اطلاعاتی از فرودگاه سیدنی دراسترالیا
قدیمی‌ترین فرودگاه‌های در حال فعالیت, جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,دیدنی های فرودگاه سیدنی استرالیا ,جاذبه های فرودگاه سیدنی استرالیا ,مراکز گردشگری

جهانگردی - قاره استرالیا -  اطلاعاتی از فرودگاه سیدنی دراسترالیا       

فرودگاه سیدنی یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های در حال فعالیت در جهان است.
پروازهای خروجی در ترمینال پروازهای بین‌المللی این فرودگاه که در حومه سیدنی قرار دارد در سال 1919 به‌وسیله شرکت مهندسی و هواپیمایی استرالیا  از کلوب مسابقه کنسینگتون اجاره شد و اولین فضای پرواز هواپیما و فرودگاه تاسیس شد...

یک پناهگاه با برزنت درست و اولین هواپیما سرهم شد.
اولین پرواز در نوامبر 1919 در این فرودگاه با پرواز "نیجل لاو" و چرخش به دور فرودگاه، انجام شد.تا اواسط دهه 1920 سرویس‌دهی بین استرالیا، ملبورن و آدلاید به‌طور منظم انجام می‌شد و دولت استرالیا کنترل فرودگاه را به‌دست گرفته بود.
در دهه 1940 یک ترمینال مسافری  افتتاح و اجاز ساخت دو باند جدید داده شد.
کار ساخت و گسترش باند شمالی-جنوبی به سمت خلیج بوتانی در سال 1963 آغاز و ساخت ترمینال بین‌المللی در سال1965   شروع شد.
باند موازی یا سوم در سال 1994، 5 سال بعد از تصویب مجوز ساختش، کامل شد. دولت استرالیا در سال 2002، فرودگاه سیدنی را به بخش خصوصی واگذار کرد.
این فرودگاه  3 ترمینال دارد. ترمینال شماره یک مخصوص پروازهای بین‌المللی است. ترمینال شماره 2 به پروازهای داخلی و منطقه‌ای اختصاص دارد و در ترمینال 3 یا ترمینال داخلی کوانتس فقط پروازهای داخلی با کوانتس انجام می‌شود.
کوانتس علامت اختصاری "خدمات هوایی سرزمین شمالی و کویینزلند" است و به خط هوایی استرالیا اشاره دارد.در سال 2010، روزانه به‌طور متوسط 97 هزار و 400 مسافر در این فرودگاه جا‌به‌جا شدند.رقمی حدود 35.6 میلیون مسافر در کل سال.
در این فرودگاه 7 ترمینال مخصوص حمل بار و کالا وجود دارد .در سال 2007 بیش از 470هزار تن بار در این فرودگاه جابه‌جا شد.کالاهای صادراتی عبارتند از کالاهای فاسدشدنی به شکل یخ‌زده یا تازه مانند گوشت، غذاهای دریایی و میوه و نیز مواد و کالاهای تولید و ساخته‌شده. واردات نیز معمولا کالاهای تولید شده با ارزش و قیمت بالا مانند کامپیوتر و اجزا ماشین اند.
بخش مربوط به نگهداری،پارک، فرود و صعود هواپیما ها در فرودگاه سیدنی با رشد ترافیک هوایی و مسافر  به‌طور مداوم به‌روز شده و توسعه پیدا کرده‌است.
منطقه هواپیماها باند‌های موازی در جهت شمال-جنوب، یک باند با جهت شرقی-غربی،تاکسی ویز( مسیر حرکت هواپیما و ماشین‌راهنما و فرودگاه)، محل پارک و زیرساخت‌های پشتیبانی و جانبی را دربرمی‌گیرد.
باند اصلی شمالی-جنوبی 3 هزار و 962 متر طول دارد.باند موازی آن 2 هزار و 438 متر و باند شرقی-غربی 2 هزطار و 530 متر طول دارد.
دو باند شمالی-جنوبی مجهزند به سیستم‌های روشنایی با حساسیت به نزدیک‌شدن هواپیما و با نور بالا و همه باندها به سیستم ابزرا فرود(آی ال اس) مجهزند.
در کنار باندها سیستم تاکسی وی برای تسهیل در حکت موثر و بهتر هواپیما بین باند و محوطه ترمینال ها طراحی و ساخته‌ شده‌اند.
باندهای این فرودگاه و تاکسی وی‌هایش برای پذیرش هواپیمای "ای 380" به‌روز شده‌اند.
رفت‌ و آمد به فرودگاه از طریق مترو، اتوبوس، تاکسی و دیگر ماشین‌ها و نیز راهی مخصوص پیاده‌ها و دوچرخه‌سوارها امکان‌پذیر است
منبع:همشهری آنلاین
ویرایش و تلخیص:آکاایران

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی