جشنواره‌ها و رویدادها در کلکته - آکا
جشنواره‌ها و رویدادها در کلکته,جشنواره مجسمه‌ی,هند انتخاب,جشنواره مربوط,بزرگ‌ترین نمایشگاه,ژانویه شروع به کار می‌کند,فستیوال از بقیه اهمیت,سال‌های

جشنواره‌ها و رویدادها در کلکتههمایش موسیقی دووِر لِین
یکی از باارزش‌ترین جشنواره‌های موسیقی کلاسیک هند است که استادانی از سرتاسر جهان در آن شرکت می‌کنند. در سال‌های اخیر، این جشنواره بین بیست و سوم تا بیست و ششم ژانویه در پارک ساروار رابیندرا در نازرول مانچا برگزار می‌شود.

بوآملا کلکته
بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب آسیاست که از سال ١٩٧٥ به این‌طرف، هر سال در آخرین چهارشنبه‌ی ماه ژانویه شروع به کار می‌کند و از مهم‌ترین نمایشگاه‌های کتاب جهان هم هست. هر ساله در این نمایشگاه نویسندگان مهمی چون گونترگراس و ریچارد داوسن هم به عنوان نویسنده‌ی مهمان شرکت دارند. این نمایشگاه، معروف است به این که بیش از یک میلیون کتاب نو و دست دوم را یک جا برای علاقمندان به فروش گذاشته.


دورگا پوجا
جشنواره‌ی دورگا پوجا که از مهم‌ترین جشنواره‌های کلکته است، معمولاً در هفته‌ی اول ماه اکتبر برگزار می‌شود. این جشنواره، مربوط به پیروان مذهب هندوست و به مناسبت پیروزی دورگا، ایزدبانوی اساطیری بر ماهیشاسورا، ایزد شر و بدی به راه می‌افتد. مردم هند طی این جشنواره، مجسمه‌ی ده الهه‌ی تزیین شده از دورگا را به مدت پنج روز و برای احترام، در دسته‌های زیبا نمایش می‌دهند و بعد، در میان آوازها و آتش بازی، آن‌ها را در رودخانه‌ی هوگلی می‌اندازند.

لاکشمی پوجا
در ماه اکتبر، جشنواره‌ی مهمی برای عبادت لاکشمی، الهه‌ی ثروت، صلح و موفقیت برگزار می‌شود و مردم می‌توانند طی این دوران، الهه‌ی بخت و اقبال را به خانه‌ی خود ببرند. چند روز پیش از برگزاری این جشن، مغازه‌های کلکته را به زیبایی تزئین می‌کنند و مجسمه‌های برزگ و کوچک لاکشمی را به فروش می‌رسانند.

فستیوال فیلم کلکته
فستیوال فیلم کلکته هر سال از دهم تا هفدهم نوامبر برگزار می‌شود و بزرگ‌ترین و مهم‌ترین واقعه‌ی سینمایی هند است. طی مدت این فستیوال، فیلم‌های بین‌المللی و هندی به نمایش گذاشته می‌شوند و جلسات نقد و بررسی هم برای آن‌ها برگزار می‌شود.

جشنواره‌ی ملی تئاتر کودکان
جشنواره‌ی تئاتر کودکان، هر ساله توسط گروهی برگزار می‌شود که بیش از بیست سال تجربه‌ی کار برای بچه‌ها را دارند. موضوع تئاترهای این جشنواره را از سرتاسر هند انتخاب می‌کنند و هدفشان، بالا بردن سطح فرهنگ جامعه است.

جشنواره‌ی ملی تئاتر
در تقویم رویدادهای مربوط به تئاتر هند، این فستیوال از بقیه اهمیت بیشتری دارد. کلکته مرکز تئاتر هند است و این فستیوال را هم گروه ناندیکار برگزار می‌کند که اعضایش، از پرانرژی‌ترین و بااستعدادترین‌های این رشته هستند.

 

زورق

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی