر جاذبه های این بنا هستند.

دهکده  پوبله اسپانیول

یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری بارسلون، موزه طبیعی پوبله اسپانیول است. این موزه در واقع دهکده ای با 117 ساختمان و کوچه و خیابان و نماد فرهنگ ها و سنت های مختلف کشور اسپانیا است. این دهکده، ساختمان ها و معماری های مختلف و نژاد و فرهنگ های متفاوت دارد.

درباره کشور
دیدنی های اسپانیا

شاید شما زمان کافی برای سفر به شهرهای مختلف اسپانیا را نداشته باشید به همین دلیل با رفتن به این دهکده کوچک می توانید در مورد کشور اسپانیا، نژادها، سنت ها، فرهنگ و انواع سبک های زندگی در آن اطلاعات کاملی کسب کنید.

این دهکده موزه مانند در دامنه کوه Mointjuic واقع شده است. مساحت آن حدود 42 هزار متر مربع است. البته علاوه بر ساختارهای معماری، آثار هنری دیگری همچون صنایع دستی و تابلوهای نقاشی نیز در این دهکده در معرض دید عموم قرار دارند.
 
چشمه سحرآمیز (font magica barcelona)
 

کشور اسپانیا

دیدنی های اسپانیا

مناطق گردشگری اسپانیا

درباره کشور اسپانیاموزه پیکاسو

موزه ها در این شهر محبوبیت بسیاری میان بازدیدکنندگان دارند. از جمله باید به موزه پیکاسو اشاره کرد. همان طور که از نام موزه پیداست، بزرگ ترین مجموعه آثار پیکاسوست. پابلو پیکاسو از جمله هنرمندان مشهور قرن 20 میلادی در کشور اسپانیا بوده است. این موزه شامل آثار هنری این نقاش معروف است و به همین دلیل از جمله محبوب ترین و پربازدیدکننده ترین موزه های بارسلون به شمار می رود.

موزه پیکاسو، 5 ساختمان کنار هم دارد که همگی به قرون وسطی تعلق دارند. این موزه به ویژه برای دوستداران نقاشی بسیار ارزشمند است.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

درباره کشور اسپانیاگردشگران علاوه بر تماشای آثار هنری پیکاسو، از نوع و نحوه زندگی او نیز اطلاعات کسب می کنند. در میان آثار او باید به نقاشی هایی در سبک های مختلف همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم اشاره کرد. موزه پیکاسو علاوه بر نمایش آثار هنری، محل مناسبی نیز برای برگزاری سمینارها و سخنرانی ها در حوزه هنر و به ویژه در مورد پیکاسو و آثارش است.

به وجود آورنده این موزه فردی به نام خائومه سابارتس (Jaume Sabartes ) است. سابارتس دوست نزدیک پیکاسو بود. ایده آن نیز زمانی به ذهن او خطور کرد که مجموعه بزرگی از آثار پیکاسو را در منزل خود دید و با خود اندیشید می تواند آنها در جایی همچون موزه در معرض دید عموم قرار دهد.

باغ وحش بارسلون
 
باغ وحش بارسلون در یکی از پارک های بزرگ بارسلون که خودش همچون یک شهر بزرگ است، قرار دارد. در این باغ وحش حیوانات نادری زندگی می کنند که برای بازدیدکننده ها بسیار جالب توجه است.

فضا و محیط این باغ وحش به گونه ای طراحی و ساخته شده است که حیوانات تصور می کنند در محیطی طبیعی همچون جنگل زندگی می کنند. بخشی از این باغ وحش به کودکان اختصاص دارد و آنها را با انواع حیوانات و نوع زندگی و تغذیه آنها آشنا می کند.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

مناطق گردشگری اسپانیادر این باغ وحش همچنن ترن برقی نیز وجود دارد که بسیار مورد توجه کودکان قرار دارد. آنها عاشق سوار شدن به قطار و گشت زدن در فضای پارک و باغ وحش هستند. در گوشه ای از باغ وحش بارسلون فضایی نیز برای پیک نیک در نظر گرفته شده است. همه افرادی که دوست دارند آخر هفته خود  را برای تفریح و پیک نیک بیرون از هتل یا خانه سپری کنند،  می توانند به این پارک بروند.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

مناطق دیدنی اسپانیا

 
موزه ملی هنر کاتالونیا

موزه ملی هنر کاتالونیا که به اختصار MNAC نیز نامیده می شود یکی دیگر از جاذبه های گردشگری شهر بارسلون است. این موزه در سال 1929 میلادی، محلی برای برپایی نمایشگاه های بین المللی بود. اما در سال 1990 میلادی به موزه تبدیل شد.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

اماکن تفریحی اسپانیا

ساختمان موزه معماری بسیار زیبایی دارد و باید گفت از جمله موزه های محبوب سراسر اسپانیاست. گردشگران با نگاه به ساختار این بنا، جذب طراحی زیبایش می شوند. این ساختمان همچون قصر می ماند. شاید دلیل آن نیز این باشد که قبلا یک قصر سلطنتی بوده است. موزه ملی هنر کاتالونیا، از جمله موزه هایی است که خودش بیش از آثار درونش، بازدیدکننده را مسحور می کند.

ستون های بلندی که در کناره ها و جلوی ساختمان قرار دارند به اضافه پله های بلند و طولانی مقابل بنا، آن را به یکی از زیباترین بناهای تاریخی و زیبا در بارسلون تبدیل کرده است.

مسجد کوردوبا (mezquita cordoba)

کشور اسپانیا

دیدنی های اسپانیا

کشور اسپانیا

کشور اسپانیا


ساختمان کازامیلا

کازامیلا با نام لاپدررا نیز شناخته می شود. این ساختمان یکی از جاذبه های دیدنی بارسلون است و اکنون در فهرست میراث فرهنگی یونسکو قرار دارد.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

کشور


مناطق گردشگری اسپانیا
 
این ساختمان توسط طراح و معماری به نام آنتونیو گائودی ساخته شده است. ساخت آن حدود 5 سال به طول انجامید. همه دیوارهای این بنا از سنگ آهک ساخته شده اند. نمای آن هیچ گونه زاویه ای ندارد و همه لبه های آن به صورت گرد و منحنی هستند. به طوریکه به آن نمایی نرم بخشیده است. این ساختمان در واقع نماد زندگی اشرافی و غنی است.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

درباره کشور اسپانیا

نه تنها معماری داخلی، بلکه معماری داخلی این ساختمان نیز بسیار جذاب و قابل توجه است. مردم هنگام بازدید از این بنا با ویژگی های متفاوت این ساختمان همچون طبقات بالا، راه پله، دودکش، اتاق های زیرشیروانی و سقف آشنا می شوند. همه این معماری ها برای بازدید کننده ها شگفت انگیز و جالب توجه هستند.

 

پارک گوئل (park guell)

مناطق گردشگری اسپانیا

دیدنی های اسپانیا

مناطق دیدنی اسپانیا

درباره کشور اسپانیا


موزه میرو

موزه میرو از جمله جاذبه های توریستی محبوب در شهر بارسلون است. این موزه به طور اختصاصی به آثار هنرهای معاصر و هنرمندی به نام خوآن میرو تعلق دارد. خوان میرو، نقاش، مجسمه ساز و سفالگر اسپانیایی است که در سال 1983 میلادی فوت کرده است. در این موزه بیش از هزاران آثار هنری زیبا از این هنرمند وجود دارد و بیشتر آنها در سبک سورئالیسم، فوویسم، کوبیسم و انتزاعی هستند. بیشترین مجسمه ها و نقاشی های این هنرمند در موزه میرو گردآوری شده اند و برخی از آنها تا چند میلیون دلار نیز قیمت گذاری شده اند.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

درباره کشور اسپانیا

ساختمان موزه نیز خود به تنهایی جزو زیبا و دیدنی موزه به شمار می رود. معماری این موزه که  به نوعی تلفیق بین معماری مدرن و کلاسیک است، بازدیدکننده را تحت تاثیر قرار می دهد. دیوارهای آن سفید هستند و تراس و حیاط داخلی دارد.

کاخ رویال مادرید (royal palace of madrid)

درباره کشور اسپانیا

مناطق دیدنی اسپانیا

دیدنی های اسپانیا

درباره کشور اسپانیا

درباره کشور اسپانیا

 

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا

موزه باشگاه فوتبال بارسلونا در 24 سپتامبر سال 1984 میلادی افتتاح و در 15 ژوئن سال 2010 میلادی نیز بازسازی و تاسیس شد.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

دیدنی های اسپانیادر این موزه شاهد انواع کاپ ها، توپ ها، کفش ها و لباس های بازیکن های مختلف این تیم در طول تاریخ هستیم؛ آثاری از بازیکن هایی همچون Dalí، Miró، Tàpies تا Subirachs. البته بازدیدکننده فقط عکس و جام و تقدیرنامه نمی بیند، بلکه می تواند اطلاعات خوبی نیز در مورد فوتبال به دست آورد.

آثاری که در این موزه نگهداری می شود از حدود یکصدسال پیش تا به همین زمان را شامل می شوند.

 آکواریوم بارسلون

آکواریوم بزرگ بارسلون یکی از مکان هایی که است که بر زیبایی و گردشگری بودن بارسلون صحه می گذارد. در این آکواریوم انواع حیوانات و جانوران آبزی را می توان دید. جذابیت آن این است که مردم می توانند وارد تونل های شیشه ای آکواریوم بشوند و از نزدیک این ماهی ها و جانوران را تماشا کنند.

بارسلون، چشم نواز به سبک تیکی تاکا - آکا

دیدنی های اسپانیا

آکواریوم بزرگ از 35 آکواریوم مجزا تشکیل شده است و حدود 11 هزار نوع و 450 گونه مختلف از ماهی ها و جانوران آبزی در آن زندگی می کنند. تنوع گونه های مختلف موجودات یکی از دلایل شهرت آن در جهان است.

 

 امیدواریم از این مناطق بسیار زیبای کشور اسپانیا لذت برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

گردآوری جهان شناسی و گردشگری آکا

دیدنی های اسپانیا،جاذبه های گردشگری اسپانیا

دیدنی های اسپانیا،جاذبه های گردشگری اسپانیا

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دیدنی های جهان ,دیدنی های اسپانیا ,جاذبه های اسپانیا ,مراکز گردشگری اسپانیا ,مساحت اسپانیا ,نقشه اسپانیا ,طبیعت زیبای اسپانیا ,جاذبه های گردشگری اسپانیا ,مکان های دیدنی اسپانیا,اسپانیا ,جاهای دیدنی ا
صفحه 1 از 1
منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :