شهر کوبانی کجاست ؟ -آکا
شهر کوبانی کجاست,شهر کوبانی,درباره شهر کوبانی,کوبانی,شهر کوبانی سوریه,آشنایی با شهر کوبانی,معرفی شهر کوبانی,درباره کوبانی,آشنایی با کوبانی,موقعیت جغرافیایی کوبا

آکاایران: شهر کوبانی کجاست ؟

آکاایران: آکا ایران : کوبانی شهری کردنشین در کردستان سوریه است. این شهر در استان حلب در شمال سوریه واقع شده است.جمعیت این شهر ۵۲٬۱۱۵ نفر است. دولت سوریه این شهر را «عین العرب» می خواند.

کوبانی در نزدیکی محدوده مرزی با ترکیه واقع شده است. این شهر تا مرز ترکیه کمتر از دو کیلومتر فاصله دارد.

موقعیت جغرافیایی

تپه میشه نور در شرق و تپه تل شعیر در ۴ کیلومتری غرب شهر کوبانی واقع شده. شمال شهر کوبانی نقطه صفر مرزی با کشور ترکیه است.

شهر کردنشین سوروچ در ترکیه، در فاصله ۱۵ کیلومتری با کوبانی واقع شده است.

نبرد کوبانی

در خلال جنگ داخلی سوریه، فتح و کنترل این شهر، از اهداف مهم گروه شبه نظامی داعش محسوب می شد. تمامی مناطق اطراف کوبانی در خاک سوریه از مدت ها پیش در تصرف گروه داعش بوده و این وضعیت حفظ این شهر را در دراز مدت بسیار دشوار کرده است.

درگیری بین شبه نظامیان داعش و یگان های مدافع خلق که مسئولیت دفاع از شهر را بر عهده داشتند، از اوایل سال ۲۰۱۴ شروع شده بود. در این مدت، داعش موفق شده بود تا علی رغم تلفات سنگین، محاصره این شهر را تنگ تر کند و تا حاشیه شرقی شهر کوبانی پیشروی کند.

در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۴ میلادی، شبه نظامیان داعش که از سه جبهه به کوبانی حمله کرده بودند، توانستند دیوار دفاعی شهر را بشکنند و از طرف شرقی وارد کوبانی شوند و پرچم خود را بر فراز چند ساختمان مرتفع به احتزاز درآوردند. با این وجود، یگان های مدافع خلق در کوچه ها و خیابان ها و در پناه ساختمان ها هم چنان از شهر دفاع می کنند.

منبع :

منبع : بخش جهانگردی آکاایران
برچسب :
مطالب پیشنهادی