دیدنی های سوئیس، زوریخ سویس
دیدنی های سوئیس,سوئیس,مناطق دیدنی سوئیس,جاذبه های گردشگری سوئیس,مراکز گردشگری سوئیس,اماکن دیدنی سوئیس,کشور سوئیس,دیدنی های کشور سوئیس,جاذبه های سوئیس,درباره کشو

در این بخش از سایت آکاایران مطالبی در مورد کشور سوئیس را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

Switzerland - سوئیس

پرچم کشور سوئیس

 

اماکن تفریحی سوئیس

نقشه سیاسی کشور سوئیس

 

مناطق دیدنی سوئیس

نقشه جغرافیایی کشور سوئیس

 

اماکن تفریحی سوئیس

اطلاعات کلی کشور سوئیس

پایتخت: برن

نوع حکومت: جمهوری فدرال

مذهب: کاتولیک رومی (48%) ، کلیساهای مختلف پروتستان (44%)

زبان رسمی: آلمانی (65% به عنوان زبان اول) ، فرانسوی (18% به عنوان زبان اول) ، ایتالیایی (10% به عنوان زبان اول ) ، رومانش (زیر 1%) – جملگی رسمی

واحد پول: فرانک سوئیس

امید طول عمر: 76/5سال 

جمعیت: 7,450,867 نفر (July 2004 est.) 

سوئیس با نام رسمی کنفدراسیون سوئیس، کشوری است در اروپای غربی که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. این کشور ۷٫۵ میلیون نفر جمعیت و مساحتی بالغ بر ۴۱٬۲۹۰ کیلومتر مربع دارد.

جغرافیا

سوئیس با مساحت ۴۱٬۲۸۵ کیلومتر مربع کشور نسبتاً کوچکی است و با جمعیت ۷٫۵ میلیونی دارای تراکم جمعیت متوسطی به اندازه ۱۸۲ نفر در هر کیلومتر مربع است. این تراکم در مناطق جنوبی سوئیس که کوهستانی است کمتر از میانگین است، درحالی که قسمت های شمالی پرتراکم ترند.

سوئیس به طور کلی به سه منطقه جغرافیایی تقسیم می شود: کوه های آلپ سوئیس، ناحیه میتلاند یا فلات سوئیس و کوه های ژورا در ناحیه شمال غربی و حوالی مرز فرانسه. رشته های موازی کوه ها ژورا در شمال غرب در مرز فرانسه جای دارد . جنوب کشور را کوه های آلپ پوشانده است . میان دو رشته کوه فلات مرکزی واقع است که در برگیرنده ی قسمت اعظم جمعیت سویس ، اراضی کشاورزی و صنایع است .

رودهای مهم : راین ، رون ، آر ، این ، تیچینو

بلندترین نقطه : قله ی دو فور اشپیترا (مونته روسا) ، 4634 متر

 آب و هوا

ارتفاع و موقعیت ، آب و هوای ملایم سویس را تعدیل می کند . اختلافات زیادی در دما و بارندگی بین مسافتهای نسبتاً کوتاه هست ؛ برای مثال ، آب و هوای کوهستانی سرد اطراف گردنه ی سنت گاتارد فقط 50 کیلومتر با آب و هوای مدیترانه ای لوگونو فاصله دارد .

شهرهای مهم: زوریخ, ژنو, بازل, لوزان, لوسرن, سن گال, وینترتور, بیِل /بیِن, تون, لوگانو, نوشاتل, فرایبورگ, شافهاوزن, تسوگ 
مساحت: 41,290کیلومتر مربع 
خط ساحلی: خط ساحلی ندارد 
مختصات جغرافیایی: 47 درجه شمالی و 8 درجه شرقی 

تاریخ

سویس در موقعیت استراتیکی قرار دارد ، ولی سویسیها از موقعیت استثنایی خود برای کناره گیری از (ونه مشارکت در) سیاستهای قدرت اروپایی استفاده کرده اند . جنگلهای انقلابی فرانسه شاهد تشکیل جمهوری هلوتیا در 1798 بود ، ولی در 1803 ناپلئون این حکومت واحد را برچید و نظام کنفدراسیون را به این کشور بازگرداند . در کنگره ی وین (1815) بی طرفی سویس به رسمیت شناخته شد و مرزهای کنونی این کشور تعیین گردید . تداوم تنش در اوایل قرن نوزدهم شاهد کوشش بعضی از کانتونها برای جدا شدن و تشکیل فدراسیونی جدید بود ، ولی توافقهای ناشی از قانون اساسی جدید در 1848 – که هنوز اساس حکومت سویس را تشکیل می دهد – قدرت کانتونی و مرکزی را متعادل کرد . سویس به صورت کشوری بی طرف ثابت کرد که برای مقر صلیب سرخ (1863) ، جامعه ی ملل (1920) و دیگر سازمانهای جهانی محلی ایده آل است ، ولی خود سویس از عضویت در هر سازمانی که تصور می کند ممکن است بی طرفی اش را به خطر اندازد امتناع می ورزد – همه پرسی در 1986 و 1992 به ترتیب عدم تقاضای عضویت در سازمان ملل متحد و منطقه ی اقتصادی اروپا را مورد تأیید قرار داد.

فرهنگ

در گذشته فرهنگ سوئیس تحت تاثیر همسایگانش بوده است. اما در سال های اخیر باوجوه تمایز در آن رشد یافته است. به طور کلی سوئیس را از مراکز فرهنگی اروپا نمی دانند. خانواده ها در سوئیس عموماً کوچک اند و والدین اغلب یک یا دو فرزند دارند. حریم خانواده در این کشور بسیار مهم است. بیشتر مردم سوئیس هنگام احوال پرسی باهم دست می دهند و آداب سنتی را رعایت می کنند. کشور سوئیس به خاطر ماهیت بشردوستانه اش شناخته شده است.

دین و مذهب

اکثر مردم سوئیس مسیحی هستند و اسلام دومین دین در این کشور است. ادیان دیگر در حدود ۴٫۳٪ در بین مردم این کشور طرفدار دارند و در حدود ۱۱٫۱٪ مردم سوئیس دارای هیچ دینی نیستند. اکثریت مردم سوئیس پیرو آیین مسیحی هستند. در بین انواع شاخه های مسیحیت کاتولیک بیشترین طرفدار را با حدود ۴۱٫۸٪ در بین مردم این کشور دارد. بعد از کاتولیک، پروتستان با حدود ۳۵٫۳٪ و ارتودوکس با ۱٫۸٪ قرار دارند. سایر شاخه های مسیحیت هم ۰٫۴ مردم سوئیس را تشکیل می دهند.

با در برگرفتن ۴٫۳٪ جمعیت سوییس، پس از مسیحیت اسلام دومین دین غالب کشور سوییس به شمار می رود. مسلمانان در تمامی شهرهای سوییس پراکنده اند. مراکز مراسم مذهبی مسلمانان به حدود ۹۰ مرکز می رسد.

 

مناطق دیدنی کشور سوئیس

دریاچه لمان (lake leman)

کشور سوئیس

اماکن تفریحی سوئیس

اماکن تفریحی سوئیس

زوریخ

نمایی از زوریخزوریخ بزرگ ترین شهر کشور سوئیس و مرکز کانتون (ایالت) زوریخ است. این شهر مرکز اصلی تجاری ، بازرگانی ، فرهنگی سوئیس است و گاه پایتخت فرهنگی سوئیس خوانده می شود. گرچه پایتخت سیاسی سوئیس در شهر برن است .زوریخ یکی از شهرهای جهانی است.بر پایه نظر سنجی های متعددی که از سال 2006 تا 2008 انجام شده است ، زوریخ شهری با بهترین کیفیت زندگی در جهان نامیده شده است .


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

مناطق گردشگری سوئیساین شهر بر کنار لیما که در همین مکان از دریاچه زوریخ خارج میشود واقع است و 438800 تن سکنه دارد. درین شهر یک دانشگاه و موزه مهمی تاسیس شده است . این شهر یکی از بزرگترین شهرها و از مراکز اصلی صنایع کشور سویس است . پیروزی «ماسنا» بر اطریشی ها و روس ها به سال 1799 م . در این شهر اتفاق افتاد و در سال 1859 عهدنامه صلح با اطریش در این شهر امضاء گردید. کانتن زوریخ جمعاً 105700 تن سکنه دارد. .


جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

مناطق دیدنی سوئیس

هوای پاکیزه، خانه هایی با سقف های شیروانی، کلیساهای متعدد، محیط آرام، دریاچه، تراموا و دیدنی های دیگر شاید نخستین تصویری باشد که در نمایی کلی از شهر زوریخ در ذهن هر فرد نقش می بندد. این شهر در هفته گذشته همانند سال گذشته به عنوان بهترین شهر از نظر کیفیت زندگی انتخاب شد. این در حالی است که در رده دوم هم شهر دیگری از کشور سوئیس به نام «ژنو» قرار گرفته است.


زوریخ، بزرگ ترین شهر 
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان

درباره کشور سوئیسمهم ترین ویژگی شهر در زمینه حمل و نقل عمومی، تجهیز گسترده زوریخ به خطوط تراموا است به طوری که انواع خطوط تراموا در این شهر پراکنده است. این شهر در زمینه همکاری در زمینه انتقال خطوط تراموا به سایر شهرهای جهان پیشگام است به طوری که سال 2005 «گاوین نیوسام» شهردار سانفرانسیسکو در درخواستی که از شهرداری زوریخ داشت توانست ترامواهای زوریخ را به این شهر آمریکایی بیاورد.
اما در ساختار شهرسازی زوریخ علاوه بر تراموا، قطارهای محلی، اتوبوس های دیزلی و برقی و همچنین قایق های مخصوص حمل مسافر در دریاچه نیز مستقر هستند.
در حال حاضر «المار لدرگربر»، شهردار این شهر اروپایی است که پیش از سال 2002 که بخواهد در راس شهرداری این شهر تاریخی قرار بگیرد در شورای شهر زوریخ حضوری فعال داشت و او همچنین در امور مربوط به محیط زیست و انرژی دارای تخصص ویژه است.
شهردار شهر زوریخ در حال حاضر در طرح های توسعه شهرهای کشورهای بنگلادش، بولیوی، بوتان، ماداگاسکار و نپال حضوری فعال دارد.
وی عنوان «رئیس جمهور شهر زوریخ» را برای خود مناسب می داند و مدیریت در این شهر را به عنوان نوعی از ریاست جمهوری عنوان می کند.
در حالی که تهران با حدود 8 میلیون جمعیت با بودجه سالانه حدود 2 میلیارد دلار اداره می شود اما بودجه سالانه شهر زوریخ 3 میلیارد و 100 میلیون دلار است.
اما پیش از حضور قالیباف در زوریخ، شهرداری این شهر با شهرهای ایران همکاری داشته به طوری که در سال گذشته 11 شهروند زوریخی به اصفهان آمدند تا احساس خود را از فرهنگ ایرانیان به صورت عکس، مجسمه و چیدمان هنری در قالب یک نمایشگاه بیان کنند.

اما موسسه «مرکر » آمریکا که هر ساله طبق 39 شاخص تعریف شده به ارزیابی کیفیت زندگی در شهرهای جهان می پردازد این بار نیز اسامی شهرهای برتر را در سایت خود منتشر کرد. در این لیست علاوه بر زوریخ و ژنو شهرهای ونکوور کانادا، وین اتریش، اوکلند زلاندنو، دوسلدورف و فرانکفورت آلمان در رده های سه تا هفت قرار گرفته اند.

کوهستان جانگفرا (jungfrau mountain)

دیدنی های سوئیس

© by Jungfrau Region , OK Eiger Bike

مناطق گردشگری سوئیس

کشور سوئیس

© by Jungfrau Region , Mattias Nutt

مناطق گردشگری سوئیس

 

کوهستان پیلاتس (mount pilatus)

کشور سوئیس

کشور سوئیس

دیدنی های سوئیس

کشور سوئیس

 

دریاچه ثون (lake thun)

مناطق دیدنی سوئیس

مناطق گردشگری سوئیس

اماکن تفریحی سوئیس

 

بالنبرگ (ballenberg)

درباره کشور سوئیس

دیدنی های سوئیس

مناطق گردشگری سوئیس

مناطق دیدنی سوئیس

 

موزه ملی سوئیس (swiss national museum)

درباره کشور سوئیس

اماکن تفریحی سوئیس

درباره کشور سوئیس

درباره کشور سوئیس

امیدواریم از این اماکن دیدنی کشور سوئیس لذت کافی را برده و سفر خوشی را برای شما آرزو میکنیم.

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :